Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek? Mennyi pénzt...

Ti mit tennétek? Mennyi pénzt adnátok haza?

Figyelt kérdés

Anyámmal élek és a kis féltestvéremmel. Dolgozok 19 éves vagyok, szinte sosincs pénzem, ha van akkor is max pár ezer forint, félre tett pénzem meg egyáltalán nincs.

Már kezd elegem lenni belőle és meg is mondtam neki és még én vagyok a rossz és mindennek el hord. Az egész fizetésemet le adom itthon, de még is az van, hogy ő fizet mindent és én semmit nem segítek neki és mindent neki kell csinálni. Persze úgy, hogy ő itthon van egésznap, mert gyesen van és nem dolgozik, persze, ha nem lenne gyesen akkor sem dolgozna. Haza jövök fáradtan a melóból még akkor is én vagy a sz@r szemét alak, mert itthon nem csinálok semmit, neki kell takarítani, mosni, főzni és most téli időszakban hasogatni a fát. Korán megyek még sötét van és általában úgy érek haza, hogy már sötét van. Nyáron is volt, hogy 16 órát dolgoztam le egy húzamban.

Szóval úgy döntöttem, hogy elegem van ebből, mivel itt élek kap pénzt, de nem fogom minden pénzemet oda adni.

Mondanátok reális összeget, hogy mi lenne az amit adnom kellene? Villanyszámla úgy 5-6ezer körül van a víz is max 1-2 ezer az internet 5ezer havonta, szóval ezeket tudom, de mondjuk konyhára mi lenne reális ár?


2015. dec. 6. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Hárman éltek? Elvileg az összes költség 1/3 része lenne logikus. De ha nem jo otthin, miért nem mész albérletbe?
2015. dec. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én havi 40 ezret adok le, ez szerintem bőven fedezi azt a rezsit meg kaját, amit fogyasztok, minden egyebet megveszek magamnak.
2015. dec. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 acelsziv ***** válasza:
95%
A következő fizetésnapon nem haza mégy, hanem egy előre megkeresett albérletbe. Anyád meg éljen akkor úgy, ahogy ő hiszi, hogy él.
2015. dec. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az utolsónak igaza van. Bár nem tudjuk mennyit keresel. Nem olcsó egy albérlet sem
2015. dec. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

1# Igen hárman élünk!

4# Ilyenkor a téli időszakban nem keresek olyan jól, mint egyébként...kb 100.000-120.000ft között mozog ilyenkor, nyáron valamivel jobb, akkor van, hogy 200.000ft is megvan.

Kicsit nehéz albérletet találni, úgy, hogy a munkám szempontjából is jó legyen, illetve meg mondom őszintén egyfajta félelem is van bennem, elvégre egyedül még nem éltem, nem tudom, hogy menne. De lehet jobb lenne úgy.


Köszönöm a választ mindenkinek!

2015. dec. 6. 20:41
 6/9 anonim ***** válasza:

rezsi rád eső rèsze ès mondjuk nèha te is bevásárolsz a kajához.

de az egèsz fizetèsed leadni nyilván nem normális, biztos vagyok benne,hogy nem kerül annyiba ,hogy otthon laksz,mint a te fizetèsed.

másik dolog,hogy ennyi idősen sok kortársad mèg ingyen èlhet otthon,esetleg zsebpènzt is kapnak.

okè,tèged nem,de legább ne hátráltatnának..mármint fèlretenni se tudsz,nem jutsz egyről a kettőre.

szerintem egyetemistákkal költözz össze.barátnőm 15ezret fizet a szobáèrt amit bèrel.+10E rezsi.meg kaja,de mèg úgy is jobban kijönnèl,mint most otthon

2015. dec. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát. .. 100 e nem sok, ha albérletbe kell menni.... Nem tudom hol élsz, de 40 alatt biztos nem kapsz semmit. Ahhoz hozzá jön még a rezsi, plusz azért enni is kell, ruhazkodni. ...
2015. dec. 7. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én havi 20-at adok haza úgy, hogy hétköznap itthon szinte nem is eszek semmit, hétvégén is ritkán...

Net, víz, gáz, villany amit használok. Este 6-7-től reggel 5-ig vagyok otthon.

Havi 1-2x veszek valamennyi kaját, még ha nem is én eszem meg.

Fogkrémet, szájvizet, tusfürdőt és sampont magamnak veszem, húgom is az én samponomat használja.

Bármire szükségem van magamnak fizetem.


A te helyzetedben viszont te vagy a pénzkereső, így sajnos téged tud lehúzni anyád...

Ott laksz igaz, de attól még nem élsz fel havi 100-at.

A saját költségeiden kívül valamennyit beleadnék még a közösbe, de nem az egész fizetést...


22F

2015. dec. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
4 órában dolgozom,amit ott keresek azt a kevés összeget, étkezési utalvánnyal együtt leadom!De van mellékállásom,ott fix összegért vagyok heti 1 napot,azt nem adom oda+ mellék keresetem is van,azt sem ado le! A fizumból eddig a laptopomat álltam, bérletemet,telefon feltöltéseimet,majd most januártól meg a telefon részletét fogom!Majd ha jobban fizető állásom lesz,akkor is ugyan ennyit adok le,mint amit most..a többit meg félre teszem
2015. dec. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!