Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek igaza van anyámnak...

Szerintetek igaza van anyámnak? Ki kellett volna fizetnem a benzint?

Figyelt kérdés

Reggel kellett mennem a kórházba, anyám kitalálta, hogy a tesóm úgyis délutános, majd ő elvisz, anyám is jött velünk.

Én busszal akartam menni, mivel diák vagyok 500 Ft lett volna az út oda-vissza.

Amikor hazaértünk anyám elkezdett velem ordibálni, hogy akkor most azonnal fizessek 4000 Ft benzinpénzt a tesómnak, én meg megmondtam, hogy ki van zárva, hogy fizessek, meg mi az, hogy én fizessem ki az egészet, mikor ő is velünk jött.

Ez így anyámnak volt jó, mert neki sokkal többe került volna a busz, így meg megúszta ingyen. Egyébként azt se kértem, hogy kísérjen el.



2015. dec. 16. 11:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
95%
Dehogy kellett volna kifizetni. Mégis hogy lehet ilyen egy anya, hogy így lehúzza a saját gyerekét?
2015. dec. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
A tesód is akarja,hogy kifizessed?
2015. dec. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
91%

nem


22F

2015. dec. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
A tesóm nem mondta.
2015. dec. 16. 11:17
 5/24 acelsziv ***** válasza:
86%
Akkor ennyi. Ha ő nem kéri el a pénzt akkor sanyi
2015. dec. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
97%

Kérdezd meg a tesód, hogy mennyivel tartozol neki, de szerintem nem fog tőled pénzt kérni.


Én mondjuk nem kérnék el pénzt a tesómtól, de ez ugye függ attól is, hogy ki milyen anyagi helyzetben van.


Nálam is volt olyan időszak, amikor (igaz, az a szomszéd volt) még egy 1500 forintos benzin költséget is elkértem, mert az is számított.

2015. dec. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Anyádra most írnék egy csúnyát.
2015. dec. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
83%
Családon belül elég gáz a benzinpénzen való civakodás. Szerintem természetes dolog, hogy az ember segíti a testvérét.
2015. dec. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Bakker, ilyen egy pronyó dolgot anyádtól!


1. busszal akartál volna menni, ezt nem árt többször kihangsúlyoznod

2. anyukád is veletek ment, úgyhogy ha már mindenképp fizetni kellene, akkor felesbe kellene fizetni.

3. tesód nem mondta, hogy fizess, ergó, akkor nem kell fizetni.

4. milyen már, hogy ennyi szívességért, hogy kórházba vigyenek (bár nem kérted) benzinpénzt kérnek el családtagtól?

5. ha meg továbbra is csesztet, esetleg próbáld meg másként: nézd meg, hogy hány kilóméter volt oda-vissza az út, nézd meg, hogy mennyit fogyaszt az autó 100 km-en, aztán abból osszál-szorozzál egy átlagos literenkénti benzinárral, csak ennyit adj.


Én még azért jól megmondanám a kedves anyukának a véleményem.

2015. dec. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
szánalmas viselkedés anyádtól, igaz nem tudjuk a háttér sztorit, de amiket leírtál az is bőven elég.
2015. dec. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!