Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok erről a nevelésr...

Mit gondoltok erről a nevelésről? Többi lent

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok.Pár hónap múlva 16.A testvérem 8 éves fiú.Anyukám látványosan őt szereti jobban.És nem,ezt nem pusztán így érzem,tényleg így van.Ő hozzá bármikor jöhetnek a barátai játszani,én meg örülök,ha nyáron megengedi.Mi a barátnőmmel bemegyünk a szobámba és beszélgetünk.Ő a barátaival meg a fél házat szét szedi.Jó,persze még kicsik..De nem értem,hogy hozzám miért nem jöhet seni se..Azt mondja csavargok,holott havonta egyszer ha elmegyek a városba kb 1-2 órára.Annyira látszik,hogy nincs tisztában a velem egykorú lányokkal..nem magamat akarom fényezni,de összetenné mindkét kezét,ha tudná mennyire jól járt velem.Úgy értem,én nem sipákolik,hogy Iphonet kapjak,mert az olyan menő.Nem vetetek meg velük semmit.Nem vagyok divat őrült.Egyáltalán nem pasizok,nem hordok magassarkú cipőt,kivágott fölsőt,mini szoknyát,vagy pi*sa gatyát.Nem festem szét az arcim.Pontosabban csak szempillaspirált használik,de ez neki már durva..Nem vagyok rossz tanuló se.Gimnazista vagyok(9-es) 4es átlaggal.Este 9kor kiviszik a telefonomat a szobámból.Holott általában lecke ügyben szoktunk az osztálytársaimmal beszélni,de így azt se tudok..Mikor haza érek a suliból muszáj pár órát pihennem,hogy a napi 8 óra suli után másnapra is tudjak tanulni.Így este szoktam(20-...)De 22:00kor már nem tanulhatok,mondván hogy késő van.Mivel a telefonomat már 21kor elveszik így reggel se tudom fölkelteni magamat,hogy akkor tanuljak.Azt hiszik,ha megvonnak mindentől azzal pont segítenek.Holott pont emiatt nem birok rendesen készülni a sulira..Úgy kezelnek,mint egy 5 évest.Úgy érzem magam,mintha egy cellában lennék.Már depressziós is vagyok szerintem.(nem,nem vágom az ereimet stb..)De az utobbi időben zokogva alszok el.Néha órán is elkap a sirhatnék.Sokszor egész nap alig birok egy falatot is enni.Nem tudom meddig birom ezt még..

2015. szept. 16. 20:24
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
21%
szerintem féltés van a háttérben, a lányokat jobban szokták félteni a szüleik, mint a fiúkat
2015. szept. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
98%
Elég gáz...
2015. szept. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
98%
Próbáltál ezekről a dolgokról nyugodt körülmények között, nyugodt hangnemben, de őszintén beszélgetni anyukáddal (lehetőleg négyszemközt), és elmondani, hogy ez a bánásmód belőled milyen érzéseket vált ki?
2015. szept. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
66%

Én is azt ajánlanám mint az előttem "szóló".

Nem arról van szó,hogy kevésbé szeret mint az öcsédet.

Hanem anyukád kamasz lányként kezel,nem pedig 8 éves gyerekként.

A javadat szeretné csak nem egyformán látjátok a dolgokat :)

F40+

2015. szept. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Es erről mar beszéltél anyukáddal? :)
2015. szept. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
5%
Miért sírsz? Mert elveszi a telefonodat,vagy mert nem jöhet hozzád senki?Vagyis,ahogy írod a barátnőd szokott hozzád menni.Mit nem bírsz konkrétan?
2015. szept. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
91%

Nos. A legjobb barátomat így nevelték fel, csak még sokkal szigorúbban, ott is volt egy öcsi, akinek mindent szabad (ő retardált nem is lett, de minimum életképtelen). Az egyetlen elfogaltság az olvasás lehetett. Kivéve vasárnap, mert olyankor két óra televízió. Számítógépet csak akkor használhatott, ha leckét írt, de akkor is ellenőrizték. A hármast, ha egyszer kétszer előfordult, még elnézték, de ha többször volt a kelleténél, büntetés. Az alatti jegyek, szobafogság. Tizenkét éven át 4-5 tanuló volt. Addig semmi elismerés, aztán vettek neki egy kocsit.Ez a fajta nevelés nála a következőket eredményezte


Önbecsülés, pozitív szemlélet, párkapcsolatra való alkalmasság, motiváció, boldogság teljes hiánya


Rendkívül magas színvonalú, mindenre kiterjedő műveltség, jogi diploma, depresszió, cinizmus, magány, szülő és embergyűlölet.

2015. szept. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
64%

Abszolut nem szamit, hogy mi, vadidegenek, mit gondolunk errol a nevelesrol.

Anyukad ugy nevel ahogy o jonak latja. Ha neked ez nem tettszik, akkor tessek kinyitni a szadat!!!


Ulj le vele es beszeld meg. Ha nem tudod, akkor irj neki egy szerelmes levelet. Kezd azzal, hogy mennyire szereted es tudod, hogy a javadat akarja, de... es ird le oszinten, de kedvesen, hogy mi bant.


Elhiszem, hogy jolesik kionteni kis szived ide a nagyvilagba, de a budos eletben nem fog megoldodni a problamad attol, hogy mi miket irogatunk ide.


Csak te es az anyukad tudjatok ezt megoldani. Es csak ugy, ha kommunikaltok!!!


Sok sikert!

2015. szept. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
0%
Ha az én gyerekem este 8 után állna neki tanulni, el is vennék tőle mindent. Erre való a délután. Ha 8-kor kezdődik a suli, du. 4-ig vagy ott, gondolom 5-1/2 6 körül már otthon vagy. Fél órát pihensz, tanulsz mondjuk 8-ig, max 9-ig. Ennyi.
2015. szept. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
46%
Utolso, de tanácsot kérhet
2015. szept. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!