Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A barátom külföldi, hogyan...

A barátom külföldi, hogyan meséljek otthon róla?

Figyelt kérdés

Elég szigorúan fogtak a szüleim, amíg gimis voltam alig mehettem el valahova, barátnőimmel ritkán találkozhattam, buliban még nem is voltam (bár nem is hiányzik), azt meg anya végképp ellenezte, hogy akár randizzak is egy fiúval. Most, hogy egyetem, másik város, egyedül lakom, így nem tud ellenőrizni, hogy mikor hol és kivel vagyok.

Még régebben megismerkedtem egy fiúval, de csak neten tartottuk a kapcsolatot, a fentebbi miatt, viszont pár hónapja, hogy már én is itt lakom, elkezdtünk találkozgatni és nagyon megkedveltem. Egyetemista, már dolgozik is, és tényleg nagyon figyelmes velem. Nem feküdtem még le vele, nem is erőlteti, és eddig se egy magyar fiúval, se külföldi hasonló sráccal nem találkoztam még.

Szüleimnek még nem beszéltem róla, mert nem tudom, mit szólnának, hogy egyáltalán lassan 20 évesen járok valakivel (anya ennyi idős korában már a bátyámmal volt terhes és férjnél volt). Az a probléma, hogy mivel a srác dolgozik, hétközben alig találkozunk, a hétvégéje viszont szabad, de nekem pénteken haza kell mennem, vagyis anya minden pénteken percre pontosan jön értem. Rendben, örülnöm kéne, de ha azt mondanám, hogy csak szombaton mennék haza, már balhé lenne, hogy mégis mit csinálnék ott, otthon jobb.. A barátom egyébként belga, csak feketebőrű (félvér, tehát nem nagyon fekete). Ha meg el is mondanám, hogy fekete barátom van, lehet, hogy el se engednének többet az egyetemre, vagy hasonló, pedig kemény mérnöki szakon vagyok és eddig jól teljesítettem, pedig ha a tanulás rovására menne, az már látszana..


2015. nov. 19. 17:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

Jajj ne legyél már ilyen teszetosza, felnőtt nő vagy, viselkedj is úgy!


Mit rettegsz a szüleid véleményétől? Kit érdekel, hogy mit mondanak? Minek akarsz megfelelni, ha szerinted úgysem jó nekik semmi? Mi a fene az, hogy "nem engednének el"?? 20 évesen téged el kell engedni bárhova is?!


A saját életed keseríted meg ezzel a hülye viselkedéssel.


Ilyen egyszerű a dolog: Anya, apa járok valakivel, szeretném nektek bemutatni. Egy belga, színesbőrű srácról van szó, így és így hívják. Kész.

2015. nov. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Mondjuk közöld hogy a hétvégét a barátoddal töltöd, vagy hívd meg hozzátok akár. Máris tudni fog mindent.

Nem értem mi a gondod. Felnőtt vagy, azt csinálsz amit akarsz, azzal akivel akarsz. Nem szólhat bele senki. Ne viselkedj úgy mint egy kisgyerek... nem vagy már az.

2015. nov. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

Ideje lenne 20 èvesen felnőnöd. Először is kezdd azzal, hogy egy vacsora alkalmàval otthon mondd el, hogy megismerkedtèl egy fiúval, és kezd komolyra fordulni a kapcsolatotok, dolgozik, tanul, így hètvègén tudtok többet talàlkozni..ergo, mostantól nem lesz hazamàszkera minden pénteken. Tuti kiakadnak, de nem mennèk haza a következő héten, hadd szokjàk a gondolatot. 20 éves, felnőtt nő vagy, akinek vannak igényei a koliszobàban való tanuláson kívül is. Ezt is így szêpen elmondanàm. Ameddig nem viselkedsz felnőttkènt, addig nem is fognak annak kezelni!

Miutàn màr megszoktàk a gondolatot, hogy van kapcsolatod, egyik hètvègèn vidd haza bemutatni, együtt menjetek haza, de szerintem előre ne közöld, hogy színes bőrű, mert az azt jelentenè, hogy szerinted sem biztos, hogy helyes egy félvér sráccal együtt lenned. Kezeld úgy, mintha ez lenne a volàg legtermészetesebb dolga. (Amúgy az is, de a szüleidből kell kiindulni)

Vissza fognak engedni az egyetemre a hètvège utàn, mert 1, a sràc előtt nem fognak balhèzni

2, a srác előtt nem fogjàk megmondani ha esetlegesen rasszistàk

3, hàtha vègre a hétvege alatt ràjönnek, hogy már nem 5 èves vagy.

Àllj már ki magadért!!!

2015. nov. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Mozgássérült vagy, hogy anyukád megy értedvaz egyetemre? Vagy vak?(ha utóbbi akkor nyugodtan mond azt, hogy nem láttad milyen színű a partnered)
2015. nov. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Engem is meglep, hogy 20 évesen okos nőnek tartva magadat nem mersz anyád elé állni, és megmondani, hogy nem fogsz pénteken menni, csak szombatok (vagy akkor sem) és jó ha tudják: feka barátod van aki belga..

Nyilván anyád ki fog akadni, hisztizni, tombolni fog..és? Majd lenyugszik.

Ha meg téged 20 évesen el akarnak tiltani az egyetemről, és otthon 7 lakat alatt akarnak tartani, és sikerül nekik, akkor bizony meg is érdemled ha anyád bezár a szobába. 20 évesen igazán kiállhatnál már magadért.

2015. nov. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

pont te írod, hogy anyukád ennyi idősen férjnél volt, terhesen.. ha nagyon kiakadnak, érvelj ezzel.. de szerintem nem szólnak semmit..

egyébként én se értem hogy minek megy eled egyetem után anyukád. talán ha látnák rajtad, hogy tudod használni egyedül is a tömegkozlekedest, akkor jobban felnőttnek tekintenenek. mert ez így elég gáz. miért ne mondatnad, hogy ne gyere értem pénteken, hanem szombaton /vasárnap megyek, vagy bent maradok a városban a hétvégére?

én egyetemista vagyok, ugyan én helyi vagyok, de vannak kolis barátaim, ők se járnak haza minden hétvégén

2015. nov. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Bátyám is hazajár minden hétvégére, de ő úgy van, hogy minek maradjon, ha otthon főz anya, de barátnője sem volt még. Aztán mivel ő is hazamegy, ezért nekem is haza kell mennem, pedig nagynéném is csodálkozik, hogy ennyire szigorúak, meg hogy minden pénteken jövök, még szombatra sem maradok. Sütni, főzni tudok magamra, az az egy nap meg mit számítana, ha csak szombaton aludnék otthon..
2015. nov. 19. 18:45
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen mondd meg.


(Amúgy amíg valaki nem teljesen képes az önellátásra, addig igen is függ a szüleitől.)

2015. nov. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
FELNŐTT NŐ vagy! Ébresztőőőő! Mi az, hogy nem engednének el az egyetemre?! Nem is értem. Ne haragudj, de valami baj van a szüleiddel. Haza mész legközelebb, ülj le velük, és mond el, hogy megismertél valakit, akivel szeretnél több időt tölteni, így ezentúl nem fogsz tudni minden hétvégén haza járni.
2015. nov. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy KELL hazamenned, épp csak mélyen legbelül anyuci kicsi lánya maradtál, aki szót fogad, és nyolcra ágyba bújik. Nőj már fel!
2015. nov. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!