Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Széthulló családomat hogy...

Széthulló családomat hogy mentsem meg?

Figyelt kérdés

Megpróbálom objektiven leirni, mi is nálunk a helyzet a családban, és kérlek adjatom tanácsot.


Apukám sok évvel ezelőtt meghalt túlzott alkoholfogyasztás miatt.

Anyu egyedül nevelt fel engem és a bátyámat, bár volt mindig párkapcsolata, nem költöztek össze.Ő az a fajta ember, aki inkább panaszkodik, minthogy megoldja a helyzetet, és mindene a pénz (tőlünk is mindig kér mindenre), újabban gyakran iszik ő is. Sueret minket, de mindig is a szemünkre dobta, hogy milyen ócska ember volt apu, és hogy rá hasonlitunk.


A testvérem 28, egyeteme van, dolgozik, és a barátnőjével laknak nálunk. Ő is gyakran iszik, emellett cigizik és rosszul bánik a pénzzel. A barátnője ingyenélő, sokszor kihasználja őt, bár nem mondanám, hogy csak a pénzért van vele. Felelőtlen. Ha beszélni probálunk vele, agresszivvé válik, káromkodik, és durván beszél anyuval és velem.


Én még tanulok, külön városban élek az egyetem miatt. A tanulásba menekülök a problémák elől, nem volt normális párkapcsolatom még, amiért otthon folyton cikiznek. Dolgozom, nem függöm anyagi szempontből anyutól vagy a bátyámtól. Kisebbségi komplexusom a másik végletbe üt át, és nem veszem figyelembe a többiek érzelmeit, durván kritizálok mindenkit mindenért (leggyakrabban anyut). Gyáva vagyok.


A családban nagyon rossz a hangulat, azt hiszem azért, mert senki nem tisztel senkit. Hiányzik az apai tekintély, ami rendet teremt.

Mit tegyek?

Beszélni már próbálatm velük, de ne hallgatnak meg, mert azt mondják, hogy csak okoskodom meg filozofálok.

Azt hiszem, hogy el fog fajulni a helyzet, ha nem hozom most helyre. De nincs akitől tanácsot kérjek. Nehéz, mert érzelmileg is implikált vagyok.


Köszönöm.

25L


2015. dec. 26. 22:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ami először feltűnt, hogy szinte mindenki szenvedélybereteg. Apud is ivott, ennek meg is lett a következménye. Most anyud is. A bátyád szintén, ő pluzba cigizik is. Én azt gondolom, hogy örülj neki, hogy külön városban élsz és anyagilag sem függsz tőlük. Őszinte leszek, nem tudok tanáccsal szolgálni. Én úgy látom, hogy nincs túl nagy családi öszetartás és valóban nincs meg a tisztelet sem. De ezzel egyedül nem tudsz mit csinálni, a család többi tagjánakis bekellene látnia, hogy nem jó ez így és változtatni kellene. Kéne valaki (esetleg te) aki elég erős és határozott ahhoz rácsapjon az asztalra és rendet rakjon.
2015. dec. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22%
az életképesség hiányzik nem az apai tekintély luzer
2015. dec. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Anyád egy megkeseredett némber. Nem lenne szabad ilyent a fejetekhez vágnia, hogy olyanok vagytok, mint apátok. Nincs már ezen a családon mit menteni, mindenki éje a külön életét.
2015. dec. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 szántóvető ***** válasza:
ezt nem nevezném családnak,nem a te családod már.ha jól értem még együtt éltek tehát végleg költözz el mihamarabb,állj a saját lábadra.anyád egy idióta a tesóddal meg a csajával együtt,ezt mondd is meg neki ha már elköltöztél.
2015. dec. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem alapvetően jó úton jársz, legalább te a családból. Egyetlen dolgon változtatnék: ha hangosan zajlik ez a durva kritizálás é azzal felhagynék. Ezek az emberek már nem igazán fognak változni, de legalábbis nem a te felelősséged hogy ez megtörténjen. A legjobb amit tehetsz, hogy te teszed a dolgod, tanulsz, kihozod a helyzetedből a legjobbat amit csak tudsz, a többieket pedig szépen elengeded. Hidd el neked is jobbat fog tenni. A gyávaság alatt nem tudom pontosan mit értesz. Ilyen családokban gyakori a tanult tehetetlenség, tehát hogy annak ellenére inkabb szr helyzetet választja az ember hogy már lehetősége lenne változtatni. Ezt próbáld meg elkerülni mert ez húzza vissza elginkább az embert.
2015. dec. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Te sehogy sem, mert az nem a te dolgod. Egy család szétesése a szülőkön múlik, nem a gyerekeken.


