Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hányingerem van és szó szerint...

Hányingerem van és szó szerint nagyon kellemetlenül érzem magam, ha valami személyeset kell megosztanom magamról otthon. Van, hogy utána sírok is. Miért? Ez ellen mit tegyek?

Figyelt kérdés

Először is 21 éves vagyok, de nem érzem magam felnőttnek semmilyen szinten.

A nagyszüleimmel és anyámmal élek egy házban, akik utálják egymást. Apám elköltözött egy másik nővel, de tartjuk a kapcsolatot.

Nem szoktunk itthon beszélgetni, az hogy mi újság? ismeretlen, egyáltalán mindenki el van a maga kis világában. És most akadt egy olyan problémám, amit nem tudtam egyedül intézni, szóltam anyukámnak, és ezzel párhuzamosan elég sokminden kiderült még (felnőttéválási kellemetlen dolgok, meg pl. komoly barátom van, az első minden tekintetben).

Most annyira rosszul érzem magam! Hányingerem van, a barátomnak vissza se bírok írni, és legszívesebben soha többé nem szólnék senkihez. Tiszta görcs vagyok. Bár ne szóltam volna. Mitől van? És mit tegyek ez ellen egyedül? A szemükbe se bírok nézni. Képzelem, miket gondolhatnak rólam. Talán attól is tartok, hogy nem néznek rám úgy, mint eddig. Nem tudok felnőtté válni? Hogy dolgozzam fel?


(Légyszi, gonosz, szidalmazó választ ne küldjetek. Ha rossz véleménnyel is vagytok rólam, kíméletesen közöljétek. Köszönöm!)



2015. nov. 29. 17:00
 1/3 anonim ***** válasza:
92%
Menj el pszichológushoz, mert rettentő nagy zavarok vannak a fejedben.
2015. nov. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem, amiatt aggódsz, hogy mivel barátod van, és szexuálisan felnőtté váltál, ez erkölcsi gondot okoz otthon? Ennyire prűd a családod? Nem látok a családi életetekbe, de ez elég szélsőséges. Ha ennyire borzasztó otthon, miért nem próbálsz meg elköltözni? Nem tudom, hogy tanulsz-e, vagy dolgozol, de ha van lehetőséged, akkor próbálj önállósulni.
2015. nov. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

komoly önértékelési problémáid vannak, amik gondolom a harmonikus és csodálatos családi minta miatt alakulhatott ki.

sajnálom, hogy ilyen feszélyezett érzeteket kelt benned a személyes kontaktus a családoddal, ez semmilyen tekintetben nem jó, az életminőséged teljes megromlásához fog vezetni idővel.

ezt a stresszes görcsös állapotot a megfelelési kényszer váltja ki belőled.

a halak jegyűeknél elég gyakori az ilyen szorongós viselkedés, mikor többször és többször is átélik a rossz élményt, majd elemezgetik magukban mit kellett volna máshogy tenni.

próbálj meg lazítani, és leszarni mindent, akkor talán nem pörgeted túl magad a témán.

2015. nov. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!