Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kellene tennie az unokahug...

Mit kellene tennie az unokahugom szuleinek, ha a 13 éves lányuk szerelmes egy 3 évvel idosebb netes fiuba?

Figyelt kérdés
A csalàd vidéken él, és a 16 éves fiu Budapesten. Ez a kislàny elso szerelme, de a szulei féltik. Nem ismerik a fiut, a FB adatlapjàt sem làthatjàk. Rendesek akarnak lenni, és nem tiltani, beszélnek a lànynak hogy még tul fiatal, és hogy ez a fiu lehet hogy csak eteti, mert kozben voltak baràtnoi.tiz honapja chatelnek. Nincs is értelme az egésznek mert pesti a sràc. De nem akarjàk hogy valami rosszba sàntikàljon a lànyuk, hogyha erélyesebben eltiltjàk. (szokésre gondolok) Sajnos a novéremnek és nekem nincs valami jo és kedves szuloi példa elottunk. Ezt természetesen el akarja kerulni, és megérto, de kozben fél. Mit kellene tenniuk? A fiu màr ajànlotta egysze hogy lemegy vidékre, de végul nem ment. Ok is voltak pesten de a fiu nem volt elég bàtor. Most titokban akartak szombaton talàlkozni a vidéki kisvàrosban de a làny lebukott, mert az anyja meglàtta a telefonjàban amit irtak vletlenul. Hogy lehetne ezt szépen megoldani bizalmatlansàg nélkul? Mivel elso szerelem nem tudni hogy a làny mire hogy reagàlna. Ez mg kiszàmithatatlan akàrmilyen jo kislàny és jo tanulo. A szrelem elvakit. Koszonom

2015. nov. 11. 17:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Hogy érted azt, hogy nem láthatják az adatlapját? A kislány nem engedi, vagy mi? Ez elég durva, így a szülő se tud mit csinálni, ha a gyerek ennyire titkolni akarja az egészet. Én is voltam "szerelmes" ennyi idősen vadidegen fiúkba az interneten, akikkel persze találkozni is akartam, amit a szüleim nyilván nem engedtek, de az volt a minimum, hogy megmutattam nekik az adott fiút, és elmeséltem mindent, amit tudok róla.
2015. nov. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
16%

Netet meg kene szüntetni es a telót elvenni problema megoldva!

Nehogy mar egy 13evestol kis csitritol feljenek a szulok!

A szulok elege hibasak ha belenyugodnak abba hogy a 13eves lányuk meg a facebokon se engedi megnezni a fiú adatlapját!!

2015. nov. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%
lehet az a 16 éves anonimitásba burkolózott srác valójában egy 30-40 éves pedomaci.
2015. nov. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
10%
15 éven alulit a net közelébe sem engednék. Egyből megtalálják azt amit nem kéne.
2015. nov. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%
persze, 15 éven alulit a net közelébe se engedsz... congrat. 10 évesen volt végre először netem (ami nem csak akkor volt, ha elmentem anyám munkahelyére, vagy infoórán voltam), tudod mennyire örültem? (nagyon xd) És aki csak f*_*szságokra használja a netet, akkor valószínű egy könyvvel se tudna mit kezdeni...
2015. nov. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%

Találkozás kizárólag a lány otthonában, felügyelet mellett.

Természetesen nem úgy értve, hogy ott ülnek a szülők a sarokban, miközben a fiatalok beszélgetnek a kanapén ülve. Egyszerűen csak legyenek otthon a szülők, ennyi.

Legalább egy-két ilyen tali legyen.

Aztán a lány városában elmehetnek fagyizni/bowlingozni, akármi.

Ha ezek folyamán sincs probléma, akkor elvinném a lányomat a sráchoz, felírnám a címet, stb ahová vittem. Természetesen hozni is hoznám, egy-két órán át el tudom foglalni magam, főleg Budapesten. Ha nincs baj (és ekkorra már évek elteltek természetesen, a lányom már kb 15), akkor legközelebb már mehet egyedül.

2015. nov. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 TappancsMancs ***** válasza:
90%

A legjobb az lenne ha egy ideig a lánynál találkoznának, megmondani a lánynak, hogy nem zavarják majd őket, de ha sikít (itt kicsi mosoly) azt meghallják. Ennyi, semmi cifra, a gyengébbik nemet féltegetjük jobban ezért jobb így (ez is közlendő), de amúgy érezzék jól magukat (ezt is kifejezzük).


"Most titokban akartak szombaton talàlkozni a vidéki kisvàrosban de a làny lebukott,"


Lebukni? Bűnözők szoktak lebukni. Amúgy több bizalmat kellene szorgalmazni mindkét irányban, ha a FB adatlapja sem "megmutatható" akkor kérdés a bizalom. Ha titokban akartak valamit akkor az biztos nem megbeszélt téma otthon. A fiatal kori szerelmek és bármiféle amúgy normális óhajok megbeszélhető területek. Tartsuk is ennek. Sőt teljesen normális a lány hogy szerelmes. :)

2015. nov. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%

anyuci elkíséri a gyereket a találkára, bemennek egy mekibe, anyuka leül 3 asztallal arrébb és kész


aztán úgyis rájön a kiscsaj, hogy a királyfinak protkója van és falába....vagy anyuka megnyugszik

2015. nov. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
21%
Lehet én vagyok maradi, de 13 évesen még azt sem tudja, hogy merre hány méter... Nyugodtan levelezzenek neten keresztül, de mást nem engednék neki. Ha a fiú fogná magát, és leutazna Pestről (ahogy anno én tettem), akkor meg engedném nekik, hogy a házunkban 1 szobával arrébb beszélgessenek.
2015. nov. 12. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
16%

Sok válaszoló itt arról ir tanácsot ad hogy hogyan is oldják meg a "randi"helyét!

Könyörgöm 13eves kislánynak nem kéne randi helyet biztositani!!! Meg csak most kezd fejlődni.

13evesen meg abszolút nem érett se nem nagylány!!

En biztos nem menek bele ebbe a hülyeségbe hogy talizanak!! Ha ilyen hamar engedélyezett akkor majd nem kell kiakadni sem a szülőnek sem a "valaszoloknak" hogy terhes lesz hamaros a kislány!!

16eves fiú biztos nem csak ismerkedni szeretne ....... Ott mar működnek a hormonok!!!

Kislány pedig kislány nem tud feleloseg teljesen gondolkoznia. Es meg sorolhatnám stb....

2015. nov. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!