Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon aggódom anyukámért!...

Nagyon aggódom anyukámért! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egyfolytában féltem, szinte mindenhová velemegyek akkor is ha épp fáradt vagyok vagy nincs kedvem semmihez mert félek hogy baja esik. Nagyon zavar ez az érzés, ez az aggodalom és attól is félek hogy ez jelent valamit és egy megérzés. Kezdem úgy érezni hogy ez a félelelm nagyon hátráltat, és egyszerűen nem tudok vele mit kezdeni. 14/L
2015. dec. 6. 11:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Van alapja a félelmednek? (pl. anyukád beteg, vagy volt már balesete stb.)
2015. dec. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi kelti benned a félelem-érzetet? Tartós beteg, depressziós?
2015. dec. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Semmi komoly baja nincs.
2015. dec. 6. 12:03
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem is volt sokszor ilyen idöszakom, elmulik
2015. dec. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 tiborciusz ***** válasza:
Ilyen érzésem nekem is volt...És velem akkor szokott ilyen lenni amikor úgy érzem hogy minden tökéletes.Olyankor pedig ideges vagyok hogy mikor minden rendben van akkor is idegeskednem kell...Kb veled is ez van?
2015. dec. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Velem is ez van. Én próbálom magammal megértetni, hogy ezt csak bebeszélem, és így nem lehet élni.
2015. dec. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha van nálatok iskola pszichológus akkor beszélgess vele.

A fő kérdést olvasva azt hittem van alapja a félelmednek, de így fölöslegesen hergeled saját magadat.

2015. dec. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha anyukádnak semmi baja nincs, te mégis folyton aggódsz érte, akkor a te készülékedben van a hiba. Folyton félsz, nem bírsz másra gondolni, hiába szeretnél, megnehezíti az életedet a félelem, hogy valami rossz történik az anyukáddal. Ezt kényszergondolatnak hívják, és jóval gyakoribb, mint hinnéd. És nagyon jól kezelhető! Nekem is ugyanez a bajom. Vannak esetleg olyan cselekvéseid, amiket azért csinálsz, hogy elkerüld a bajt? Pl. megszámolsz dolgokat, ellenőrizgetsz, vagy akár az is ide tartozhat, hogy folyton anyukád után mész...

Beszélgess el erről a háziorvosoddal, ő valószínűleg elküld majd egy gyermekpszichiáterhez, aki tudni fogja, mi veled a teendő, te pedig végre megszabadulhatsz ettől a kellemetlen érzéstől.

2015. dec. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
unalmas az életed azért agyalsz ilyeneken
2015. dec. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!