Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim válnak, mit tegyek?

DodoOoo0 kérdése:

A szüleim válnak, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Kezdem a legelején... Februárban meghalt a nagymamám és szerintem ő volt az egyetlen személy aki "visszatartotta" anyukámat, a halála után egy hétre rá beadta a válókeresetet. Ezek után apukámmal és anyukámmal is megromlott a kapcsolatom mivel rám és a testvéreimre egy díjként tekintettek (ahol többet volt a gyerek vagy akivel többet beszéltek az kapott egy "pontot"). Utáltam otthon lenni, egyre többet maradtam az iskolában tanulószobán, edzésen vagy szakkörön. ( most anyám azt mondta apámnak , hogy az eszével már tudja, hogy semmi nem lesz azzal akiért elhagyta de a szívével... na ezzel is jól megkevertek). Tehát rossz kapcsolat kevesebb beszéd és az iskolában találtam egy "pótanyát" (édesanyám munkatársát). Ez a tanár eléggé szemrevaló és az idióta osztálytársaim azt hiszik szerelmes vagyok belé mikor, én csak egy olyan személyre vágytam aki: kedves, tudok vele beszélgetni, mindennap tudok vele találkozni és nem kezel tárgyként. Vége. Igazából a kérdés nem is tudom mi... lehet hogy csak jó volt leírni... és kérlek írjatok véleményt vagy hogy igazából mit tegyek.

Üdv

14/F



2015. nov. 6. 17:12
 1/4 anonim válasza:
el tudom képzelni milyen rossz lehet neked :( nekem is elváltak a szüleim bár én kisebb voltam... sztem az nagyon jó h van valaki aki meghallgat téged és azzal meg ne is törődj h erre mit mondanak az osztálytársaid :) a szüleid ha el is válnak, lehet h mindenkinek jobb lesz úgy, hiszen annak is van oka amiért válnak... majd ennek az elvált szülő dolognak is meglátod az előnyeit ;) és gondolj arra h lesz majd ennél jobb is, csak ezt bírd ki :) remélem kicsit fel tudtalak vidítani :) 14/L
2015. nov. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gömbicica ***** válasza:

nem vagy könnyü helyzetben :(

a leirtak alapján ugye Édesanyád lépett félre, de már megbánta, mert látja, hogy kár volt.

viszont mégis Ő volt az, aki a válókeresetet beadta.


nem lehet az esetleg, hogy -bárnem tudom kinek a szülője volt a nagymama- a konflikusok -mert feltételezem voltak, másképp nem jutottak volna idáig!- okozhatták a szüleid problémáját?


Ha egyébként nem éltek rosszul, én látnám értelmét a helyzet visszacsinálására.

Édesapád nem tudni hogy viszonyult a dologhoz?


A "pótanyaság" nem baj, csak ne táplálj esetlegesen hiu reményeket! -már ha ez igaz, amit az osztálytársaid gondolnak.

2015. nov. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az elsőnek.

A másodiknak: anyai ágon volt nagymamám, ő nem is tudom elképzelni azt hogy egyáltalán valaki ne szeretné-e. Pl: mi városban lakunk/tunk a nagymamám vidéken kertesház megminden apámnak van egy cége ( szállítmányozás) és a kamionokat apám ott tarthatta. A mamám mindenkivel nagyon közvetlen volt és egy rossz szót nem hallottam még róla senkiről. Szerintem inkább azért akkor akart anyám elválni mert félt attól, hogy mit szólna az anyja. A keresetük együtt elég volt még sok is minden hónapban tudtunk félre tenni, de most így mindkettőjüknek külön kereset így...

Meg ez a pótanyás dolog nem félre érteni tudom, tudom hogy nem tudna "anyukám" lenni (meg ezt nem is szeretném de akkoris jó tudni hogy valakivel tudok beszelni. Meg az utolsó mondat nem vagyok belé szerelmes erről csak ennyit tudok mondani.

2015. nov. 6. 18:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha van bibliad olvasd el a 27 Zsoltar 10 es verset sokat segit a hozadd hasonlo alapotba levokon
2016. jan. 22. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!