Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen érzés az, amikor egy...

Milyen érzés az, amikor egy családba először érkezik egy baba?

Figyelt kérdés
Még csak tervben van, de érdekel, hogy ti hogyan éltétek meg.

2015. nov. 5. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Fenekestül felforgatott mindent. Nálunk a család 2 fős, a férjem és én, a nagyszülőket nem számítom ide, mert ők csak ritkán jönnek vendégségbe. Nekünk kettőnknek kellett megoldani mindent, segítség nem volt. Hát, melós volt főleg, hogy császár lett a hosszú szülés vége, és én hetekig nem voltam önmagam a szövődmények miatt. Amit akkor ketten együtt végigcsináltunk, örökre megszilárdította a kapcsolatunkat. Előtte is erősek voltunk, de most végtelenül biztosak vagyunk egymásban. Olyannyira, hogy jön a második baba :)
2015. nov. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%

Nekem csodálatos és rettenetes volt egyszerre. Nálunk se volt segítség, csak az első 2 napban, mikor hazamentünk, utána magunkra voltunk hagyva, én viszont a parázós friss anyuka kategóriába tartoztam. Éjjel többször felkeltem hallgatózni, hogy lélegzik-e, mindent fertőtlenítettem, mostam-vasaltam, kéthetes korában gyerekorvoshoz rohantam vele, mert azt hittem, köldökszepszise van...Utólag visszagondolva iszonyat nagy marha voltam, a gyerek ráadásul hasfájós lett, szerintem nagyrészt az én idegeskedésem miatt.

Viszont a kapcsolatunkat nekünk is még jobban megerősítette, imádtuk becézgetni, simogatni, a férjem boldogan végzett körülötte mindent, amikor otthon volt, és könnyekig hatódott meg, amikor először rámosolygott a pici. Szerinte az első szava is az "apa" volt (szerintem a lámpa, de ráhagytam, ha már ilyen büszke rá:-)).

2015. nov. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Nekem furcsa volt, hogy anya lettem, voltak ilyen rádöbbenéseim, hogy "Atya ég! Van egy fiam!" :D segítségem a párom volt az első hetekben, anyum messze él, de kétszer ideutazott, főzött több napra. Szerencsére jó alvó a babánk, minden tekintetben szerencsések vagyunk. Én kicsit bedepiztem, de már mindenhova visszük magunkkal, és összességében egy csoda az egész!
2015. nov. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 acelsziv ***** válasza:
81%
Nálunk sem volt egyszerű. Szintén nagyszülők nélkül a párom friss császárosként. Hát borult minden. Totál más napi rutin stb... És persze elsőre is fura volt, hogy a kiságyban szuszog valaki :D
2015. nov. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
86%

Csodálatos érzés!

Persze van aggódás, hogy szopik-e eleget, miért sír, miért fáj a kis hasa, de a fő érzés az öröm.

2015. nov. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!