Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jogosan zavar,...

Szerintetek jogosan zavar, hogy folyamatosan bejárkálnak a szobámba?

Figyelt kérdés
A szüleim, főként az apám folyamatosan bemászkál a szobámba és ez engem zavar. Tulajdonképpen alig tudok egyedül lenni, félrevonulni, ha egy kis magányra vágyom. Éjjel sem vagyok egyedül mert anyámmal egy szobában alszunk, ami egyébként szintén zavar, de jelenleg nagyon sok megoldás nincs erre a problémára ezért ezt nem szoktam feszegetni. Apámmal nem hajlandó együtt aludni, van egy nem rég felszabadult szoba ahol egy-két éjjel szoktam aludni, de mivel még üres ezért a szőnyegen vagyok kénytelen feküdni, ami viszont egyáltalán nem kényelmes... Napközben pedig apám betelepszik a szobámba vagy akár szobánkba, ha úgy tetszik és egész délután, estéig ott fekszik, tv-t néz, alszik. Ha bent vagyok és direkt becsukom az ajtót (kulcsra nem zárható) akkor is minden gond nélkül bejön a szobámba, akármit csinálok...ha alszok akkor is bejön, este is még nézi a tv-t hiába kérem meg mert már aludni szeretnék és zavar, de ugyanúgy bejön ha öltözködök. Mikor megkérem, hogy menjen ki akkor szinte meg sem hallja és mindig mondja, hogy hát ő nem fog zavarni, pedig engem is igenis szokott...Eleve hangosan nézi a tv-t és ha tanulok vagy csak szeretnék pihenni egy kicsit akkor nem tudok rendesen. ilyenkor mindig megjegyzéseket is tesz a műsorral kapcsolatban meg hozzám is beszél és folyamatosan kérdezget és ha szólok neki, hogy most egy picit hagyjon békén mert nincs kedvem/időm erre akkor meg megsértődik. Valamint csak szimplán jól esne néha egyedül lenni, hogy nem zavar semmi és senki. Szerintetek túlzás amit kérek vagy jogos?
2015. okt. 10. 14:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
2015. okt. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Vidd át a TV-t az ő szobájába.
2015. okt. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
36%
az attól függ ha nem vagy még 18 jogos, akkor csak annyit tehetsz hogy megpróbálod megbeszélni velük hogy néha kicsit egyedül akarsz lenni vagy elmész otthonról egy kis időre egy nyugisabb helyre
2015. okt. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%

Igen, teljesen jogosan zavar


Csak nálad van tv a házban?


Hany eves vagy? :)

2015. okt. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Igen, csak ebben a szobában van tv ezért alapvetően nem haragszom rá, ha meg akar nézni egy műsort vagy akármit, amire kíváncsi mert nézze, csak tényleg ez már rendszeres, hogy minden nap arra jövök haza a suliból, hogy már megint elfoglalta az ágyat és ilyenkor estéig tulajdonképpen nem is igazán szabadul fel. Máshova nem nagyon tudok menni, mármint elmehetek sétálni vagy bicajozni, de ha tanulnom kell vagy csak szeretnék aludni, pihenni egy kicsit vagy megnézni egy filmet akkor azt csak otthon tudom csinálni. 16 éves vagyok.
2015. okt. 10. 14:36
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

" van egy nem rég felszabadult szoba ahol egy-két éjjel szoktam aludni, de mivel még üres ezért a szőnyegen vagyok kénytelen feküdni, ami viszont egyáltalán nem kényelmes... "


Ezt a szobát nem foglalhatod el magadnak? Neten sokszor kínálnak ingyen elvihető használt ágyat, bútort, ha esetleg anyagi okok miatt nem tudtok venni újat.

2015. okt. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
De, az a tervem és a szüleim is beleegyeztek, hogy akkor az majd az én szobám lesz csak még nincs olyan állapotban, hogy rendesen beköltözzek. Nem is feltétlenül a pénz miatt mert nem dúskálunk benne, tehát egyszerre nem tudnánk mindent megvenni, de részletekben igen, tehát ami fontos pl. egy ágy azt első körben és akkor utána feltölteni a még szükséges dolgokkal. Mindenki dolgozik nálunk, apám hétvégén is ezért nagyon sok szabadidejük nincsen...Nem nagy szobáról beszélünk, de már az is elég sokáig tartott amíg újraparkettáztunk, kifestettünk meg kijavítottunk pár dolgot mert nincs egyhuzamban annyi idejük, hogy egyszerre letudjuk meg nyilván azért fáradtak is és más dolguk is van. Valamint még sok cucc is itt van, amik itt maradtak a tulajdonosától. Nekem ezzel nem volt bajom mert annyira nem kell ezzel sietni meg van hol aludnom, "laknom", viszont nyilván zavar mert már nagyon szeretném, ha saját szobám lenne, amin nem kell másokkal osztozkodnom.
2015. okt. 10. 14:51
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

A mostani szobádban gondolom van minimum 2 ágy, ha anyukád ott alszik. De ha franciaágyon alszotok, akkor is nem lehet kivenni az egyik matracot és átvinni az üres szobába?

Apukád hol alszik? Az ő szobájába nem lehet átvinni a tévét?

2015. okt. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
El kell vinni tőled a tévét. Ilyen egyszerű. Nem hozzád jön be apukád, hanem a tévéhez. Én még ilyet nem is hallottam, hogy a család egyetlen tévéjét pont az iskolás gyerek szobájába teszik. És sürgősen szerezz be egy ágyat a felszabadult szobába.
2015. okt. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
A tv mindig itt volt a szobában, a nappalink nem igazán az a tipikus "tv nézős, újságolvasós, pihenős" nappali, hanem inkább olyan "vendég fogadós, beszélgetős, kávézós" nappali:) Egyelőre még nem lehet bepakolni a másik szobába mert még rengeteg cucc itt maradt és előbb azokat kellene kipakolni, elvinni onnan mert a festés, parkettázás alkalmával csak gyorsan ki lettek dobálva a szobából, de utána visszakerültek mert valahol tárolni kell, amíg itt vannak és máshol jobban útban lennének.
2015. okt. 10. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!