Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ismer valaki olyat, aki...

Ismer valaki olyat, aki gyerektartás nem fizetése végett kapott letöltendőt?

Figyelt kérdés
2015. szept. 10. 15:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem az nem bűncselekmény, hogy letöltendőt adjanak érte.
2015. szept. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

De, bűncselekmény, kiskorú veszélyeztetese címen.

Nem hallottam még olyanról, akit leultettek volna. Két eset szokott lenni: valóban nem tud fizetni, ezért ejtik az ügyet, vagy megijed és fizet.

2015. szept. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%

itt nem a gyerek a lényeg.

hanem hogy x-nek fizetési kötelezettsége van az állam felé.(ugyanis, ha vki nem fizet gyerektartást, akkor az állam fizeti pl. az anyának és az apán behajtja)


bárki, aki az állam felé tartozik, szabadságvesztéssel büntethető.

igen, ismerek olyat, irreális a dolog.

2 évig ült az illető.

1 nap a börtönben valami potom összeggel ér fel(hasra ütök, olyan 100 Ft amivel csökkent az tartozás)tehát 2 év olyan 73 ezer ft tartozással ér fel(ha a hasra ütött 100 Ft-t vesszük alapul) az államnak többe került a börtönben őt tartani, mint ahány Ft-nak számított a sitten ülése.

2015. szept. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
És az létezik, hogy ledolgozza a sitten és amit ott keres, azt elküldik a gyereknek?
2015. szept. 10. 15:35
 5/14 anonim ***** válasza:

Az állami megelolegezesnek komoly feltételei vannak, az nem úgy megy, ahogy te leirtad, utolsó.


Amennyiben dolgozik a börtönben és van tilthato jövedelme, azt elküldés, igen. Viszont nem kötelezhető munkára.

2015. szept. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%

nem is írtam az államoi megelőlegezés feltételeiről, amit ellenvéleményezel...(amúgy elég hozzá, hogy apának nincs hivatalos jövedelme...)

amúgy nem gyerekveszélyeztetés témakör, birom a pontozásokat...


a sitten való munkaviszony, az más jövedelem, fentebb én nem arról írtam, hanem hogy a tartozás összegéhez viszonyítva számolják ki, hogy hány évig kell a sitten ülni) a sittes munkaviszony jövedelem, abból is von(hat)ják az aktuális gyt-t ha anyuka megkérte.

2015. szept. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az állami megelolegezesnek apró feltetelei: minimum 6 havi nem teljesítés, minimum egy nemleges foglalási jegyzék, plusz kellően alá Sony, 39900 /fő jövedelem.


A tartasdij nem fizetese bűncselekmény, kiskorú veszélyeztetese a megnevezése. Volt "szerencsém" végig csinálni, úgyhogy tudom.

2015. szept. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Apuka nem fizet 10 hónapja, de nem előlegezi meg nekem az állam, mert több a jövedelmem, mint 57.000 Ft. Méltányosság nincs, mehetek a sóhivatalba.

Rendőrségen van a dolog, mert se munkahelye, se vagyona (papíron). Szemmel láthatóan luxusban él, de a gyerekre egy petákot sem adott eddig.

Azt mondták a rendőrségen, ha nem jelentkezik a megkeresésre, kiadják a körözést.

Itt milyen következmények lehetnek?

2015. szept. 10. 15:50
 9/14 anonim ***** válasza:
69%

annak idején ti egyeztetek meg a gyt összegéről, vagy a bíróság ítélte meg?


amúgy nem értem hogy jön ide a rendőrség, ez a bíróságra tartozik. te pert indíthatsz, ők beidézik, ha nem jelenik meg pénzbírsággal is súlytható...

2015. szept. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
58%
ill ha ne jelenik meg a tárgyaláson, akkor a "bíróság marasztalja a felperes költségeiben" magyarán tényleg fizetnie kellhet, (ha nem szólt, vagy valami)
2015. szept. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!