Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt adnátok haza...

Mennyi pénzt adnátok haza ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Több hónap keresés után végre találtam munkát, 130ezer forintot fogok kapni havonta januártól.


Még itthon élek a anyukámmal, mamámmal, és két húgommal, és egyelőre nem is tervezek költözést. Szóval a pénz elférne a családban bőven, igazából ha az egészet odaadnám, is lenne mire költeni.


De szeretnék félretenni is, mert nem akarok több olyan esetet, hogy egy forintom sincsen, hiszen akármi jöhet. Meg nekem is van azért egy kevés kiadásom, a saját dolgaimat én veszem meg, ha van pénzem, ez kb. 5-10ezer forint egy hónapban.


Ezek ismeretében ti mennyit adnátok haza? (Esetleg arra is gondoltam, hogy nem konkrétan pénzt adnék, hanem valamelyik számlákat fizetném, vagy bevásárolnék, nem tudom, ez mennyire jó.)


2011. nov. 30. 11:04
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
65%

A keresők száma szerint elosztanám a számlákat és annyi részt fizetnék. Havi 1 nagybevásárlás, ennyi.


Szóval, ha anyukád és mamád is kap pénzt (gondolom hugaid még nem), akkor a számlák harmadát.

2011. nov. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
91%
Pénzügyekben jó korrektnek lenni, számolj anyuddal pontosan. Fizesd ki a teljes rezsi ötödét, és a konyhába is szállj be a költségek ötödével. Ez nem lehet olyan tetemes összeg. A többi amit adsz legyen opcionális. Így tényleg annyit adsz amennyi a rád vonatkozó költségekre elég, így senki nem szólhat egy szót se, viszont tudsz félretenni rendesen.
2011. nov. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
91%
20-30-at adnék haza..
2011. nov. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem beszéld meg a anyuddal, mamáddal, üljetek le és beszéljétek meg. Gondolom, ők tudják a háztartás kiadásait, a rezsi költségeit, ha otthon étkezel,azt is számolják bele.
2011. nov. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
91%
én 30at adnék kb, sztem az reális
2011. nov. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
5%
30 kevés. Próbálj meg havi 30-ból úgy megélni, hogy közben rezsit is fizetsz.
2011. nov. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Én javasoltam, hogy üljetek le és beszéljétek meg.

Ha néha többet adsz haza, mint megbeszélitek, az se legyen vita tárgya. Ugyanis a munkadíjat /hogy főznek rád, takarítanak stb.../ biztos nem számítják fel. / ahogy nekem tette az anyám, míg otthon laktam/

2011. nov. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
43%

Indulj ki abból,ha külön mennél,akkor csak a rezsid lenne 20-30.000.- Ft (lakbér nélkül). A kajád legszűkebben is 20.000.- Mosnod is kellene,takarítani,az is elég sokba kerül. Ezeket most mind "megspórolhatod."

Legalább 30.000.-et hazaadnék.

2011. nov. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
31%

A háztartási kiadások annyiad részét, ahányan keresők vagytok, de min. 30, max. 50 ezret.

Mondjuk 30 ezer szerintem nem fedezi teljesen a kiadásokat, 50 ezer már igen, sőt kicsit plusz is. A helyedben 50 ezret adnék bele, 50 ezret lekötnék, és a maradék 30 ezret költeném el a saját egyéb kiadásaimra.

2011. nov. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
11:37 vagyok, most látom, hogy írtad a kiadásaid. Akkor adj haza 50 ezret, ezzel segítesz a családodnak, költs magadra 10 ezret, és köss le 70 ezret havonta. Az már elég értelmes összeg, amivel hosszútávon tudsz valamit kezdeni (egy év alatt több mint 800 ezer).
2011. nov. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!