Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért baj, hogy nem hallgatok...

Miért baj, hogy nem hallgatok a baba körüli dolgokban az anyámra? Miért lenne "szentírás", amit ő mond?

Figyelt kérdés

Fiatalok vagyunk a vőlegényemmel (én 20, Ő 21), de nem hüly.k. Szóval el tudjuk látni a babánkat tanácsok nélkül is, ha meg nem tudok valamit, vagy bizonytalan vagyok (eddig egy alkalommal volt ilyen), felhívom a legjobb barátnőmet, neki van már 2 kisgyereke és segít.

De az anyám mindig bombáz minket a tanácsaival, amik amúgy parancsok és ki van akadva, hogyha normálisan és finoman leállítom. Itt is többször olvastam, hogy ez probléma volt a friss szülők-nagyszülők között és pár helyen még a kérdezőt támadták, hogy őt is felnevelte valahogy az anyja, igenis tegye úgy, ahogy mondja neki, sokkal tapasztaltabb már, mint ő egy pár hetes babával.

De pl. anyával a legalapvetőbb témákban sem értünk egyet.

5 éves koromig hagyta, hogy szopjak és ezt büszkén mesélte mindenhol akár kamaszkoromban is. Én örülök, hogy a pici tápszeres, könnyebbek így a napjaink.

És még sorolhatnám az ilyen nézeteltéréseinket... Nem azt mondom, hogy rossz anya, mert egyáltalán nem az. Csak úgy érzem, hogy most ez a mi időnk a vőlegényemmel, hogy bebizonyítsuk, mi is feltudunk nevelni egy gyereket úgy, ahogy szeretnénk. De nem értem, hogy pár ember miért van annyira ez ellen.


2015. nov. 25. 15:30
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
80%
Figyelj a legjobb szerintem ha végig hallgatod mosolyogva (+ másokat is) és mész a saját eszed szerint.
2015. nov. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
45%
Teljesen igazad van viszont szerintem nem tápszeresnek kéne lennie, persze nem tudom a háttér sztorit. Ez csak a véleményem. :)
2015. nov. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
65%

"Én örülök, hogy a pici tápszeres,"


Na idaig meg egyet is ertettunk. Oke, ha kenyszer miatt nem megy, de ennek orulni?

2015. nov. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
81%

Én is odáig voltam egyetértésben veled, amíg a tápszeres részig értem. Oké, hogy az ember örül, hogy ilyen jó tápszerek vannak, hogy az anyatejet nélkülöző babák is egészségesen nőhetnek fel, na de ennek örülni? :( Nincs az az orvos vagy más hozzáértő ember, aki ne azt mondaná, hogy az anyatej a legjobb a babának, ez nem anyukád vaskalapos hülyesége.


Ettől függetlenül megértem, hogy a saját utatokat akarjátok járni. A tanácsokat hallgasd meg, amit jónak látsz, fogadd meg, de dacból ne menj neki anyukád javaslatainak, csak mert meg akarod mutatni a világnak.

2015. nov. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
26%

Hiába mondom, mert utólag nem sokat ér. De hátha. Anyád sajnos nem volt elég jó anya, úgy is mondhatnám, hogy erős függésben tart még ma is. Az ötéves korodig tartó szoptatás súlyos személyiségtorzító hatású (függés).


Először is tessék összeházasodni a vőlegénnyel - azaz elköteleződni mellette - pláne, ha már ott a gyerek, másodszor tessék anyukáról végre leválni! Az nem megoldás, hogy mindenben vitázol vele és mindennek a szöges ellentétét teszed.

2015. nov. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Ha nincs tejem, akkor mégis mit adjak neki, vajas kenyeret?!

Istenem, ez annyira magyar szokás- Sehol máshol nem csinálnak ekkora "problémát" abból, hogy XY szoptat-e, vagy sem és sehol nem vetik máglyára, ha a pici tápszeres... És igenis örülök, hogy nyugodtan átalusszuk mindannyian az éjszakákat, nem kellett szenvednem a mellgyulladástól és egyéb kellemes dolgoktól, amik a szoptatással járnak és nem kell rohannom haza attól tartva, hogy éhes lesz a babám, mert megetetheti az apukája is, ha ő van vele. Igen, tuti képtelenek vagyunk ellátni azért, mert nem tragédiaként éltem meg, hogy nem volt tejem. :)

2015. nov. 25. 16:49
 7/29 anonim ***** válasza:
64%

Ha ez a helyzet, nagyon rosszul fogalmaztál, mert nem ezt írtad, hanem azt, hogy örülsz neki, hogy tápszerezheted. Szó sem volt arról, hogy nincs tejed, így ne csodálkozz a válaszokon! ;)

Ha lehet választani az anyatej és a tápszer között, akkor egyértelműen az anyatej a jobb, ha nincs választás, akkor meg beszólhat akármit az anyukád, úgysem tudsz mit tenni, mert nem döntés kérdése.


(A mellgyulladás és fájdalom egyébként nem szükségszerű velejárója a szoptatásnak.)

2015. nov. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
44%
Igen,mindenkit a tápszeres rész érdekel,azt se tudják mi miatt nem szoptatsz,de a kérdésre válaszolni már nem tudnak."Szuperanyuk",ne törődj velük.És anyukáddal sem.A babád igényeit figyeld,ha boldog,kiegyensúlxozott,akkor jól csinálod.De itt a gyakorin az a nézet,hogy ha vért izzadsz is szoptass.És sz@r anya vagy,ha nem tudsz.Nehogy már egy pici könnyebbség legyen az anyukáknak a sereg más teendők mellett.És az ilyenek osztják legjobban az észt...
2015. nov. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Jaj, ne kezdjük ezt, mert semmi értelme.

Tudom, igen, sz..r anya vagyok, nem a babánk szempontját nézem, nem küzdöttem eléggé, hamar feladtam, stbstbstb. Na, beismertem, ugorhatunk a kérdésemhez.

2015. nov. 25. 17:00
 10/29 A kérdező kommentje:
Felesleges elkezdeni ezt a tápszer vs. anyatej vitát.
2015. nov. 25. 17:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!