Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként miért olyan nehéz...

Szülőként miért olyan nehéz elhinni, hogy a betegségeket közösségben nagyon egyszerű elkapni, és nem sok mindent lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, de a mai napig megjegyzik a szüleim, hogy biztosan az én hibám, ha elkaptam valami betegséget. Kollégista vagyok, egyetemre járok, mindezt Budapesten, így többszáz utassal együtt utazok (metró, busz, villamos), többszáz kollégistával vagyok egy épületben, és többszáz hallgatóval vagyok szintén egy épületben. A szemem láttára köhögnek ide-oda az emberek (buszok kapaszkodói, liftek nyomógombjai, stb.), nem csoda, ha ebben a szezonban benyeli az ember a betegségeket. A szüleim valamiért mégis azon az állásponton vannak, hogy "biztos nem öltöztem fel eléggé", vagy "biztos nem mozgok eleget" (??), és azért kaptam el ezt a vírusos fertőzést. Körülbelül fél, háromnegyed évente vagyok beteg, így nem jellemző a betegség, de sosem hallottam még azt, hogy nem az én hibám lenne az, hogy megbetegedtem pár napig.


Ezt egyébként kisebb (általános, középiskolás) koromban is tapasztaltam. Szülők, ti is így viszonyultok a betegségekhez? Fiatalok, a ti szüleitek is ilyen?


2015. szept. 14. 11:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
10%
Nem gondolod, hogy féltésből mondják?
2015. szept. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem igazán a féltés jön le abból amit, és ahogy mondják.
2015. szept. 14. 11:31
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
Akkor csak nem tudnak belegondolni logikusan, bocsi
2015. szept. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
50%
Vannak olyan szülők, akik mindig okosabbak akarnak lenni, rá se ránts. Egyébként a betegségek elkapása az immunrendszer aktuális állapotától függ, az meg jórészt a psziché aktuális állapotától. Az életmódtól is nyilván, pl elegendő alvás, pihenés, változatos táplálkozás.
2015. szept. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
57%

Egyfelől igazad van. Könnyű elkapni sok mindent, ha az ember jön-megy a tömött járműveken.

De az is igaz, hogy a fiatalok is jócskán rásegítenek a dologra. Pl. ahogy a szüleid mondják, az öltözködéssel.


Tél közepén nem gombolják be a kabátot, nem hordanak se sapkát, se sálat, vékony harisnya a mínuszokban stb. Inkább mutogatják magukat, mint idősáráshoz öltözzenek.

2015. szept. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%

Én is tömegközlekedek, de kb. 3 évente kapok el valami ilyet. Szóval tényleg gyakorinak tűnik ez az évente kétszer.

Ettől még nem biztos, hogy baj van, de talán a szüleid aggódnak, mert ez nekik is gyakorinak tűnik, főleg, ha ők nem szoktak ilyen gyakran betegek lenni.

2015. szept. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%

Akkor viselkednek így az emberek, ha meg akarják spórolni maguknak az együttérzést. Mármint a szüleid. Hibáztatják azt, akinek baja van. Belerúgnak abba, aki már a földön van.

Nem egészséges lelkület ez.

2015. szept. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%

Próbálj szedni immunerősítőt, vitamint, akkor nem kapsz el mindent.

Ha már dolgozol, nem lehetsz fél évente beteg.

2015. szept. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
40%
8: Mért ne lehetne? Erre találták ki a táppénzt. Én elég sokat voltam.
2015. szept. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
60%
Nyáron is sok ember lesz náthás, mivel melegben jobban terjednek a vírusok... olyankor is azt mondják, hogy nem öltöztél fel rendesen? :D
2015. szept. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!