Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megbuktam matekból az egyeteme...

Megbuktam matekból az egyetemen. Karácsonyi ajándékként mondjam el a szüleimnek?

Figyelt kérdés

még lesz egy javítási lehetőség januárban,nagyon bízok benne,hogy sikerül. mondjam el a szüleimnek most, vagy sunnyogjam el és bízzak benne,hogy sikerül a javítás?

egyetemisták, ti mindenről beszámoltok a szüleiteknek,vagy csak ráérek akkor szólni ha csúszok?(ha nem sikerülne januárban,csúsznék)

én nagyon el vagyok keseredve nyilván, nem tudom rontsam -e el a szülők karácsonyát is ezzel? mert ugye még van egy esélyem arra,hogy ki tudom javítani.

vélemények?


2015. dec. 24. 10:26
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
most derült ki.
2015. dec. 24. 10:27
 2/19 A kérdező kommentje:
a családi ebédeken most tuti szóba fog kerülni az egyetem.szóval üljek ott kínosan mosolyogva,mintha nem történt volna semmi,vagy mondjam el?
2015. dec. 24. 10:29
 3/19 Gyémántlány ***** válasza:
100%

Én semmiképpen sem rontanám el egy ilyen bejelentéssel a karácsonyt, főleg, ha a szüleid nagy ünnep-mániások, tehát mindennek tökéletesen kell mennie. Még egy terhességet/házasságot is necces egy ilyen különleges napon bejelenteni, sosem tudhatod, ki mire hogy reagál, jobb tehát a békesség.

Ráérsz egy két nappal szenteste után, ha már lecsengett az ünnepi hangulat egy kicsit.

2015. dec. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%

Én csak akkor mondtam el az egyetemmel kapcsolatban bármit ha már biztossá vált. Tehát amíg volt lehetőségem javítani vagy nem befolyásolta a jövőt (nem csúsztam miatta félévet, stb.), addig hallgattam róla. Elég volt magamat emészteni miatta, hogy ennyire béna, hülye vagyok, nem hiányzott még a szüleim lecseszése is, mintha valami kis pisis lennék, mert általában nem azért csesztem el, mert keveset tanultam hanem pl túlságosan izgultam, a tanár meg az ideges hebegésből arra következtetett, hogy nem tudom. Következő félévben szóbeli helyett írásbeli vizsga volt, akkora 5-öst írtam, mint a ház, pedig nem készültem pluszban csak átnéztem a már megtanultat. Na pl ezt a bukást nem mondtam el nekik, mert nem befolyásolt semmit, ~6 ezer forintomba fájt az újrafelvétele a tárgynak, de azt ösztöndíjból kifizettem.


Szóval szerintem próbáld élvezni az ünnepet aztán meg tanulj! Ha sikerül januárban tök jó, ha nem és emiatt csúszol, akkor pedig szólj.

2015. dec. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%
Ha rákérdeznek, akkor mond azt, hogy még nem történt jegybeírás. Anno még két UV/IV volt egy félévben, szóval még van bőven lehetőséged javítani. Ez miatt ne rontsd el az ünnepüket és te se agyalj rajta túl sokat. Most élvezd az ünnepet, pihenj sokat, tölts minél több időt a családoddal, majd vasárnap ess neki a tanulásnak. Amúgy a csúszás sem olyan nagy dolog.
2015. dec. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

még 1 lehetőségem van javítani , ez 100%. a jegy nincs beírva még, az elégtelentől különböző jegyeket írta be.

nagyon bízok benne,hogy sikerül, mert azért nem mindegy az a +1 év.

a családom nem igazán jártas az egyetem témában, már a négyes félévi jegyemért is meresztgették a szemüket,hogy miért nem ötös.. pedig kicsit többet tanultam azért a négyesért mint középiskolában az ötösökért.

na mindegy,akkor nem rontom el a hangulatukat.. szerintem akkor szólok csak,ha januárba se sikerülne.. :(

köszi,jöhetnek még válaszok!

2015. dec. 24. 10:50
 7/19 anonim ***** válasza:
95%
Nincs ezen mit ragozni, ha kérdezik, akkor nem tudod az eredményt és pont.
2015. dec. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor csak akkor árulom el, ha kifejezetten rákérdeznek. El szoktam mondani, mikor miből írok, bár a tárgyat úgyse jegyzik meg. :D De ha nem mondom megkérdezik hogy sikerült. A helyedben azt mondanám, hogy háát nem úgy ahogy számítottam, ezért még megpróbálom kijavítani. Vagy hogy még nem derült ki, ez halogatásnak jó. :D
2015. dec. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
tanulj ezerrel az ünnepek alatt,ne ezen agyalj
2015. dec. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Elsőéves egyetemista a lányom, simán elmondta a sikertelen vizsgáját, nem is értem, miért rontaná el ez a karácsonyunkat. Istenem, előfordul.

Engem a titkolózás jobban zavarna, mert úgyis kiderül.

2015. dec. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!