Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Képtelen vagyok a nevelőapám...

Képtelen vagyok a nevelőapám fogyatékos testvérével egy asztalhoz ülni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Addig nem volt vele semmi bajom, amíg évente 2-3 alkalommal találkoztam vele.

De nemrég meghalt az apukája és teljesen egyedül maradt. Ezért anya minden szombaton és vasárnap elhívja ebédelni. Ezt nem szereti a nevelőapám sem és én sem. Nem tudom megfogalmazni, hogy miért, de képtelen vagyok úgy jól érezni magam ebéd közben, hogy ott van, dumálni anyáékkal, stb.

Nincs vele nagy gond, egy 10-12 éves gyerek szintjén van amúgy, szóval nem életképtelen, de alap dolgokat elfelejt néha.

De én nekem ez nem megy. Ez megy szeptember óta, az utóbbi időben már inkább elmentem délelőtt valahová, vagy aludtam délutánig.

A nevelőapámnak sem tetszik ez a helyzet, de én már szeretnék beszélni anyával erről.

17/L


2015. okt. 19. 18:41
1 2 3 4
 1/36 anonim válasza:
81%
Akkor mondd meg ezt az anyukádnak
2015. okt. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
72%
Semmi bajod nem lesz,legalább tanulsz egy kis toleranciát,nem fog ártani.
2015. okt. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
De nem az volt a kérdésem, hogy árt-e, vagy sem.
2015. okt. 19. 19:16
 4/36 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk édesapámnak van egy testvére ugyanígy kb 10 éves gyerek értelmi szintjén, születésekor agyvérzést kapott. Mit tesz az illető, ami zavar? Ha konkrétumokat írsz, jobban tudok segíteni.

Ez nehéz helyzet, de te vagy a felnőttebb ebben a helyzetben, ez van, lépni csak te tudsz. Talán mondok egy-két okos dolgot, ha beavatsz.

2015. okt. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
82%

ha te kereülnél, olyan helyzetbe, hogy senkid nem marad, (és most mindegy, hogy fogyatékos, vagy nem fogyatékos...) Te örülnél neki, ha lenne egy család, ahol szívesen látnak, talán törődnek is veled, vagy nem?

vagy hasonló jellegű szitu: előfordul olyan is, hogy idős emberek bizony 85-90 felé elbutulnak kicsit, vagy ügyetlenkednek az asztalnál... mondjuk, ha te megélnéd ezt a szép kort, és lennének unokáid, örülnél neki ha a "fogyatékosságod" miatt azt mondanák, hogy ne gyere, vagy örülnél neki, ha segítenének, a család részének tekintenének???

ezeket a kérdéseket gondold át, és eszerint járj el :)

2015. okt. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
74%
Te mekkora bunkó vagy a nevelőapáddal együtt. Bárcsak minden étkezést azzal a szegény rokonnal kellene töltenetek. Talán egy idő után szorulna belétek némi empátia és emberség. Szerencse, hogy anyád normális, te meg még változhatsz, fiatal vagy. Nevelőapád viszont igazán undorító, a saját testvérével nem akar egy asztalhoz ülni.
2015. okt. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Egyszerűen csak zavar. Képtelen vagyok olyankor leülni és enni. Érzem, hogy nem oda való.

És tudom, hogy ez nem szép dolog, de akkor is ez van. Viszont az sem megoldás, hogy ezért én minden hétvégén éttermezek.

A nevelőapám nem hibás ezért, egész kiskorában tiltva volt az apjától és annak a családjától, 17 éves korában ismerkedett meg velük jobban. Ő nem úgy tekint a féltestvérére, mint egy testvérre. Nem alakult ki közöttük kötődés.

2015. okt. 19. 19:34
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig ha nem tudod elviselni akkor éttermezz minden hétvégén, ne foszd meg attól a lehetőséget aki egyedül maradt és egy kis boldogságot kaphat az életben.
2015. okt. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyszerűen csak zavar, akkor a szitu az, hogy kényelmetlenül érzed magad a mássága miatt, és ezt rá vetíted ki. Ő semmit nem csinál. Én úgy nőttem fel, hogy a szellemi fogyatékos nagybátyám (akiről beszéltem) közvetlenül mellettem ült. Ő egy ember. Nem tehet róla, hogy olyan, plusz az, hogy nem való oda, nem belőle jön, hanem belőled. Te nem vagy elég érett és tudatos a helyzettel, és rá vetíted ki, pedig ő semmiben nem hibás. Nyilván a nevelőapád véleménye is formálja a tiéd. Nagyon éretlen és tapintatlan, sőt valamelyest embertelen az éretlen döntéseid miatt őt vádolni. Hogy neked étterembe kell menni, meg feszélyez... nos, mivel te normális, majdnem felnőtt ember vagy, te vagy megoldási helyzetben. Beszélgess vele. Elképzelhetetlen? Azért, mert nincs benne rutinod. Ártalmatlan, tiszta lelkű emberek ők, akikhez máshogyan kell viszonyulni. Ha nem tudsz lépni, nem muszáj, de akkor se őt hibáztasd. Te vagy a hibás, ha a helyzet nem javul, nem ő.
2015. okt. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem jobb lesz, ha akkor étteremben eszel, mert nem vagy hajlandó változtatni a hozzáállásodon, pedig te is tudod, hogy nem helyes ahogyan gondolkozol. És örülj neki, hogy ilyen empatikus, törődő anyukád van, mert téged is érhet betegség, baleset, lehetsz rosszabb állapotban annál, aki mellé most le sem ülsz egy vacsorára és anyád akkor is ott lesz melletted, mert ő most is segít egy rászoruló embernek, pedig nem is vér szerinti rokona.

Az sem mentség, hogy nevelőapád nem ismeri annyira, tök mindegy, a testvére, gondoskodnia kell róla, szerintem nem egy nagy dolog hetente együtt ennie a testvérével.

2015. okt. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!