Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ez egy családban?...

Elmélkedő kérdése:

Normális ez egy családban? Mit kellene tennem? Hallottatok már esetleg hasonló esetről?

Figyelt kérdés
A szüleim már évek óta igyekszenek minél kevesebb pénzt költeni rám, havi 3000 Forint zsebpénzt kapok,aminek szerintük elégnek kellene lennie arra,hogy vegyek magamnak ruhát,cipőt,ennivalót(nem ebédelek a suliban),sőt,szórakozásra is...19 éves vagyok,természetesen ennyi pénzből lehetetlen boldogulni,ezért 14 éves korom óta végigdolgoztam a nyarakat,alkalmakként a tanév ideje alatt is dolgozok. Úgy érzem,hogy nem jelentek nekik semmit, pedig jól tanulok(egy elég jó hírű gimibe járok,most vagyok végzős) segítek itthon a házimunkában is. Csomószor megkapom,hogy igénytelen vagyok,mert nem márkás,hanem NoName(=kínai) ruhákban járok és nem sminkelem magam halálra, csak alapozót használok szempillaspirállal. A suliban ki is vagyok nézve ezért,pedig mindent megteszek azért,hogy csinosabban öltözhessek...Szerintetek hogy lehetnek ilyenek az emberek,hogy ezért lenéznek? A családomat pedig tényleg ennyire nem érdeklem? Van még valaki esetleg hasonló helyzetben?
2015. nov. 12. 22:07
1 2 3 4 5
 1/42 A kérdező kommentje:
Pedig képzeld el hogy van ilyen.
2015. nov. 12. 22:17
 2/42 anonim ***** válasza:
75%

Van olyan, hogy két felnőtt ember azon a véleményen van, hogy ma, Magyarországon, havi 3000 forint elég ruhára, cipőre, ennivalóra egy 19 lánynak?


Ühüm.

2015. nov. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
85%
Az nem normális, hogy a szüleid havi 3000-ből akarnak ellátni, főleg, ha egyébként többet is tudnának költeni. Egy szülőnek alapvető kötelessége, hogy ellássa a gyerekét étellel, itallal, ruhával meg hasonló alapszükségletekkel, erre havi 3000 Ft nem elég. Mindenesetre ha most már végzős vagy, viseld el, dolgozz, költözz ki, viszont szerintem ne segíts nekik a házimunkában, mert nem érdemelték ki. Nagyon úgyse tudnak megbüntetni miatta, ha gyakorlatilag 95%-ban magadat látod el.
2015. nov. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
Tudják, hogy nem elég, csak nem érdekli őket.
2015. nov. 12. 22:22
 5/42 A kérdező kommentje:
Azért segítek a házimunkában,mert nem bírom elnézni, ha például napokig nincsen elmosogatva...Egyszerűen nem vagyok képes azonosulni ezzel az életfelfogással. Az is furcsa,hogy anyám cigijére bezzeg jut pénz...(Ő osztja be amúgy a pénzt.)
2015. nov. 12. 22:26
 6/42 anonim ***** válasza:
97%

A történeted kulcskérdése:


A szüleid anyagi helyzete milyen? Megtehetnék hogy sokkal több zsebpénzt is adjanak havonta, vagy ruházni is tudnának gond nélkül?

Ha több százezret keresnek és direkt csinálják ezt akkor barmok. De ha minden hónap utolsó tíz napjában fillérről-fillérre élnek és képtelenek több zsebpénzt adni, akkor érthető.

Ez a legfontosabb ami kimaradt.

2015. nov. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
82%

"Csomószor megkapom,hogy igénytelen vagyok,mert nem márkás,hanem NoName(=kínai) ruhákban járok és nem sminkelem magam halálra, csak alapozót használok szempillaspirállal."


Mégis MI A BAJ a márkajelzés nélküli ruhákkal, ha tiszta, nem szakadt, nem viseltes? Még ha "márkásat" veszek is, csakis olyat, amin nem lehet látni a márkát.

A smink se létszükséglet és nem is az igényesség mércéje. Akkor vagy igényes, ha ápolt, tiszta vagy.


Ez, hogy így vélekednek rólad, csak a környezetedet minősíti, nem téged.


A másikra: az alap ruhatáradat igazán állhatnák, viszont a zsebpénz nem kötelező, nem elvárható, csak adható extra. Lehet ők is így vélik és a kevés juttatással is csak az önállóságra akarnak biztatni.

2015. nov. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
3%
Én régen 100ft-ot kaptam 1 napra, plusz csomagoltak nekem kaját.. Bőven elég volt.
2015. nov. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
3%
Ha még új ruhákat szeretnél, akkor menj el dolgozni suli mellett mint más diák, pl. a mekibe..
2015. nov. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
13%

Na várjunk csak!


Kötelező zsebpénzt adni a gyereknek? Mióta?


Kérdező: van otthon mit enned? Ha igen, netán derogál szendvicset készíteni magadnak a suliba? Értem én, hogy cikinek tartod, mert te is mekiznél stb..


Nincsenek alap ruháid? Azt ne próbáld bemesélni, hogy ha nem vennél magadnak cipőt, akkor mezítláb kellene mászkálnod, mert nem vennének a szüleid:)

2015. nov. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!