Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ártottam vagy jól...

Szerintetek ártottam vagy jól tettem, hogy felvilágosítottam 13/L-t?

Figyelt kérdés

A párom nővérének a lánya, jól ismerjük egymást, rendszeresen összejárunk. Viszont az anyja most nagyon leszidott, ugyanis náluk a családban nagyon tabutéma a szexualitás, még amikor védőnő ment az iskolába a kislány ki volt kérve arra a napra. Úgy gondolják, hogy így megóvják a gyerekeiket attól, hogy felelőtlenül viselkedjenek. Se drogprevenciós előadást se szexuális felvilágosítást nem kaptak. Nem tudom, bioszból mennyit tanulnak ezen a szinten, de mindegy.


Lényeg, hogy múlt vasárnap beszélgettünk kettesben vele és szóba kerültek a fiúk. Mondta, hogy tetszik neki egy osztálytársa, de feltűnt, hogy nagyon keveset tud ilyesmikről így beszélgetni kezdtünk szexről, szexualitásról és sokat kérdezett én pedig sosem voltam egy köntörfalazós típus, nálunk anyuval mindig mindenről lehetett nyíltan beszélni.


Aztán ma hívott az anyja, hogy hallotta, hogy a lány a barátnőivel arról beszélgetett amiről velem korábban és számon kérte rajta, hogy én mire fel biztatom a 13 éves lányát arra, hogy végezzen önkielégítést, hogy feküdjön össze másokkal stb.


Mondanom sem kell, hogy abszolút nem biztattam, nem reklámoztam a szexet, csupán szerintem egy kamasz lányt ilyen feltűnően tájékozatlanságban tartani felelőtlenség egy szülőtől.

A párom nekem adott igazat, de a tesójával nem fog szembeszállni.


Szerintetek is hibát követtem el? Másoknál se divat ebben a korban megbeszélni részletesen ezeket a dolgokat?



2015. okt. 2. 20:46
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
7%

"A párom nővérének a lánya"


És akkor szerintem itt áll meg a történet. Lehet, hogy igazad van, de az anyja jogosan akadt ki - lehet neki baj van a szemléletével DE(!) -, hogy az ő gyerekét ilyen fontos kérdésekbe te okítod ki.

2015. okt. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
15%

Nem követtél el hibát, de ez NEM a te dolgod!


Ha anya prűden neveli a gyerekét, az csak rá tartozik - arról most nem beszélek, milyen károkat okoz(hat) ezzel, pl. frászt kap a gyerek a menstruácjától, stb.

2015. okt. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
34%
Érthető, hogy az anya megakarja védeni a gyerekét, csak azt nem úgy kellene, hogy nem tud semmit még a világról, tájékozatlan. Azt se értem, hogy az anya ezt hogyan gondolta? Majd egyszer elmondja neki, vagy simán a lány fog rájönni magától, barátjaitól, hogy jé arra jó az odalent. Inkább a bizalmat kellene épiteni az anya és a lánya közt, hogy ha valami rosszba keveredik megtudják oldani együtt, de nem igy, hogy azt se tudja micsodák léteznék még amiről ő nem is tudott 13 évesen.
2015. okt. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem mondd meg, hogy te nem biztattad semmire, de fontosnak tartottad felvilágosítani, ha már kérdései voltak, mert az sokkal jobb minthogy hazaállítson 15 évesen terhesen, és hogy jobb ha tud az önkielégítésről, mintha az elsővel ágyba bújna aki az útjába kerül.
2015. okt. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
6%

Abba kovetel el hibat hogy a "szülők"nevelését (keresztbe vágtad)ugyanis náluk tabu a sex téma.

Valoban rosszul gondolkodnak a szulok hisz pont a nem felvilágosítás miatt lesz terhes az első sex utan.

De ügye bar mindenki igy neveli a gyereket ahogy akarja es ezzen te ne akarj változtatni!hisz láthatod te lettél az aki "lányát biztatja"!

Majd tanulnak a sajat hibaikbol a kedves szulok.

Persze a felvilagositasnak is vannak határai egy 13eves (kislánynak)

2015. okt. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem igen : Hibát követtél el, kicsit hülye voltál, de mentségedre szolgáljon, ilyen ez a szuperliberális világ, hogy már 12 évesen menő és trendi felnőttkorú dolgokba bevonni a gyerekeket.

Az anyjának a tetteiben nagyon is igazat adok, bár amiket írsz, az elveiben nem.


Egyszerűen mi az a 13 év... Épphogy még az ált. suli kellős közepében van, még szegény gyerek. Ilyen korban élvezze még a világ ideális (bár nemlétező) oldalát, olvasson regényeket, stb. Mi az istennek kéne ilyesmivel terhelni, ami amúgy is csak hosszú évek múlva lesz aktuális.

Teljesen felesleges, álszent, liberáliskodó magatartása ez a világnak. Nem vagyunk ősemberek sem, hogy ez legyen a legfontosabb dolog az életben.


Szerintem jogosan van felháborodva az anyuka. Próbálj elnézést kérni tőle, hogy legalább megbánást lásson, bár mondjuk én az ő helyében eléggé morcos lennék, hogy más neveli a gyerekemet, ráadásul tartósan belevitte olyasmibe, aminek még nincs itt az ideje.

2015. okt. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
63%

Nem hibáztál,jó,hogy felvilágosítottad.

Nem tehetsz róla,hogy ilyen az anyja ilyen :/

Engem is felvilágosított anya.

12/L

2015. okt. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
92%
6-os,ez a jelenkori "szuperliberális" világ volt már 20 évvel ezelőtt is..én legalábbis tisztán emlékszem,hogy 3-4. osztályban már a bravo szex-szerelem rovatát bújtuk...bár igazad van,sokkal jobb homokba dugni az embernek a fejét,hogy "dehát még gyerek"...oké,még gyerek,de ha kérdései vannak,arra válaszolni kell,nem tabunak tekinteni..miben más ez,mint mikor 3 évesen arról kérdez,hogy hogyan működik a világ(autó,vasút,tv,stb..)?kíváncsi,tudni akarja,és igen,szerintem jól tetted,hogy te legalább meghallgattad és nem elhajtottad,hogy "ehhez még kicsi vagy"...de ez valóban nehéz kérdés,mert annak is igaza van,aki szerint így a szülő ellen mentél..szerintem próbálj meg a szüleivel beszélni,hogy legalább a feltett kérdésekre válaszoljanak neki,ne tabuként kezeljék,ha már ők maguktól nem is beszélnének róla..
2015. okt. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
83%
Jól tetted, a sógornőd az, aki gyakorlatilag veszélyezteti. Inkább egy megbízható családtagtól tanuljon a gyerek, mint a saját kárán.
2015. okt. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
88%
Érthető hogy kiakadt az anyja ha ő úgy akarja nevelni ahogy... bár szerintem egy ilyen gyerek előbb lesz 16 évesen terhes mint akikkel rendesen megvan beszélve a szex téma. Mindenesetre szerintem jó hogy beszéltél a lánnyal.
2015. okt. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!