Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben az esetben támogatnátok...

Ebben az esetben támogatnátok a gyereketeket? Mit gondoltok erről a helyzetről?

Figyelt kérdés

A szüleimnek van még egy lakásuk, ami jelenleg ki van adva. Mi szintén albérletben lakunk a férjemmel, mert sajnos még nagyon távol állunk a lakásvásárlástól, mert saját tőkénk még nem sok van és az is lehet, hogy nem is fogunk tudni venni magunknak saját erőből, csak ha öröklök/öröklünk. Hiába dolgozunk mindketten, van hogy havi szinten alig tudunk félretenni, pedig egyikőnknek sincs rossz állása, mert mindig van valami hirtelen költség és egyszerűen úgy érezzük, hogy nem jutunk egyről a kettőre. Az albérlet bérleti díja havi szinten nem kevés és emellett nem könnyű félretenni.

Mi inkább szívesebben fizetnénk anyumnak, mint egy idegen zsebét tömjük, meg ez az albérlet dolog is eléggé bizonytalan. Mondjuk eddig még ezt nem ajánlotta fel nekünk, én meg igazából nem is akarok ezért "könyörögni". Bár vicces volt, mert az albérlője kérdezett rá, hogy a lánya nem akar-e majd beköltözni. Erre nem tudom anyum mit reagált. A másik meg az, hogy azt mondta anyum, hogy a anyósoméknak ne is mondjuk, hogy van még egy másik lakásunk is. Mondjuk nem is értem miért ne tudhatnák, mivel eddig kb csak anyósomék támogattak minket amivel tudtak és ők nem anyagiasak és nem azért örülnek, hogy a menyük lettem, mert tehetősek a szüleim, hanem azért, mert szeretem a fiúkat és örülnek hogy én vagyok a menyük.

Természetesen anyum lakásában is csak addig laknánk, amíg nem tudnánk sajátot venni, csak így talán hamarabb összejönne a pénz, mivel az öröklés még nagyon-nagyon arrébb van, ráadásul azért babát is szeretnénk hamarosan.


Én 26, férjem 27


2015. szept. 4. 09:42
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:
Előre is köszönöm a válaszokat, bármilyen hasznos tanácsot szívesen veszünk.:-)
2015. szept. 4. 09:42
 2/41 anonim ***** válasza:
96%

De mi a kérdésed? Láthatóan anyukádék nem nektek akarják kiadni, vagy odaadni a "felesleges" lakásukat, tehát nem tudom mire vagy kíváncsi!

Nekem, ha lenne még egy lakásom, a gyerekemnek adnám, mert ki adna neki, ha nem én. De ez én vagyok, a te szüleid nem így gondolkodnak.

2015. szept. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:

Köszi 2-es a válaszodat.


Felül van a kérdés.:-) Hogy támogatnád-e azzal, hogy a lakásodban lakjon és inkább neked fizessen albérletet,mint egy idegennek.

2015. szept. 4. 09:54
 4/41 anonim ***** válasza:
95%

Ha nekem két lakásom lenne, és nem lennék rászorulva annak az albérleti díjára, akkor odaadnám a gyerekemnek.

Ha nekem kéne az a pénz, mert a fizetésemből nem tudnék megélni, akkor a gyerekemnek adnám ki. Mégiscsak jobb, mint egy idegen.

Persze ez sokban függ attól, hogy milyen a viszonyotok, hogy anyukád mennyire bízik meg benned, volt-e már köztetek valami konfliktus.

2015. szept. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
86%
A kérdést igen, látom, de ebben az esetben irreleváns, hiszen édesanyádékban fel sem merül. Így aztán ez nem is kérdés, hiszen ők nem az alapján fognak dönteni, hogy a gyk-n idegen emberek mit tennének.
2015. szept. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
95%
Egyébként a pénzgyűjtés szempontjából mi a jelentősége, hogy anyukádnak vagy egy idegennek fizettek albérleti díjat? Anyukádnál kevesebb lenne, vagy mi?
2015. szept. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


kedves 5-ös igen tudom,csak kíváncsi vagyok,hogy más szülők hogyan gondolkodnak erről,mert pl. anyósomék is olyan fajták,hogy segítenek,amiben tudnak,mert nekik ez a természetes.

2015. szept. 4. 09:58
 8/41 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os,hát gondolom arányosítva lenne,mert mi ugye csak 2-en mennénk,most meg többen laknak benne.
2015. szept. 4. 09:59
 9/41 anonim ***** válasza:
94%

Én kiadnám a saját gyerekemnek.

Kinek,ha nem neki?

Albérleti díjat sem kérnék,annyi kikötésem lenne,a lakásra költsenek azért,ne lakják le teljesen.

Egyébként nem is értem igazából,úgyis te fogod örökölni azt a lakást,számomra anyukád hozzáállása teljesen érthetetlen.

Azt írod,tehetősek a szüleid,tehát nem kenyérre kell,nem azért van kiadva idegeneknek a másik lakás.

Tényleg nem értem.

Nem a pároddal van valami baja a szüleidnek?

2015. szept. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

Kedves 9-es,köszi a választ.


Igazából elváltak a szüleim, anyum maradt a kertes házban és van ez a másik lakás, ami állítólag neki "biztosíték" öreg korára, de az még arrébb van. Eddig sosem lakott benne, már évek óta csak ki van adva.

2015. szept. 4. 10:04
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!