Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rakattam még egy fülbevalót,...

Rakattam még egy fülbevalót, erre anyám azt mondta nincs mit keressek a házban. Ez normális? Mit csináljak? 18L

Figyelt kérdés

Direkt vártam vele,amíg betöltöm a 18-at. Vele élek, de gondoltam,hogy amellett hogy eleget segítek neki, ilyen dologba nem fog beleszólni, tiltakozni.

Régebb felvetettem az ötletet, azt mondta ne csináljam.

Mégis elmentem egy barátnőmmel, vele együtt rakattunk a 2 sima fülcsi mellé egy +t.

Néhány napig nem vette észre, aztán mikor meglátta leszidott, megütötte a kezem és azt mondta ha nem szedem ki nincs mit keressek itt.


2015. szept. 7. 07:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
83%
de én továbbra sem értem,hogy a szülő-gyermek együttélést miben befolyásolja a fülbevaló? meg hogy akié a ház az dönt a szabályokról.ennyi erővel akié a test az dönt róla,hogy mit csinál vele..anyukád nagyon maradi. szerintem is van valami baja veled,vagy azt akarja hogy elköltözz..normális szülő nem rakja ki a gyerekét egy fülbevaló miatt.
2015. szept. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
83%
10: Pont ez a lényeg, hogy nem így néz, nem piercingje van, a fülében van plusz egy füli. Ebben semmi lázadó sincs. Szerintem a legtöbb ember észre sem venné.
2015. szept. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem itt sokaknak elpattant az agyában valami hatalom pöcök.


Akié az otthon, azé a szabály... igen, ha át akarja festeni a szobát, előbb beszélje meg a szülővel. Ha fel akar fúrni egy polcot, beszélje meg.


De ez nem azt jelenti, hogy ha be vagy jelentve egy címre, akkor az ingatlan tulaja mondja meg neked, hogy mit tegyél a saját testeddel.


Akkor anyuka megteheti, hogy kizárja otthonról a gyereket, mert nem az általa kikészített ruhát vette fel a kérdező? Vagy mert lófarokba kötötte a haját?


Lehet, hogy titeket ennyire szarba vettek, elárulom: ez nem normális.

2015. szept. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
86%
Tökéletesen egyetértek az előttem szólóval, nekem már nem is maradt leírnivaló...
2015. szept. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
84%
Látom az senkinek nem szúrt szemet, hogy az anyuka "megütötte a kezét" Mint egy ovisnak, aki rosszat tett. Ez azért elég furi nem?
2015. szept. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt nem magával a fülbevalóval van a gond. Az csak ürügy. Sok szülő megijed, amikor a gyerekein a felnőtté válás jelei mutatkoznak, ergo kialakul a saját öltözködése, stílusa, saját maga kezdi intézni a kis dolgait. És az ilyen szülők gyakran a dolgok tiltásával akarják elkerülni, hogy a gyerekük eltávolodjon tőlük. Az, hogy megütötte a kezed, mint egy ovisnak, szintén erre utal: az ő szemében még kicsi vagy ahhoz, hogy magad dönts, akár egy fülbevaló ügyében (de simán jellemző ugyanez frizurával, hajfestéssel, stb.).

Az én anyukám mindig extra szigorú volt de amikor színes csíkokat tettem a hajamba vagy közöltem, hogy kék acélbetétest vettem, azt mondta, te hordod, hordjad. Idővel hozzászokott, hogy ilyenné fejlődtem, mára már annyira megszokta a kinézetemet, hogy máshogy szerintem fel sem ismerne.

Kérdező, amondó vagyok, hogy most ne csináljatok ebből balhét, ha anyukád megint szól, határozottan és nyugodtan mondd meg, hogy nem fogod kivenni, mert neked így tetszik és régóta szerettél volna ilyet. Ettől még nem leszel más ember, az IQ-d sem csökken le és a saját testeddel azt csinálsz, amit te jónak látsz. Ha megsértődik, hagyd békén, majd megenyhül. Idővel meg fog, muszáj lesz egyszer elfogadni, hogy már nem vagy kisgyerek.

2015. szept. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
15%
Más nincs a rovásodon?
2015. szept. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
85%
az osztálytársamnak 11 évesen lett +1 fülbevalúja.nekem nyáron lett csik a hajamba.mindkettőnkbek acszülő javasolta.
2015. szept. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A 4. válaszolóról fogja majd írni a vője később, hogy kiakasztó egy anyós, midnenbe beleüti azt a ménkű nagy cserpák orrát, és gyerekként kezeli a 20 éves lányát.
2015. szept. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!