Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők titeket érdekelne,...

Szülők titeket érdekelne, hogy miért sír a kamasz gyereketek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Először is Boldog új évet mindenkinek!

A problémám az, hogy nem tudom anyát miért nem érdekli, hogy mi bajom van. Régebben azt hittem, hogy szimplán nem veszi észre hogyha sírtam, de ez akkor lett furcsa amikor bejött a szobámba miközben könnyes volt az arcom és éppen akkor töröltem le és nem szólt semmit vagy egyszer például testvéremnek mondta hogy sírtam miközben nagyon rossz a tesómmal a kapcsolatom. Alapból nem vagyok sírós, néha eltörik a mécses, de különösebben nem vagyok érzékeny, viszont tegnap nagyon sírtam. De tényleg ott már minden volt, nem fojtottam vissza. Én úgy tudtam, hogy zenét hallgat ezért nem fogja hallani, de két óra múlva írt nekem facebookon, hogy fel a fejjel. Alapból nem szoktunk ott üzenni egymással. Elég rosszul esik, hogy igazából tud róla, de nem érdekli, hogy mi bajom van. Szülők titeket érdekelne?



2016. jan. 1. 16:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Nem vagyok szülő, 15 éves leszek, de szerintem egy szülőnek alapdolga, hogy ez érdekelje. Rajtam mindig észreveszik, ha sírok, és nem is hagynak békén, amíg el nem mondom, hogy mi a bajom.
2016. jan. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
az én anyukámat sem érdekli, de én ha látnám a gyerekemen, hogy sírt akkor biztos, hogy megkérdezném!
2016. jan. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
21%
Oké, tény, hogy egy anyának ezzel foglalkoznia kellene, de azt érzem, hogy te ezt a sírást figyelemfelkeltésnek használod, alig várod, hogy megkérdezze, mi bajod...sírás helyett miért nem mész oda hozzá, és meséled el, hogy baj van? Sokat javítana a kapcsolatotokon.
2016. jan. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én szülő vagyok, de az én fiam már idősebb, 21 éves. Engem még most is érdekel, ha gond van. 45F
2016. jan. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Anyámat sem érdekelte, hogy sírok, se semmi más.

Immáron 10 éve engem sem érdekel, mi van vele, nem tartjuk a kapcsolatot.

Fiam 3 éves még csak, de mindig is érdekelni fog, miért sír. És mi van vele. Még felnőtt, sőt öreg korában is.

2016. jan. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az egész családom hidegen hagyta/hagyja ma is, de szerintem egy normális szülőtől elvárható lenne, hogy érdeklődjön!
2016. jan. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hármas, nagyon rosszul látod. Soha nem akartam, hogy tudja, hogy sírtam. És nem is akarom neki elmondani, hogy miért, nyílván akkor nem játszadoznék, hogy na ma megkérdezi e, hanem oda mennék hozzá. Szimplán az a baj, hogy így tudom meg a dolgokat. Például minek kellett tesómnak elmondania mikor rossz vele a kapcsolatom? Semmi köze hozzá.
2016. jan. 1. 19:50
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sem érdekelt soha senkit, hogy sírtam, pedig ez igen ritka esemény. Ez van.
2016. jan. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

OFF: Anyám legutóbb még éjjel is bejött, amikor meghallotta, hogy sírok, pedig igyekeztem nagyon elfojtani. Épp telefonáltam közben, szóval elküldtem, de megbeszéltük, hogyha abbahagytam, akkor menjek át hozzá beszélgetni. Végülis másfél óra múlva mentem volna, de mivel amúgy is késő volt, szegény elaludt, de nem hibáztatom érte. Írtam neki egy kis cetlit, hogy minden ok, majd reggel megbeszéljük. Így is lett, de nem erőltette a részleteket, csak nagy vonalakban mondtam el.

ON: Nem tudok objektív véleményt megfogalmazni, nálunk mindig alap volt, hogy érdeklődünk a másik iránt, megvigasztaljuk, ha szomorú.

2016. jan. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Jézusmária, először azt hittem rosszul olvasok! Anyád meghallotta, hogy a szobádban sírsz/zokogsz és a helyett, hogy bement volna Hozzád megkérdezni mi a bajod, mi bánt, miben segíthetne, üzenget a facebookon? Normális? Vagy átment tinédzserbe? Alapon nem értettem sohasem, mi a fészkes fenének üzenget bárki olyasvalakinek, aki karnyújtásnyira van tőle, de 12 évesen még elmegy. No de, hogy szülőként, ott üzengessek a nyilvánvalóan segítségre szoruló gyermekemnek, az mindennek a legalja! Szégyellhetné magát! Én nem tudom elképzelni, hogy megromoljék a viszonyom a gyerekeimmel, pedig a kamasz fiam 16. Mégis mindent meg tudunk beszélni, támogatom, számíthat rám, de nem ülök a nyakára, hagyom, hogy megmaradjon a kis "privát" élettere, ha arra van szüksége. Nézd, nem tudom segít-e, de odamehetnél hozzá Te és elmondhatnád neki, hogy szükséged van rá, a tanácsára, az együttérzésére stb... Persze önmagában tragikus, ha egy szülőt az ilyesmire figyelmeztetni kell, de egy próbát megér, aztán ha mégsem lesz a kérésednek semmi foganatja és legközelebb is cserbenhagy, akkor fel kell vértezni Magad az ilyen esetekre és barátokkal kell megoldani a problémákat. Nem épp az idelis, de a lényeg, hogy álljon valaki melletted. Nagyon szomorú, hogy egyáltalán léztezik ilyen. Nem azt mondom, hogy babusgatni kell a gyereket, vagy rohanni ha egyet nyekken, de azért ha már hallom, hogy gond van, csak megkérdezem, hogy miben segíthetek, legfeljebb elutasítja, hogy épp felesleges, hisz kamaszoknál ilyen is gyakran van. Akkor az ember rácsukja a szobaajtót és békén hagyja a gyereket, tiszteletben tartva azt, hogy ezt most egyedül akarja lesakkozni magában.
2016. jan. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!