Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A férjemmel albérletben...

A férjemmel albérletben lakunk két éve. Tavaly télen a nagyszobánk tetőtéri ablaka egész egyszerűen magától betört, most az előszobáé is. Hallottatok már hasonló esetről?

Figyelt kérdés
Egyszer sem nyúltunk hozzá, de a tulaj ezt nem hitte el, és célozgatásokkal azt mondta, hogy mi törtük be az ablaknyitásra szolgáló vasrúddal, hiába mondtuk neki, hogy nem mi voltunk. Most a hidegben az előszoba tetőtéri ablaka tört be ugyanígy. Most megint azt állítja, mi voltunk, hisz még az üveges se hallott soha olyat, hogy egy üveg magától törne be. Legutóbb, mikor kikértem magamnak, hogy ilyen módon lehazugozzon bennünket, azt mondta, hogy nézzünk új albérlet után. Nagyon idegesítő, hogy ennyire rosszindulatú, mikor az ablak rossz minőségű vagy rosszul lett betéve. Szerintetek is ennyire hihetetlen, hogy egy üveg magától törjön be?

2015. jan. 4. 04:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Magától nem törik be, de a tetőtéri ablaknak neki repülhet egy madár, és az okozhatja.
2015. jan. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%

még mamám tanyáján az az igazi vékony üveg se tört be, csak mostanság 1-2, mert valszeg nekirepült már jó pár galamb.


Nem lehet, h "véletlenül" ő törte be, mert már rossznak érezte, vagy esetleg vmelyik szomszéd nem szível titeket?

2015. jan. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet még én se láttam, pedig nálunk aztán vannak szedett-vedett ablakok. De ha ilyen, akkor a legegyszerűbb magatokra vállalni a költségeket, vagy tényleg költözni.
2015. jan. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
éppen betörhet ha úgy rakták be , hogy feszül vagy gyártáskor túl rideg lett az ablak és hibás
2015. jan. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
70%
Esetleg a hő tágulásra nincs ráhagyva. Vagy mozog , feszül a keret. Egyébként meg bárhogy tört be csináltassátok meg. Mert az albérlet nem annyira merev dolog hogy minden le legyen írva , szabályozva benne.
2015. jan. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell ezen vitatkozni! A biztositó kifizeti!Nekem is volt, és szintén magátor törrtbe!-nem vitatkozom!!!Jég bármikor betöri!!
2015. jan. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
A tetőablak belső üvege tört be mindkétszer. Egyébként már többször hallottuk, hogy pattog az üveg, szóval biztos, hogy a minőségével van baj. Én sem akartam vitatkozni, az háborít fel, hogy olyan dologgal gyanúsítgat minket, amit nem mi csináltunk. Ha mi törtük volna be, akkor beismertük volna simán. Ráadásul a biztosító kifizeti neki, szóval egyáltalán nincs szükség a célozgatásra, hogy tudja ám, hogy mi törtük be. Nem vagyunk olyan sunyi emberek, hogy ilyen pitiáner hazugságot találjunk ki.
2015. jan. 4. 15:46
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is hasonló módon tört be. kinyitottam az ablakot, először a külsőt, aztán a belsőt. a belső ablak nyitófüle konkrétan hozzáért a külső üvegéhez, és pókhálós lett egyből. nem kivágtam az ablakot, nem volt huzat sem. teljesen ledöbbentem, hogy egy érintésnyi erőtől betört. az üvege elmondta, hogy egyrészt szar minőségű volt az üveg, rosszul tették be, valamint mi a pince és a földszint közötti szinten lakunk. az ablak így gyakorlatilag a járda szintjén van, mellettünk pedig villamossín. mindig érezzük, ha elzúg egy villamos, remeg a lakás, és persze remeg az ablaküveg is. a szar minőség és a folyamatos remegés együtt okozta a törést. kifizettük, mert a főbérlőék úgysem hitték volna el. akkor költöztünk be frissen, féltünk is volna attól, hogy új lakó létére rögtön ilyennel indítunk és oda a jó viszony.
2015. jan. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
25%
Kedves kérdező, azért gondold már végig ezt a helyzetet a másik oldalról is! Kétszer egymás után betörik az egyébként évek óta jól működő thermo üveg belső fele minden látható ok nélkül? Te ezt elhinnéd az albérlődnek?
2015. jan. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Igen, én elhinném, már csak azért is, mert kétszer egymás után pont télen történt, ráadásul a ház tájolása is kedvez az ilyen eseteknek. Ezen felül teljesen normális emberek vagyunk, akik mindig pontosan (sőt általában előre!) fizetnek, meg úgy egyáltalán semmi panaszuk nem lehet ránk. Eszembe nem jutna a helyében, hogy arra célozgassak, hogy tudja ám, hogy hazudunk.
2015. jan. 4. 18:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!