Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Válás után ugyanúgy marad a...

Válás után ugyanúgy marad a rendszerünk, apuka megy heti 2x a gyerekekért. Ez jó a gyerekeknek, ugye? Nem zavarja össze őket?

Figyelt kérdés

A férjemmel válunk, november elején el is költözik. Most heti 2x ő megy a gyerekekért oviba és iskolába, ezen nem is szeretnénk változtatni. Utána hazahozza őket, itthon fognak aludni, ugyanúgy megmarad az esti rutin.


Sajnos akinek ezt eddig elmondtam, mind rossz ötletnek tartja. Már arra is gondoltam, hogy gyerekpszichológus véleményét kérem. Megéri ennek kitenni a gyerekeket? Vagy bízzunk magunkban és ne hallgassunk a károgókra?


2015. okt. 20. 14:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem látom, mi ezzel a gond. Az apjukat ismerik, aki a szokott időben a szokott helyre viszi haza őket. Ez csak jó a gyerekeknek, ez legalább nem borul fel a válással.
2015. okt. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne káros, hogy apuka megy értük? Minden együtt töltött perc számít. Szerencsés az a gyerek, akinek a szülei normális módon képesek a válás után is kezelni a helyzetet.
2015. okt. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az teljesen jó,hogy továbbra is megmarad,hogy ő hozza a gyerekeket suliból-oviból. Meg,hogy délután tanul velük és játszanak de nekem fuurcsa lenne,ha ott is alszik.
2015. okt. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez így pont jó, minden ami lehet marad a megszokott rendben. Csak szerintem annyi kéne, hogyha hazaviszi őket, utána nem megy be velük, max köszön az ajtóban, mert az megzavarhatja a gyerekeket, hogy apa is hazajött...

Legyen meghúzva a vonal az apa és a te életed közt,hogy ne keltsetek hamis reményeket, a gyerekeknek meg legyen igény szerinti szabad átjárhatóság a kettő között.

2015. okt. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
#3-as vagyok. Sajnálom,ha esetleg félreértettem az alvásrészt!
2015. okt. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy ez miért lenne gond.

Inkább az lenne a gond, ha apuka eltűnne a mindennapi életükből. Szerintem így jó, ahogy csináljátok.

2015. okt. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azt mondták, hogy összezavarja a gyerekeket, így nem fogják megérteni hogy elváltunk.
2015. okt. 20. 15:00
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha kicsik a gyerekek, nem is kell még érteniük a válás tényét. Majd idővel megértik, mit is jelent valójában.
2015. okt. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

És akkor mit kéne tenni? Minél ritkábban láthassa az apuka a gyerekeket, hogy érezzék, hogy elváltatok? :S

Szerintem inkább ne hallgass a károgókra.

Talán csak féltékenyek, hogy ilyen normálisan meg tudtátok oldani a válást is.

2015. okt. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az ismerőseidnek nincs igaza. A gyereket legfeljebb az fogja összezavarni, hogy apuka ezentúl nem alszik otthon.

Ebben a formában, ahogy ők gondolják, a gyereknek nem is kell értenie, hogy elváltatok. Legyen csak apuka az életük része. Én még arra is buzdítanálak, hogy ha hazaviszi őket, és neked ez nem teher, akkor még játsszon velük egy kicsit.

Aztán ha hazamegy, és nem értik, elmagyarázhatod nekik, hogy apu és te már nem éltek együtt, de mindketten nagyon szeretitek őket, és bármikor bármelyikőtökre számíthatnak.

Ennek ellenére nyugodtan kereshetsz pszichológust, okosabb dolgokat is tud mondani, hogy kezeljétek a helyzetet.

2015. okt. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!