Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Anyum haza akar...

Mit tegyek? Anyum haza akar vinni, de en nem szeretnem

Figyelt kérdés
A szuleim elvaltak, 17 eves vagyok. Anyammal nagyon rossz viszonyban vagyok mar evek ota, eleg maganak valo, vannak ilyen hullamai neha nyugodt 2 percig aztan elborul az agya es torka szakadtabol ordit velem, o szerinte nekem csak kotelessegeim vannak, de neki persze semmi, o azt varja hogy o utana takaritsam el a mocskat amit hagy, es o mikor haza er a munkabol csak tevezzen, es ez igyis ment egeszen idaig elviseltem h en pakolok utana...de ezzel meg onmagaban nem is volt baj de egy szep szava nem volt hozzam soha megnem kerdezni hogy vagyok vagy valami, eddig szendvicsen eltunk mert soha nem volt kepes fozni se csak ritkan. Allandoan hord mindennek szerinte megkene dolgoznom a penzert ha akarok vmit. O nekem evek ota nem vett semmit meg se kerdezne h szukegem van e valamire, igy abbol az 50e ftbol amit apumtol kap sose lattam semmit. Ezt megelegelve a baratomhoz koltoztem...kb fel eve es csak neha mentem haza, ok etettek foglalkoztak velem, mar ugy all a dolog h nem is akarjak h hazamenjek mert tudjak h milyen anyam. Ekozben persze anyam leszart, azt se erdekelte h elek e meg vagy van e mit ennem. Mivel nem dolgozok igy nincs keresetem es emiatt eleg rosszul erzem magam h ingyen elek itt, mellesleg tanulok es egyetemre is szeretnek menni. Most anyabol megint kijott a duhroham h marpedig en haza fogok menni. De en nem akarok es nem is fogok. Apummal joban vagyok viszont hozza nem koltozhetek mert sokszor van ugy h iszik. Egyebkent eddig o segitett mindenben o adott penzt ha kellett valami, mikozben anyam benyelte a gyerektartast. Tenni szeretnenk vmit, arra gondoltunk h nekem kuldje apa a gyerektartast de ez nem valoszinu h lehet mivel nem vagyok 18. Adjatok tanacsot h mit tegyunk!

2015. aug. 30. 21:56
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
84%
Hazavitethet, amíg be nem töltöd a 18-at.
2015. aug. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim válasza:
22%

apukád neked adja kézbe a gyerektartást. Az téged illet meg, nem rád költi. Bíróságra meg nem valószínű, hogy vinné ezt az ügyet...


Esetleg nem tudnál néha diákmunkát vállalni? Nem tudom,hogy akkor elfogadnák-e a barátod szülei, valószínűleg nem,de legalább lesz egy kis pénzed, amit magadra tudsz költeni.

2015. aug. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
17%
az egyetemi költségeidet is a barátod szüleivel akarod kifizettetni? Mert ez eléggé gáz. értem én hogy nem akarsz hazamenni, de akkor se normális hogy más emberekkel tartatod el magad. Beszéld meg apukáddal, hogy menjetek bíróságra, hogy ilyen az anyád, és a gyerektartást adja neked, amit odaadhatsz a barátod szüleinek.
2015. aug. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
22%

Hm. Ezek szerint meztelenül jártál iskolába, tanszerek és táska nélkül, a mobilod pedig, amiről most írtál, berepült az ablakon, az előfizetéssel együtt, azóta is ingyen használod. Ha nem főz, hogy csinál mocskot, amit neked kell eltakarítani? Nem kérdezi meg, van-e valamire szükséged - ahogy elnézem, mondod te magadtól is, aztán megsértődsz, ha közlik veled, hogy a pénzért meg kell dolgozni. Most meg kitelt a becsületed a barátod szüleinél is, arra ne számíts, hogy majd ők hosszútávon eltartanak, sőt, egyetemre küldenek. A havi ötvenezredet kb. a hajadra kenheted, ha anyádnak is elege lesz belőled, azt meg ne gondold, hogy ez életed végéig jár. Az egyetemet apád sem feltétlen köteles finanszírozni.

Szállj magadba és gondolkozz el, tényleg olyan szörnyű-e a helyzet otthon, mint ahogy itt erős túlzással lefested. Azt is találd ki, hogy mit tudsz tenni azért, hogy egyetemre mehess, ezt ugyanis senkinek nem kötelessége finanszírozni neked.

2015. aug. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező, mennyi van még hátra amíg be nem töltöd a 18-at?
2015. aug. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Nem festettem le a dolgot durvabban mint ahogy kinez sot... Az egyetemen van allami oktatas ami ingyenes, de van felre teve penz az egyetemre, soha nem gondoltam h majd a baratom szulei fizetik. Tanszerek 1500ft kerult ossz vissz. Ruhak? Apukam veszi, es igen nem foz megis rendetlenseg van mindig..higy hogyan? En sem ertem. Talan mert tobb hetig nem pakol maga utan csak hevereszik.

A penzt nrm tudja nekem adni apum mert levonjak a fizetesebol.

Nem azt mondtam h 50ftbol megelek, de betudok szallni legalabb. Ezen kivul mindenbe sevitek legyen az barmi.

2015. aug. 30. 22:40
 7/30 anonim ***** válasza:
31%
Kollégiumba nem tudsz menni? Akkor nem kellene állandóan elviselned.
2015. aug. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

10honap mulva leszek csak 18.

A nyari munkarol annyit h faluban lakok ahol nincs erre lehetoseg, es nagyvaros sincs a kozelben. Es probalkoztam ahol csak lehetett, de sajnos ide csak azok kerulnek be akiket bedumaljak

2015. aug. 30. 22:44
 9/30 A kérdező kommentje:
Kozel lakok az iskolamhoz, ugyh ez nem megvalosithato
2015. aug. 30. 22:45
 10/30 anonim ***** válasza:
22%

komolyan gondolod hogy a barátod szülei majd fizetik neked az egyetemet...

meg majd vesznek ruhát sőt még zsebpénzt is adnak....

legyen már bened egy kis realitás jó ember

a barátod majd teherbe ejt és mehetsz az utcára ne hogy már azt hidd hogy el fognak tartani

2015. aug. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!