Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg bennem van a hiba?...

Tényleg bennem van a hiba? (hosszú)

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak 3 éves koromban. Apummal maradtam, majd 4 eves koromban megismerkedett egy nővel,és odaköltöztünk hozzájuk. Egy fia és egy lánya volt. 12 és fél évig voltunk velük. Pokol volt az életem. Azt a nőt kinem állhattak,ahogy ő se engem. Szándékosan egymás alatt vágtuk a fát. Apám 3 x avatkozott közbe, akkor is én voltam a földön. 3 x volt ez idő alatt vele közös programom amire emlékszem. Sose foglalkozott igazán velem. Hetente egyszer kikérdezte a leckét és kéthetente hozott egy tábla csokit nekem. Ezzel le voltam rendezve. Egész nap munka után a szobájában tv- zett. Majd miután 4 x hozzávágtam h utálok ott lenni, sikerült elválniuk,s nagymamámékhoz költöztünk. Az a nő sok számlát apamra sozott, s a mai napig fizeti.nem is ez a lényeg. Miután elköltöztünk felment a szőlősbe lakni,otthagyta engem mamáéknál. Egy évre. Megismert egy új nőt,neki egy lánya van. Mamáékhoz költöztek külön lakreszbe. Az idő múlásával, végeztem az iskolával, élettársát és egy gyönyörű lányom van. Eddig sem igen érdeklődött azon félelem,v a tanulmányaim után. A ballagasomra meghívtam,de el se jött, mondván h rossz iskolába ment. Sosem hívott, én se öt. Már 5 éve lassan h a hárommal vagyok, hol mamáméknál jól aposeknal laktunk. Ám hiába voltunk apum közelébe,ránk se bagozott. Vittem többször át hozzá az unokáját, v csak úgy beszélgetni átmentem,ez utóbbi a nőjével történt mert ő bevonult a szobába. Mikor várandos lettem, mérges volt. Sokszor durván szorongatta a hasam,mikor szóltam annyit mondott csak ölel.. Több téren nem volt tekintettél a babára a pocakomban. Miután megszületett 2x átjött megnézni. Hozzá teszem 2 m választott el. Azután mindig én vittem. Mikor közöltük vele hogy aposhoz koltozunk mert télen lakhatatlan a mi lakreszunk, nem ellenkezett. Azt mondta h annyiszor utazgatunk hol haza hol aposhoz, hogy a gyereket nem meri úgy szeretni mint egy papának kellene. Meg azért se mert ritkán látja. Megbeszéltük h havonta egyszer mi,egyszer ők jönnek látogatóba. Lassan 3 hónapja el költöztünk, mi minden hónapban hazanéztunk, ellenben ők felse hívták h mikor tudnának esetleg jönni. A kapcsolatunk egyre rosszabb,és a nője szerint és mamám szerint is nekem kell dugnom utánna. Apám is ezt mondja h ő az apám , nekem kell hozzá mennem ,látogatóba stb. Ezzel nem értek egyet. Sokszor rámformed ha megmondom az igazat,a véleményem. A neveltlánya is olyanokat mond meg tesz, hogy én már agyon voltam ilyenert utve, neki meg elnézik. Ha szovatettem én voltam megfenyegette h fogják be mert agyon ut. Tényleg én vagyok az akinek az első lépéseket kell megtennie? Egész életemben elvolt a maga világában, rám se besegített javarészt. Mindig én igyekeztem az apa lánya kapcsolatot fentartani. Elegem van belőle. Ok h én már nem érdekkel, de h az unokája sem érdekli az már sok. Mit tehetnék? Ti mit tennének?

2015. okt. 26. 18:43
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat a helyesírási hibákért,és a szó elirasokert, telorol irok és a szótár néha bekavar. Remélem azért érthető.
2015. okt. 26. 18:48
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Az en apam is ilyen, lesz..r, nem erdeklem, semmit nem tud rolam. Az idiota elettars is megvolt, akivel utaltuk egymast. Felulkerekedtem, nyugtaztam, hogy nem erdeklem. Ma mar csak megvonom a vallam. Nem a Te hibad, hogy apad rossz szulo, az, hogy sajat magad helyett ennek a ragcsalasara forditasz energiat mar igen.
2015. okt. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Egyetértek a 2-kal.

Ne magadat sajnáltasd már ennyi idősen is. Másnak is volt rossz gyerekkora. Inkább azzal foglalkozz, hogy a gyerekednek normális életet tudj biztosítani.

2015. okt. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

"De felnőttként hogy lehetsz ennyire hülye és felelőtlen, hogy megfelelő lakhatás és kereset nélkül odaszülsz a szegény, nyugdíjas nagymamádékhoz vagy épp az anyósodékhoz egy gyereket, hol itt hol ott laktok.

Aztán ráerőlteted apádra, aki köztudottan nem szeret téged, terhesen bántott, de te azért viszed hozzá a gyereket, hátha nagyobb baj is történi"

Félreértesz. Egy szóval nem mondtam h oreganyameknak szültem v apámnak. Van kérését, a lakás is meglett csinálja,jó volt minden,csak kicsi volt és nehezen futheto mert nem tégla. Másrészt mi is külön lakreszbe voltunk. Harmadrészt apamhoz azért vittem at h jatszon vele ,babázzon,mert ő nem jött át. Az h saját lakásunk nincs az azért van mert nem vagyunk milliomosok h lakást vegyünk,és nem akarunk hitelt felvenni h életünk végéig azt fizessük.

2015. okt. 26. 19:01
 5/14 A kérdező kommentje:
A párom is dolgozik, én is dolgoztam.honnan veszed h nincs kereset? Egy szóval nem mondtam.
2015. okt. 26. 19:03
 6/14 A kérdező kommentje:

"Inkább azzal foglalkozz, hogy a gyerekednek normális életet tudj biztosítani."


Igyekszem,ezért is akarom h ismerje az oregapjat. Nem sajnaltatom magam.csak tanácsokat kérek. Az h leírtam az életem egy részét azért h tudjátok h eddig mi hogy volt apám s köztem.

A lányomnak szeretnék mindent megadni, és ebbe a nagyszülők is benne vannak.

2015. okt. 26. 19:05
 7/14 anonim ***** válasza:
74%

Te tényleg ennyire hülye vagy, vagy csak tetteted? Nem kell milliomosnak lenni, de az, hogy nem tudod kifűteni a lakásodat és ezért hol itt hol ott éltek, korántsem meríti ki a megfelelő lakhatás fogalmát. És talán előbb kellene erről gondoskodni, és utána gyereket vállalni, nem fordítva!


Azt meg nem tudom hogy képzeled el, hogy apád le sem szar éveken át, semmibe vesz sőt bántalmaz is fizikailag, de azért hordod hozzá a védtelen kisbabádat, hátha annak is lekever egyet. Te normális vagy?!

2015. okt. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Csak sajnos apám nemigen akarja kivenni a részét.
2015. okt. 26. 19:07
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Há nem tudom, én nem ajarnám ismerni a papám, ha ilyeneket csinálja, Felesleges oda vinni a lányodat, és feleslegesen is erőlködsz. Atól, ha monsjuk nem ismerné a nagyapját, lehetne normális élete.
2015. okt. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Már nem koltozkodunk.
2015. okt. 26. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!