25 éves felnőtt nő vagy, és nem azon dolgozol, hogy a SAJÁT életed menjen, hanem még mindig apunak és anyunak pedálozol. Miért is?

2015. dec. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és az üzeneteket.

Nem lehet, hogy ennyi és kész. Nem lehet csak az az egyetlen megoldás, hogy eköltözöm és hagyom őket. Megtehetném, de segiteni akarok. Valamit csak tudok tenni, ami segit. Tudom, hogy mindenkivel baj van, de nem akarom annyiban hagyni.

A kritizálást, igen, abba kell hagynom. Inkább védekezésnek hasznátam, de nem volt jó ötlet.

Az Utolsó hozzászóló kérdezte, miért nem nézek az én életem után. Nem tudom. Szeretnék saját családot, de nem tudom, mennyire tudnék egy egészségest összehozni, mikor az, amelyikből én jövök elég problémás. Ezért nem kezdek komolykapcsolatba, és ezért vagyok gyáva.

2015. dec. 27. 10:50
 8/11 anonim ***** válasza:

A csaladoddal nincs mit tenni. Aki nem akarja azon nem lehet segiteni.


A leirasodbol ugy tunik hogy azert akarod megmenteni a csaladot, hogy neked legyen egy biztonsagos hattered. Nem vetted figyelembe hogy a tobbiek mit akarnak.


Ha tenyleg igy van, akkor vannak megvalosithato modszerek arra hogy te jol erezd magad. (a csaladod megvaltoztatasa nem megvalosithat)

2015. dec. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 kata579 válasza:

Szia!

Szerintem ez a legtermészetesebb dolog,hogy a családunkért mindent meg akarunk tenni.Könnyű mondani,hogy engedd el őket.Az biztos,hogy ameddig az ember nem látja be,hogy segítségre van szüksége és az ahogy él rossz,addig nem nagyon lehet segíteni és bizonyos idő után a megszokott rossz a jó nekik és könnyebb benne maradni több szempontból is.Hiába szembesíted őket a hibáikkal,az szerintem csak olaj a tűzre,mert tükröt tartasz eléjük!Szerintem egy pár csatát még meg fogsz vívni értük és nem tudom mi lesz a végeredmény,ha nem sikerül egy idő után saját magad fogsz rájönni,hogy buksz velük vagy élsz nélkülük normális életet,ami nem húz le.Szerintem van miért büszkének lennetek magatokra egyetemet végeztetek,végeztek munka mellett,nagyon nehéz lehet én is elvégeztem,de családi támogatással.Az anyukátok mikor ilyeneket beszél,szerintem a saját keserűségét vetíti rátok csak és ő tudja a legjobban legbelül,hogy ez nem így van.

2015. dec. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 kata579 válasza:
Utolsó válaszoló vagyok!Nagyon jól látod a dolgokat és szerintem azért édesanyád sem csinálta olyan rosszul a dolgokat,ha ilyen gyereket nevelt.Kívánok neked sok erőt ,hogy mindig maradj ilyen és remélem sikerülni fog .Vannak hihetetlen történetek is ám!Tudod az én édesapám 3 évig elég keményen ivott ,de letette az italt értem,a mai napig meg van az emlékem,mikor tántorog mellettünk is iszonyat kicsi voltam és soha se egy lagziba,se egy szilveszterkor egy kortyot nem fogadott el ,tehát neki sikerült ami a nagypapámnak soha,mert ő végig itta az életét.Nagyon tisztelem ezért IS!Persze,ő egy nagyon erős akaratú ember,ha akarat nincs,akkor megette a fene,ösztönzőleg hatni lehet,így tudsz segíteni,helyettük megoldani nem.
2015. dec. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!