Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az normális ha a 12 éves fiam...

Az normális ha a 12 éves fiam mindig a számítógép elôtt ül?

Figyelt kérdés
Most kapta karácsonyra. Csak tanulni meg fürdeni jön ki. Nem beszél semmit a családjával.

2016. jan. 3. 22:25
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
90%

Persze most még új, lehet akár attól is.


Gyerekkoromban mikor kezdek bejönni a számítógépek, nálunk úgy volt, hogy napi 2 órát engedtek gépezni. (ezt azért írom, mert nekem nincs gyerekem úgyhogy csak így tudok saját példát mondani :D )


Mindenképp érdemes kicsit lekorlátozni, mert ez így nem normális. Ha nem tetszik neki, hát ez van. Nem a gépen kell élni az életét.

2016. jan. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
89%
Nincs ezzel semmi gond, nem fog belehalni. Mi mást csináljon szerencsétlen gyerek? Még mindig jobb mintha bagóval a szájában ülne valamelyik padon a haverjaival. Csak a maradiak tartják az ilyesmit nem normális dolognak. Én is sok időt töltöttem a gép előtt gyerek koromban, és azt kell hogy mondjam többet tanultam a gépről mint a suliban. Legyen az akár angol nyelv, akár bármi más technikai dolog. Csak arra kell figyelni hogy ne mélyedjen bele annyira hogy az alvását is veszélyezteti, más probléma nincs a dologgal.
2016. jan. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az előttem szólóval, a gépet lehet normális dolgokra is használni, ami építi az ember tudását.
2016. jan. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Javarészt amiatt van mert új. Gyerekként melyikünk tudott betelni a rég vágyott játékkal? Azért ne engedd, hogy a suli rovására menjen, szabj határokat. Lehetőleg informálódj, hogy milyen oldalakat látogat.
2016. jan. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Inkább igya magát full részegre az év házibuliában? Na ugye, hogy nem is olyan rossz dolog biztonságban tudni a gyereket. 11-essel értek egyet, gyermekkoromban én is sokat gépeztem s a mentális egészségem nem szenvedett csorbát. Ellenben aki csak hallásból ismerte a számítógépet, 14 éves korában nem tudta megnyitni a Word-öt és egyéb finomságok, hát szerintem inkább az a lehető legrosszabb az informatika világában.
2016. jan. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
46%

Érdekes, hogy csak ezt a két végletet tudják elképzelni az emberek. Vagy számítógépezik, vagy iszik meg füvezik. Azért ez szomorú. És mindenki hogy helyesel, hogy igeeen, semmi gond nincs azzal, hogy egész nap a gép előtt ül, neeem, dehogy kell lekorlátozni.


Fura na.

2016. jan. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
76%
Lehet, az újdonság varázsa. De én akkor sem engedném egész nap. Lehet úgy is csinálni, hogy délelőtt 2 óra, délután 2 óra. Gondolom van más játéka is, játszhat azzal is. Ez nem tiltás, és nem is egész nap ül ott. Arany középutat kell választani.
2016. jan. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs fontos dolga akkor miért ne gépezhetne? Télen mi a jó istent csináljon -15 fokban? Mi is végigjátszottuk a telet anno a C64-el meg a Nintendóval cserépkályha mellett, igaz többen mert lehetett velük többen játszani - nem haltam bele. Lehet hogy kicsit elszigeteli az embert, de nincs ezzel gond. De azt se mondanám mert ha facebookozik is néha akkor valamilyen szinten megvan a társaság is neki.
2016. jan. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Újdonság varázsa bőven benne van ;)


Én feltenném a kérdést: régebben is inkább otthon ült? Mert ha igen, akkor nem meglepő, hogy az új dologgal foglalkozik TV vagy bármi más helyett.

Ha nem... mindenki más, el kell fogadni. Én például 12 éves koromig voltam aki akart menni minden fele. Utána inkább otthon ültem. Gépeztem igen én is, edzésre jártam. De ellentétben a korombeliekkel, 20 év alatt 2x mentem "bulizni". Mert nekem nem buli az amit mások e címszó alatt művelnek. Lehet ő is ilyen lesz ki tudja. Ne menjen a tanulás, a megfelelő mennyiségű alvás rovására.

A netet is sokmindenre lehet használni. Én játszottam, jó fej embereket ismertem meg és tartottam a kapcsolatot a többi barátommal is.

Arra figyelj ne csak ott görnyedjen, nehogy függő legyen.

Az hogy nem beszél a családdal semmit nem meglepő ebben a korban. Én jelenleg is max annyit beszélek kell-e valamit besegíteni, jóreggelt, jó éjt kb ennyi.

Remélem tudtam segíteni.

19/L :)

2016. jan. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy egész nap a gép előtt ül, az nem normális dolog.

Más gyerek is felnőtt számítógép nélkül. Egy 12 éves gyerek már hagy ne unatkozzon...

Hidd el, most kell határt szabni. 1-2 hónap, és beszólogat majd a gyerek, ha ne adj Isten ki kell mozdulnia a gép elől, mert vacsorázni hívod!

2016. jan. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!