Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagymama, unoka és értelmi...

Nagymama, unoka és értelmi fogyatékos gyerek?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz erről írnom, nem is tudom hol kezdjem... A párommal lassan szeretnénk egy kisbabát, viszont van itt valami ami aggodalommal tölt el. A bátyám autista (bár én inkább értelmi fogyatékosnak mondanám, mert ugye vannak autisták akiknek nem is látszik semmi, de ő "súlyosabb" eset), 29 éves, 110 kg. Anyukámat teljesen leterheli, mert sokszor már ő sem bír vele, ilyenkor ordibál vele, teljesen elveszti a fejét, de látszik rajta, hogy fél, hogy nekimegy a testvérem. Mikor a szüleimmel laktam, akkor is volt, hogy megvert engem, kitépte a hajam vagy megharapott hisztiből, ha nem úgy volt valami, ahogy ő akarta. Anyukám egy időben adott neki nyugtatót (evégett is hízott meg ennyire), de már nem, hol elfelejti, hol nem is akar szerintem. Persze a külvilág felé azt mutatja, hogy mennyire szereti a bátyámat, hogy milyen kis cuki, mint egy 4 éves kisgyerek úgy kell őt tutujgatni, csak én láttam meg látok dolgokat, amiket más nem... De nem is ez a lényeg. Hanem az, hogy én így nem merném anyukáméknál hagyni a leendő gyerekem, mert mi van ha a testvérem féltékeny lesz rá, így is teljesen kisajátítja az anyámat... Szegény apukám pedig alig várja már a kisunokáját, akkora örömmel és beleéléssel mondja, hogy haza csak aludni fog járni a gyerek (:)), meg hogy nyaralni is viszi majd magával, mi mindent fog vele együtt csinálni... Azt hittem anyukám is ennyire várni fogja, de nem, ő már-már passzív... Bevallom, félek egy kicsit, hogy mi lesz...


Esetleg valakinek van tapasztalata vagy hallott bármit is hasonló helyzetről? Nem tudom kihez fordulhatnék...


2014. dec. 29. 23:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nézd, ez nem kell, hogy a babavállalás útjában álljon. De azt tudatosítani kell magadban és apukádban is hogy a fenti körülmények miatt nem fogod egyhamar ott hagyni rájuk, mert félted a babát, főleg nem felügyelet nélkül. Feltételezem tudja a bátyád mit művelt veled gyerekkorodban ha rosszabbul volt. Gondolom ő sem akar ilyen veszélynek kitenni egy babát. Én sem lennék nyugodt. Nem ismerem annyira ezt a betegséget, de talán tesódat is fel lehet valahogy készíteni erre, ha majd már látszik a pocakod ilyesmi, biztos el lehet magyarázni az ő szintjén , hogy mi történik.

Szerintem apukád is megértheti hogy félted a babádat , mindenki féltené a helyedben. Mondd neki azt hogy inkább nálatok babázzon majd, ne vigye el hozzájuk mert nem lennél nyugodt. Szerintem ezt igazán megértheti. Tesódnak is lesz ideje megszokni majd a kis jövevényt, ha fokozatosan történik a dolog, nem hirtelen ottvan egy ordító csecsemő egész nap, talán jó hatással is lesz rá.

2014. dec. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Amikor kicsi volt a bátyád, miért nem rakták helyre?! Neki mindig szót kellene fogadni a szüleinek. Nem hagynám úgy ott a gyerekemet, amikor a bátyám is ott van, csak megy valahová, napközibe,vagy foglalkoztatóba. Aztán szépen beleverni a tudatába, hogy akármilyen hisztis is, a gyerekhez egy ujjal sem nyúlhat, mert nagyon-nagy baj lesz. Máshogy nem megy.
2014. dec. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szerintem se álljon útjába ez a gyerekvállalásnak.

A te életed, szeretni fogják majd a gyerekedet, biztos kivitelezhető valahogy hogy biztonságba legyen majd a kicsi.

Ott leszel te, aztán az anyukád, apukád, gondolom van párod is, valahogy biztos megtudjátok majd oldani.

Elhiszem hogy nehéz, főleg így hogy a bátyádról van szó, de ezt a feladatot kaptad az élettől, biztos van rá megoldás...

Sok szerencsét kívánok!

2015. jan. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ha babát vállalsz tudnod kell, hogy nem ez lesz az egyetlen eset amikor kategórikusan az ösztöneidre kell hallgatnod és mindenkivel szembe kell menned, és végül meglátod hogy ezek a döntések lesznek a helyesek.

a baba épsége csakis a te felelősséged.

az apám életében kétszer látta a lányomat, mind a kétszer felügyelettel, és mivel nem volt hajlandó az általam előírt feltételeknek eleget tenni, nem láthatta soha többé (már meghalt az apám és skizo volt)

ha gyereket vállalsz légy bátor, az a baba feltétel nélkül szeret téged és bízik benned.

2015. jan. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!