Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Boldog vagyok vele, ezt...

Boldog vagyok vele, ezt itthon miért nem fogadják el? Miért nem veszik észre, hogy ezzel csak hozzá kerülök közelebb?

Figyelt kérdés

Anya és apa elváltak 6 éves koromban. Előtte folyamatos háborúban éltem. Ha apa sokat ivott, bántotta anyát. Anya ezért folyamatosan bűntudatot keltett apában, minden mondatában volt valami rosszalló megjegyzés.

Engem apa sosem bántott, a mai napig megkapod tőle mindent, amit szeretnék.

Utána megismerkedett anya a mostohaapámmal, akivel egy ideig minden jó volt, még én is elhitte, hogy boldogok leszünk. De nem így lett, az esküvőjük után minden megváltozott. Mindennaposak az üvöltözések, kiabálások, csapkodások. A mostohaapám nem bántja fizikailag anyát, "csak" minden este úgy összevesznek és annyira kiabál vele, hogy volt, amikor a szomszédok jöttek át, hogy minden rendben van-e. Szóval a családi béke 0.

Megismerkedtem apa egyik ismerősével és jóban lettünk, mondhatni, hogy együtt vagyunk.

Ne arra gondoljatok, hogy jaj, most kihasznál, én mennyire bele vagyok zúgva, vele tervezem az esküvőt, stbstb. Mert ez nem ilyen. Csak jó valakivel együtt lenni, akiben 100%-osan megbízom és tudunk beszélgetni (mielőtt belekötnétek ebbe).

De itthon ezt nem nézik jó szemmel és ezen is a vita megy csak. Nem értik, hogy nekem jó olyannal lenni, akivel bármit megbeszélhetek, nem kell taktikáznom, figyelnem arra, hogy miket mondok el.

Vannak barátnőim, de bennük nem bízom meg teljesen, velük inkább pletykálkodni, bulizni jó.

Anyáék meg az állandó vitákkal csak azt érik el, hogy gyűlölök itthon lenni, az állandó kiabálásban.

18 éves vagyok, szerintem eldönthetem, hogy kivel érzem jól magam.

A barátom 33 éves.


2015. okt. 23. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nem szexröl szól a dolog, akkor nincs vele semmi baj (Meg természetesen ha a barátodnak nincs másik kapcsolata: feleség, élettárs, barátnö). Ha "csak" barát, akkor is megéri fenntartani ezt, ha több, akkor sem veszítesz semmit.


Nem derült ki, hogy mennyire függsz anyád(ék)tól anyagilag, ha emiatt velük kell élni, akkor bírd ki, amíg függetlenedni tudsz. A lehetö legkevesebbet legyél egy lakásban velük (tanulni tudsz könyvtárban is).


56/N

2015. okt. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"Eldontheted kivel erzed jol magad, de amig ott laksz teto van a fejed felett es kapsz enni, addig maradj szepen csendben."

Az ilyen válaszoktól mentsen meg az Isten. Szerencsére nálunk nem az ilyen mentalitás a "normális". :)


Nem függök tőlük, azért lakom itt, mert idén érettségizem. Augusztustól pedig elköltözöm a saját lakásomba.

2015. okt. 23. 15:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor augusztusig bírd ki, utána meg - ha lesz elég jövedelmed, akkor élhetsz függetlenül. (Amit nem javaslok, az az, hogy a barátod tartson el. Ha érdekel, privátban kifejtem bövebben is))
2015. okt. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
13%
tipikus apakomplexus, azért vonzódsz hozzá, mert nem volt eddig normális felnőtt az életedben. nem csodálkozhatnak a szüleid.
2015. okt. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!