Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért bánt mindig a nővérem?...

Miért bánt mindig a nővérem? Sose ártottam neki, mégis mindig piszkál! Már képen vágnám legszivesebben!

Figyelt kérdés

Sosem voltunk jóban, Ugye Ő Az idősebb, és mindig nekem dirigált, hogy csináljam meg ezt-azt, amit neki kellett volna azt is rám kényszerítette. Vegyem fel én, adjam oda én, vigyem oda én, csináljam meg én...

Ha valamit elrontottam Ő volt az első aki ordibálta a házban, hogy "Anya! Elrontotta! Megint elrontotta!"

Mindig beköpött, árulkodott.

És mindig beszól valamiért, hogy az Én hibám, "megint elrontod! Én szóltam! :)"


És amióta összeveszett a barátjával azóta még rosszabb! Mindenért engem hibáztat. És egyszerűen belém köt!

Múltkor azért kezdett el velem kiabálni, mert állítólag, én "rácsuktam" az ajtót. Mentem el, azt nem mondta, hogy Ő is jön ki a házból, ne csukjam be, nem, megyek ki a kapun, és jön ki orditzva, hogy "mi az, hogy rám csapod az ajtót?! Kinek képzeled magad!"

Pedig nem tettem, de legszivesebben rá csapnám mostmár! Amikor bele köt mindenbe, de tényleg, akkor legszivesebben szájba vágnám de úgy rendesen! Pedig én egy nyugodt természetű ember vagyok, de mikor kitalálja, hogy én eltüntettem valami cuccát, holott a szobájába sem megyek be, akkor elszáll az agyam!

És 24 éves! Már nem gyerek, nem kéne hisztit csapnia!

De mindenért lecsesz, kárörvend, ha elromlik valami azt én rontottam el, meggyanúsít, hogy eltüntettem a cuccait, nem figyeltem, pedig megmondta, hogy mit n csináljak, beárul, mindenért csesztet.

És mondom azóta lett ilyen a hangulat amióta a barátjával összeveszett.

2 kérdésem van: Ha a barátja miatt ideges, miért nem azt b***ogatja? Nem miattam vesztek össze, azt sem tudom miért vesztek össze, miért engem piszkál?

2. Én nem tudom lenyugtatni, ha elkezdek vele vitázni, még élvezi, és olyan érvekkel jön, hogy a végén ott vagyok, hogy "jó! csak hagyjál már a f***ba!"

Ha nagyon elszáll magától, szájba vághatom úgy rendesen? Tanulni fog belőle?

Anyám, apám nem szól, úgy vannak vele, felnőttek vagyunk, nem szólnak bele.



2013. szept. 25. 13:49
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja amúgy 18/F
2013. szept. 25. 13:50
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudomsegít e,de az én apám volt ilyen.Imádta ha szapulhat látszott az arcán élvezi ha veszekszünk ezért kifejlesztettem azt ami tökéletesen bevált:

-Bármit is mondd és próbál veszekedést szítani,nem reagálok,de semmit még az arcommal se.Ezt egy ilyen ember nem tudja elviselni.

-Ha leszól elrontottad akkor add a kezébe mosolyogva mondd hogy "kösz hogy észrevetted akkor te biztos jobban meg tudod csinálni" és hagyd ott azt kiabálva anya"Zsuzsi" felajánlotta hogy megcsinálja helyettem

Nálam ez is bevált öcsémnél:D

2013. szept. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Amíg nem állsz ki magadért addig ez lesz. Nem mondom hogy vágd pofán, mert hát mégiscsak lány, de egy kicsit megcibálhatod amikor ketten vagytok, és nyomatékosan megkérheted, hogy akadjon le rólad, és a saját kudarcait ne rád vetítse. Szavakkal egy kicsit le is alázhatod, hogy érezze a törődést, no meg azt,hogy hol a helye.
2013. szept. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Jó, de én nem vagyok jó a szavakban. Mindig mond valamit, elmondom, hogy miért nem értek egyet, és kitalál megint valamit, Ő vele 1 órán át lehet vitázni, akkor se adja fel. És elkezd a képedbe nevetni, meg mosolyog rajtad, kinevet!

Nagyon idegesítő mikor ezt csinálja.

Inkább ott hagyom a fenébe ha tehetem, csak nem mindig tehetem!

2013. szept. 25. 14:04
 5/12 anonim ***** válasza:
Pontosan ahogy az előző mondta. Rezzenéstelen arccal hagyd ott a fenébe. Egy minimális jele se legyen annak hogy egyáltalán emberszámba veszed. Az ilyenekkel teljesen felesleges leállni vitázni. Megütni meg főleg nem érdemes mert abból még nagyobb balhé lesz.
2013. szept. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
pont ez az bármit mondasz mindig neki lesz igaza, ezért ne mondj semmit,teljesen érdektelen arccal menj tovább,ha utánad is menj ne reagálj semmit menj akkor sétálni tök mindegy a lényeg ne reagálj semmit vissza,vedd el a játékát:D
2013. szept. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
utánad is megy:P
2013. szept. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Na most meg fogsz lepödni! Szerintem (gondolatban!!!) mondj neki köszönetet a viselkedéséért. Nem csak ö egyedül ilyen a világon. Te igy családi körben ki tudod dolgozni az ilyenekkel szembeni stratégiádat. De ezen tényleg dolgoznod kell. Jo elöre elhatározni, hogy nem kapod fel a vizet semmi ilyesmin. Eltervezni végtelen sok elterelö mondatot. Pl. amikor megy neked orditozva, megkérdezed, hogy mi a fas-tol festékes a homloka? De nyugodtan, esetleg röhögve! Vagy megkérdezed: Tudta, hogy a szomszéd kan kutyája bu-i? Másik kant akart megb...ni.

A lényeg, hogy számára meglepö baromságot mondj, amivel kizökkented a helyzetéböl. Remélem érted!

2013. szept. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

De ettől hogy szállna már le rólam?

Az a baj, nem tudom mikor lesz balhé előre... Egyik nap semmi, másik nap káosz!

2013. szept. 25. 18:45
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyrészt, te fiú vagy, ezért cs€sztet. (de ezt már úgy lehetett érezni az első mondatokból)

Másrészt, egyértelmű, hogy egészségtelenül prűd, ezért szakított, és ezért nem a volt barátját bszogatja, hanem téged, csak sajnos egyáltalán nem úgy, hanem egy kellemetlen módon.


Szerintem, egy, ha baszogat, vágd a pofájába, hogy így már ne csinálja, mert kra eleged van belőle, max úgy. De vérbaj kockázata helyett annál is jobb, ha megoldja fiú nélkül.

Ha pedig Továbbra is játsza a prűd agyát, rúgj a lába közé, és hormonilag egyből helyre fog állni.

2015. okt. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!