Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, elengednétek a 16...

Szülők, elengednétek a 16 éves lányotokat Londonba a leírtakat figyelembe véve?

Figyelt kérdés

Rengeteget járt Londonban, minden évben legalább egy hétvégére kiugranak a családdal öt éves kora óta, egyedül is tud közlekedni, tömegközlekedések közül inkább busszal, de egész jól kiismeri magát.

Egyedül repülne, de a reptéren várnák az idősebb (21-25) barátai, akik kint élnek évek óta (de magyarok), és onnantól ők segítenének neki. A szállás valószínűleg hotel lesz, és napközben lenne egyedül is, mert a barátai tanulnak-dolgoznak.

Csak pár napról van szó.



2015. szept. 25. 23:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Mivel Londonban élek, így én egyedül nem engedném el a lányomat.. De ha te bízol benne akkor enged el. Én nem tartom olyan biztonságosnak Londont.
2015. szept. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
16 évesen egyedül nem. Bármi történne vele, az a szülő felelőssége. Ha 16 évesen nem látja azt be, hogy bizony bármikor történhez baj, csak addig jut el, hogy de ő bezzeg már hányszor volt és tudja mi merre hány méter, az még rettentően gyerek.
2015. szept. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
16 évesen egyedül Londonba haverokhoz? Majd pont.
2015. szept. 26. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Habar en 21 voltam, amikor egyedul felultem a repulore es kijottem Angliaba semmi ismerettseg es elozo utazas nelkul, sot repulon is akkor ultem eloszor, tutifix, hogy a gyerekemet nem engednem ki 16 evesen, sot 18 evesen se egyedul Londonba az idosebb haverokhoz.


Ez egy tizmillios varos! Egy kis naiv, esetleg meg butacska 16 eves lanynak nem egy eletbiztositas, ha napkozben egyedul hagyjak. Menjen 1-2 evvel kesobb, meg akkor amikor offosak a baratai, vagy epp suliszunet van es tudnak FOLYAMATOSAN egyutt lenni a kiscsajjal.

2015. szept. 26. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Nem. Halálra aggódnám magam miatta. És még úgy sem, ha amúgy nagyon önálló és gyakorta csinál hasonlókat mondjuk belföldön.. De egy idegen országba, ahol ha bármi baja esik, nem fél perc utánamenni a dolgoknak.. Akármi történhet, ami még ha nem is olyan nagy kunszt, mégis megtörténik, bosszantó és hát meg kell oldani.

Velem is számtalan előre nem látott, bekalkulálhatatalan dolog történt már külföldön. Legalább annyi, mint ahányszor voltam várost nézni vagy épp csak nyaralni.

Az önállósodást ellehet kezdeni máshogy is.

2015. szept. 26. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

En Londonban elek 8 eve, nem vagyok egy elveszett ember, egyedul jottem ki annak idejen 25 evesen, de meg igy 8 ev utan is vannak helyek ahova felek nappal menni!

Ez Europalegnagyobb varosa, es a legveszelyesebb kategoriaban van terror szempontjabol ( bar ez a legkevesebb )

Szoval nem, nem engednem el, es meg ha 18 eves lenne is mennek vele!

2015. szept. 26. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Még ha a jelenlegi helyzet nem lenne, akkor sem. Még gyerek.
2015. szept. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért is kell a szálloda, nem alhat a barátoknál?

Másról fog ez szólni...

2015. szept. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Titusztitusz ***** válasza:
100%
Én a 16 éves lányomat semmiképpen sem engedném el Londonba, a leírtakat figyelembe véve pedig különösképpen nem...
2015. szept. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hát, volt itt pár érdekes válasz...

A helyzet az, hogy a kérdést csak kíváncsiságból tettem fel (igen, 16 éves butuska naiv kiscsaj jelentkezik), engem elengedtek, simán. A barátaimat - nem, nem a haverjaimat - ismerik.

A szüleim is éltek kint Londonban, és nem is csak pár évet, nem sokkal a születésem előtt jöttek haza.


Majdnem mindannyiótoknak igaza van (kivéve a "másról fog ez szólni" hozzászólónak), viszont a családom másképp látta, és azt hiszem, végsőroron ők ismernek.


Ha az USA-ba fogok menni egy évre? Ott sem fog kísérgetni senki az első utamon, a reptéren fog várni az ideiglenes befogadó családom. Ott is önállósodnom kell majd, mert nem fognak mindenben segíteni, egyedül kell mászkálnom, iskolába járnom, túlélnem valahogy az igazi család is barátok nélkül. :) persze, ez mégis más, tudom, valószínűleg gyenge példa volt.


Köszönöm a válaszokat!

2015. szept. 26. 09:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!