Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám kiborít, mit csináljak?

Anyám kiborít, mit csináljak?

Figyelt kérdés
A nyáron tettem le a szakmunkás vizsgát. A volt gyakorlati helyemen el is tudtam helyezkedni. Heti öt nap megyek, de néha bevállalom a szombat és vasárnap délelőttöket is, egy kis plusz pénzért. Otthon is elég sokat besegítek, mind fizikailag (mosás, takaríts, főzés) mind anyagilag. Anyának az a baja, hogy beiratkoztam érettségire, esti levelezőn. Állandóan azzal piszkál, hogy elvonja a figyelmemet a munkától és kirúgnak (reggel nyolctól délután négyig kéne dollgoznom, de suli időben elkéretzkedek kettőkor, ezt viszont pótolom a többi napokon), meg olyanokat vág a fejemhez, hogy így is h*lye vagy, minek játszod az okosat, meg mit érsz el vele, ha leteszed, úgyse lesz belőled semmi. Mit gondolsz, miért szakmunkás iskolába jártál. Nagyon kezd elegem lenni ebből a helyzetből, szeretnék minél messzebb jutni, és ehhez a tanuláson át vezet az út. Tudom magamról, hogy nem vagyok a legokosabb, de úgy gondolom, hogy ha van rá lehetőség, akkor azt meg kell ragadni, élni kell vele. Csak ezt anya nem akarja megérteni, szerinte ez csak felesleges idő és pénzkidobás.

2015. szept. 13. 22:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
22%
mért nem estin végzed?
2015. szept. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Estin végzem, hetente kétszer járok délután háromtól este fél kilencig. Olyankor kéretzkedek el kettőkor.
2015. szept. 13. 23:12
 3/17 anonim ***** válasza:
84%

Anyád bunkó és hülye. :/

19L

2015. szept. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%

Én is szakmunkás után tettem le meló mellett az érettségit.

Anyám majdnem a földhöz verte magát mert ő úgy gondolta, hogy én most el fogok menni melózni és talicskázni haza a lét, amit majd ő beoszt.

Egész egyszerűen nem értette meg, hogy az érettségi a minimum.

És én is dolgoztam mellette engem is elengedtek a főnökeim. Nekik is jobb volt egy érettségizett ember, akit utána tovább lehet képezni.

Tudod vannak végtelenül primitív szellemi véglények, akik rettenetesen le tudják szívni az ember energiáját.


Ha anyád megint kekeckedik mondd el neki a következőket:


-Egyrészt dolgozol és pénzt keresel tehát nem az ő fizetésén lébecolsz.


-Másrészt miután a főnökeid elengednek gyanítható, hogy nem fognak kirúgni mert akkor már eleve bele se mentek volna abba, hogy hamarabb lelépj.


- Ha jót nem tud mondani akkor legalább fogja be a száját mert egy anyától egy gyerek biztatást vár nem fikázást.


- Mondd meg neki, hogy egy 41 éves munkanélküli üzeni, akinek már k..va nagy tapasztalata van az álláskeresésben, hogy ma már az Isten papírja nem elég az érettségi a minimum de már azzal is körbe röhögnek. Egy szakmunkást ma már nem becsülnek, szóba se állnak vele jah és az érettségizett minimálbér egy kicsit nagyobb a szakmunkás minimálbérnél ha már annyira fontos neki a pénz.

Ha most nem alapozod meg az életedet akkor negyvenes fejjel munkanélküliként mehetsz a sóhivatalba mert innentől kezdve öregnek számítasz. Pláne szakmunkásként.


Ha rákezdi a dumáját fordulj meg, menj ki és csapd rá az ajtót egyszer csak megunja de ne hagyd magad befolyásolni.

Az olyanok, akik nem látnak értéket a tanulásban alacsony szintű organizmusok felesleges velük harcolni.

Anyám is csak évek múlva látta be.


Arról nem is beszélve, hogy érettségivel akármilyen további okj-s vizsgán tovább mehetsz.

És ne felejts el nyelvet tanulni mert az érettségi mellett az a legfontosabb.


Ne hagyd magad csak magaddal foglalkozz ez a te jövőd.

Ha ő csak ilyen kis távlatokban tud gondolkodni és nem képes a jövőbe nézni az már az ő baja.


Sok sikert.

2015. szept. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%
Örülhetsz, hogy ilyen munkahelyed van.Tolerálják az iskolát.Az érettségi fontos az alapműveltséghez hozzátartozik.Talán édesanyád azt gondolja, hogy mai világba érettségi nélkül is lehet boldogulni?Neki megvan?Sőt kell tudni még nyelveket is beszélni.Jól teszed, hogy tanulsz.Később büszke lesz rád majd a gyermeked, hogy anya nem egy ostoba nő.Bocs,de ma már így van.Akinek papírja van őt elismerik és lesz munkája.Akinek nincs végzettsége ő meg hőzöng csak 3 műszakba valahol a gyárba.
2015. szept. 14. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Anyának nincs iskolája, szakmunkás iskolába járt ő is, de ott hagyta, amikor az apukája meghalt.
2015. szept. 14. 06:04
 7/17 anonim ***** válasza:
67%
Kicsit nehéz a munka mellett tanulni, de megéri, hidd el.Már csak a párválasztással kell résen lenned, hogy egy lovag ne tereljen félre a tanulástól. mert akkor veszik minden amit eddig befektettél a suliba.Igazából ez jelenthet veszélyt még számodra.De nem vagy elkésve még ráérsz ezzel foglalkozni a suli után is.
2015. szept. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos edesanyad nagyon korlatolt, es iszonyatos kisebbsegi erzese van. ha te leerettsegizel, raadasul munka mellett, akkor az megerositi az o tehetetlenseget, esetleg lustasagat. Ezert probal visszahuzni, hogy valamilyen szinten te is igazold az o helyzetet. Hasonlo dolog szokott tortenni akkor is amikor egy kover csaladban a gyerek hirtelen fogyokurazni kezd: azt is piszkaljak, bantjak, mert ha esetleg lefogy, akkor mar nem lehet hivatkozni a genetikara, meg nem lehet sorolni a kifogasokat.


Kokemenyen ellent kell allnod, es vegigcsinalnod. Es amikor lehetseges, elkoltoznod, az a kornyezet csak visszahuz teged. Lehet ha egy normalis csaladba szulettel volna, nem szakmunkasba kerulsz...


A te eleted, ne hagyd magad.

2015. szept. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%
Kitartást, anyukád szövegét meg hagyd a csudába, had mondj a magáét, nem kell meghallgatnod. Én személy szerint gratulálok neked, és légy büszke magadra, hogy van jövőképed, ambíciód, és tenni akarsz magadért. Én is tanultam munka mellett, kutyanehéz, de megérte, ne hagyd magad!
2015. szept. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a biztatást, a főnököm is támogat, igyekszek fejleszteni magam. Nem titkolt célom, hogy szeretnék a vendéglátásban minél tovább menni. Vagy kijutni külföldre, vagy egyszer egy saját vállalkozást nyitni, mint cukrász.
2015. szept. 14. 19:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!