Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők ti megenyhültök ha a...

Szülők ti megenyhültök ha a gyereketek egy " bűntett " után bocsánatot kér megbánást tanúsít?

Figyelt kérdés
2015. nov. 29. 23:01
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Valamilyen szinten igen. :)
2015. nov. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell bocsánatot kérnie, elég, ha belátja és gerinces emberhez méltón felvállalja, hogy hülyeséget csinált. Ha kifejezetten engem bántott meg, és őszintén megbánja, az jólesik, még ha nem is mondja ki, bár ilyesmiért nem haragudni szoktam...A manipulatív szánom-bánomot viszont utálom, és kifejezetten dühít, ha még hülyének is akar nézni valaki. Azt a fajta, iszonyúan megalázó kényszer-bocsánatkérést, amit anno tőlem vártak el akkor is, amikor fikarcnyit se éreztem hibásnak magam, sose alkalmaztam náluk, mert semmi értelme, pont az ellenkező hatást váltja ki a gyerekből.
2015. nov. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

Hát azért mi az a "bűntett" ?? Ha így idézőjelben van gondolom nem életelleni vagy vagyonelleni köztörvényes tett....

És mi a fene lehet egy jól funkcionáló családban akkora dráma, hogy a szülő külön így felhúzza az orrát vajon?


Csak érdeklődöm... mert ez egy olyan kérdés aminek általánosságban semmi értelme csak konkrét eset kapcsán max.

2015. nov. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nyilván a kamaszgyerek jócskán ért a manipuláláshoz, de én pillanatnyilag kisebb gyerekre gondoltam (bocs, nem említettem a kérdésben, mindegy, így is normálisválaszokat kaptam :) ).

3-as: Azért te sem nézed vigyorogva gondolom, ha a gyereked valami hülyeséget csinál :)


Csak azért kérdezem, mert, ha a 4 éves öcsém csinál valami hülyeséget, ami pl többezer Ft-os kárt okoz, akkor Anyu tiszta ideg lesz, de ha a testvérem bocsánatot kér, az összes haragja elszáll és érdekelt, hogy más anyukája is ilyen-e! :)

2015. nov. 30. 02:21
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nekem ha a 6 éves lányom bocsánatot ker én egyből megbocsájtok. Mert ahogy, amilyen hangsulyban ezt mondja nincs szívem tovább haragudni rá, meg nem is szeretek sokáig haragba lenni vele. Ha nem bocsájtanank meg első konyorgesre, szerintem ok még nem értenek miért. A felnőtteknek olykor sokáig kell engesztelni a haragos felet, különféle módszerekkel, de ezt egy gyerek még nem tudja hogy kell.
2015. nov. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Persze a bocsánatkérése után megkérem mondja el mit csinált rosszul és mit fog tenni legközelebb másképp, csak hogy tisztába legyen vele, na ez után bocsájtok meg neki.
2015. nov. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem megenyhülök, hanem ha látom, hogy valóban bocsánatot kért, és ezt így is gondolja, és így is érzi, akkor megbocsátok.
2015. nov. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy négyéves gyerek simán csinál véletlenül több ezres károkat a lakásban, de még a 6 éves is. Nem direkt, és persze nem érti, hogy ha hozza a kb. 80 Ft zsebpénzét, azzal a probléma nincs megoldva.


A fiaim is ilyenek. Sajnos még nem tanultam meg vigyázni a dolgainkra, a játékaikra, pedig mindig elmagyarázom nekik. Nem feltétlenül direkt csinálják, még valahogy nem tudják átgondolni. Én is nagyon mérges vagyok rájuk adott pillanatban, de nem haragudhatok rájuk egyfolytában. Még gyerekek. Remélem előbb-utóbb megtanulják, hogy meg kell becsülni azt, amijük van.

2015. nov. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

kisgyerek még nem akar szánt szándékkal megbántani senkit.

ők még azt se tudják mi helyes mi nem.

képesek olyat is bánni, szégyellni, amiről nem tehetnek, ha a szülőtől dorgálást kap érte(pl bepisil)

2015. dec. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyik szülő se lenne képes sokáig haragudni a gyerekére. A felnőtt ember is tud több ezres károkat okozni, sőt. És az sem okvetlen az ő hibája. Engem pl sosem hordak le, ha eltörtem egy poharat, kidőtöttem a virágot, inkább meg kellett vigasztalni, mert olyan lelkiismeret furdalásom volt. Viszont sosem kiabáltak rám, mindig az volt, hogy első, nem esett e senkinek sem baja, második, hogy oldjuk meg a problémát.
2015. dec. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!