Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kezdek megbolondulni tőle!...

Kezdek megbolondulni tőle! Mit tudnék tenni ez ellen?

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak 6 éves koromban mert apukám mindig mindennap részegre itta magát, verte anyukámat, és sokszor engem is. Anyummal pedig nem lehet együttélni állitólag az emberek szerint. és most azt hiszem rájöttem miért. apukám után sokáig ketten voltunk és az utóbbi 1 év alatt most van a 4. pasija, egyfolytában engem dolgoztat, nem tudok tanulni tőle, de elvárja hogy első tanuló legyek mikor időm sincs, ő meg elmegy pletykálkodni a szomszédba és ha nincs kész időre amit ő mond akkor megver úgy, hogy még a vér is folyik a számból meg az orromból. nem mehetek soha sehova, konfirmálásomkor kaptam egy laptopot keresztszüleimtől, amigez ritkán (pl most) nyúlhatok fél órára naponta mert ő a nap további részében facebookozik meg játszik. nem tudom mit tegyek. rabszolgának érzem magam és már nagyon sokszor azt is elfelejtem, hogy mit akarok.

2015. dec. 27. 23:11
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
tanulás, munka albérlet!
2015. dec. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia.Latom nagyon komoly a helyzet.Probalj meg vele beszelni errol es ha nem megy akkor vagy szoksz vagy szöksz.Apuddal tartjatok a kapcsolatot?Lehet hogy megvaltozott.Ha anyud tovabbra is folytatja ezt a viselkedest akkor muszaj lesz mashova menned.A laptopodra meg rakj jelszot.
2015. dec. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Nem írtad, hogy hány éves vagy. Ha megüt és ennek látható nyoma van, vetess látleletet. Amint a kezedben van a papír, legyél határozott és mondd meg neki, ha ezentúl bármi rosszat is tesz, például korlátozza a szabadságodat, megfenyeget testi sértéssel, akkor te mész a rendőrséghez. A helyedben pedig elmennék dolgozni és kollégiumba vagy albérletbe mennék. Kezdetben nem egy aranyélet, de a te életed!
2015. dec. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy hülye tanácsnak tűnik, de minimum védekezz a verés ellen. Megfogod a kezét, ellököd (nem úgy, hogy eszakadojn a feje), stb. Csak védekezel, te nem ütsz, de nem hunyászkodsz meg.

Az aktuális pasi egyébként ezt ölbe tett kézzel nézi, hogy megver anyád? Neki is gratula.

2015. dec. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat. !
2015. dec. 28. 10:23
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ezzel mit lehetne elérni, de nekem az alábbiak jutottak eszembe:

-keresztszülőknek sajnálkozva előadni, hogy nagyon köszi a laptopot, de nem férek hozzá anyámtól, pedig az enyém lenne... (hátha akkor magába néz, ha egy felnőtt, az ajándék adója cseszi le miatta)

-védekezz az ütések ellen

-ha súlyosabb ütést kapsz, simán megfenyegetheted, hogy látleletet vetetsz, és feljelented testi sértésért

-megmagyarázni neki, hogy az nem megy egyszerre, hogy mindent te csinálsz a lakásban és tanulsz, mert a jó tanuláshoz idő kell

2015. dec. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!