Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megtilthatja az apa, hogy a...

Megtilthatja az apa, hogy a lánya alap higéniára költsön?

Figyelt kérdés

Itt most nem sminkre gondolok, hanem tényleg az alapokra, sampon, dezodor...

Apukám évekig nem dolgozott, ezért elég szegények voltunk. Mi sose kaptunk új ruhákat, anyuval és a húgommal egymás után fürödtünk ugyanabban a vízben. Csak apu engedhetett külön, ès költhetett magára.

A legolcsóbb CBA-s csalánsampont kaptuk mi, csak ö vehetett másmilyet.

Évekig vágytam Gliss Kur samponra, de 4€ volt (1200Ft akkori kurzus szerint), nem is szabadott még csak gondolni se rà. Aztán nagy nehezen rávettem anyukámat, és 4 havonta vehettem egy Dm sajátmárkás sampont 1,50€ért titokban, de ez már 18 évesen volt.

Egyszerüen minden be volt tiltva, apu egyszer hallotta meg, hogy dezodorra kértem pénzt anyutól, úgy üvöltött, hogy rengett a ház, aztán még anyu is leszidott utána, hogy hogy van ehhez merszem, legyen eszem.


Mitöl lesz ilyen egy szülö?


(Anyukàm 350€-t keresett, ez átszàmolva olyan 125 ezer, plussz a családi és apu segélye. Hitelmentes házunk volt, autó nem volt)


2015. nov. 21. 15:09
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
*115 ezer
2015. nov. 21. 15:10
 2/18 anonim ***** válasza:
24%

ennél kevesebből is élnek emberek.

de ez milyen ország?

1200 egy samponért? 5-600 körül vannak a márkásak.

amúgy amíg nem te keresed meg a pénzt, addig igen, megszabhatja, hiszen az alapot ő biztosította neked.

mivel 18 már elmúltál, ha mást/jobbat akarsz, elmehetsz dolgozni, és akkor azt veszed meg, amelyik tetszik.

2015. nov. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%
Ha anyád ilyen hülye, akkor nem tudom sajnálni. De lám már megint a gyerekek szívják meg a rossz házasságot... Mi a bús pi_csáért nem vágta ki? Mert nyilván nem voltatok rászorulva anyagilag. Egy élősködő nem tilthat meg semmit, maximum fülét farkát behúzva bocsánatot kérhet hogy él...
2015. nov. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
21%
Miután ez már a múlt így felesleges a kérdésed. Már megtiltotta, ti elfogadtázok, vége van, ahogy a másik kérdésedben eldicsekedtél ma már csak kilencezer forintos sampont használsz... lassan eldönthetnéd, hogy elmész pszichológushoz, vagy leülsz apáddal beszélgetni, de tedd már túl magadat a samponügyeiden.
2015. nov. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%
Anyukád miért él ilyen dologtalan senkivel, mint apád? Ő egy fillért nem hoz a házhoz, és ő szabja meg, ki mire mit költ?
2015. nov. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%

apukád egyszerűen beteg ember. persze itt jönnek, hogy dolgozzál, vedd meg magadnak stb mert itt ez az általános a gyik-en.


szerintem annyi lehet a háttérben, hogy apud ugye nem volt effektíve családfentartó és próbált valamilyen szinten tekintélyt kierőszakolni, hogy minden apróságot megvont tőletek és csak ő volt az atyaúristen akinek mindent lehet.

2015. nov. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
15%

mert szerinted nem az a normális, hogy ha valami nem felel meg neki, és felnőtt ember, akkor tegyen érte, hogy jobb legyen?

nem az van, hogy ez az általános a gyik-en, hanem az van, hogy EZ A NORMÁLIS AZ ÉLETBEN!

nem voltunk gazdagok mi sem. sok mindent nem kaptam meg, de egyéb dolgokat meg igen. nekünk is volt olyan karácsonyunk, hogy semmit sem kaptam. nem esett jól. volt olyan, hogy mobiltelefont vártam, a doboz mérete pont akkora volt, már mindenkinek volt telefonja, csak nekem nem. És gyertyatartó volt benne. Ez ilyen.

De elvégeztem az iskoláimat, és elmentem dolgozni. Most nem hibáztathatok senkit, magam osztom be a pénzem, ha valamit akarok, megoldom, megveszem, megcsinálom.

Erről szól az élet.

Nem kéne úgy beállítani, hogy ez egy hülye hozzáállás, és csak egy ilyen névtelen internetes oldalon terjednek ilyen baromságok, hogy el kell menni dolgozni.

Te, aki ezt kifogásolod, miből élsz?

Örököltél? Vagy kitartanak?

Én egyiket sem, így magam gondoskodom a jövőmről.

2015. nov. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
62%
Sz@r ügy, de azért megjegyezném, hogy a CBA csalánsampon pont ugyanannyira megfelel az alap higiéniai követelményeknek, mint a Gliss Kur. Azt meg nem tudom, hogy a pinyóba ellenőrizte, hogy hogyan fürödtök, beült közben a fürdőszobába, vagy mi? :D
2015. nov. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%
Anyád keres csak és a beteg gondolkodású apád dirigál? Itt nem a sampon a legnagyobb gond...
2015. nov. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
5%
Dezodor nélkül is van ám élet, hitted volna? Az nem alap higiénia!
2015. nov. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!