Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az normális ha a 12 éves fiam...

Az normális ha a 12 éves fiam mindig a számítógép elôtt ül?

Figyelt kérdés
Most kapta karácsonyra. Csak tanulni meg fürdeni jön ki. Nem beszél semmit a családjával.

2016. jan. 3. 22:25
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Egész nap nyilván nem jó.

De minél inkább tiltogatod, annál jobban fogja csinálni, én is ilyen voltam. Meg kell vele normálisan beszélni a dolgokat. Ha viszont tényleg nehezére esik, akkor kapcsold ki az internetet a gépről.

2016. jan. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Hadd játszon, ha nincs más amivel el tudja foglalni magát. Akkor kell rászólni ha van valami más feladata és azt sem csinálja meg. Anyám is tiltani akart a gép elől de nem sikerült neki. Ráadásul ma már többet gépezget amióta elkezdett érteni hozzá mint én.
2016. jan. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
A net nincs korlátozva, mindenféle információ zúdul rá, személyisége nincs még kifejlődve, és ez ezért veszélyes. Ha mindig ott ül, akkor majd a számítógép lesz a barátja, a társas kapcsolatok - a szülők felé is elmarad. Ha azt mondja, hogy a "barátai is vannak" és csetel, játszik velük, hát... az nem igazi barátság. A barátokkal "valóságban" töltjük az időt, nem a vezetékben.
2016. jan. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ezt egyik naprol a masikra csinalta, eddig nem volt gepe, jol elvolt a kishugaval. Jatszottak tarsasoztak, jol ereztek magukat. Mostmar a kutyussal sem jatszik, pedig beengedjuk a hazba. Mar elkezte azt, hogy amikor szolok, hogy jojjon akkor "mindjart" lesz a valasz. Mit tegyek? Mennyi az idealis jatekido? Hogy kozoljem vele anelkul, hogy nagyon rosszul esne neki? Egyaltalan korlatozzam vagy beszeljem meg vele?
2016. jan. 4. 21:17
 25/28 anonim ***** válasza:
Van új hobbija. Én is sokat gépezem, suli időben is, ettől függetlenül jó jegyeim vannak, nincsenek tanulási nehézségeim. Pl. amikor meg tudtam venni az asztali gépem tavaly nyáron, nagyon sokat gépeztem, sok játékot ismertem. Előtte egy Pentium4-es gépen utánaolvasgattam az infóval kapcsolatos dolgokról, mert ÉRDEKELT. Hajlandó voltam kivárni azt a 2 percet, amíg betöltött az oldal. :D Ez is ugyanolyan hobbi, mint a többi. Nekem pl. nincsenek testvéreim (unokatesóim meg nagyon fiatalok), jó haverom (régi oszt. társ) van egy, de nagyon messze lakik. Úgyhogy vagy játszom, vagy nézek videókat, szoktam pakolni a szobámban, néha nosztalgiázom stb. (most egy lan partyra készítem a gépeimet. :P ) Igen, gépezem, de az a vicc, hogy pl. Saints Row 3-ban most is megtanultam néhány angol szót. Ha valamilyen kétségem van (gépek terén) rögtön angol nyelvű videókat keresek (meg prohardvert, de az más), mert Magyarországon MAGYAR nyelven még nem sok értelmes tech videót láttam. Egyszer, régen még kb. 8 éves koromban játszottam egy Home Design nevű épület tervező-modelezző programmal (1996, dx5) xD A végére, 2012-re már pro lett belőlem (egy 12 éveshez képest XD) És természetesen rengeteg angol szót tanultam belőle. :) :D És ez nem csak rám jellemző, hanem pl. anyám is szeret facebookozni (sok ismerőse van), olvasni híreket stb. (csak most nincs gépe, mert tönkrement a laptop :((( ) Sokszor azt mondják, hogy ha gépezik, akkor legalább programozzon.. :D 15f
2016. jan. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs vele. A mai generáció ilyen, én is ilyen voltam. 10 éves koromtól 13-14 éves koromig állandóan a gép előtt ültem, (előtte nem ) és a haverok is a gép előtt ültek, ott játszottunk egymással, meg beszéltünk.. Ez volt a szórakozás (ameddig a tanulás rovására nem megy addig nincs gáz). Mára már inkább kijárunk a csajokhoz, és én csak zenehallgatásta használom a gépet igazából, meg internetre, játékra nem. Majd ha el kezdik érdekelni a csajok stb akkor nem fog annyit gépezni, a fiúk későbben érnek.. Mondom, én is 14 éves koromig volt hogy 1napot játszottam egyfolytába, pihenővel.
2016. jan. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Kisdolgot nagydolgot is odaintezi? :O
2016. jan. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Nem normális. A bátyám fia már 9 éves korától állandóan a számítógép előtt rohad, az amúgy is rossz látása folyamatosan romlik. De nem tiltották meg neki. A nagyszülők befizették nyaralni 10 évesen, hogy legalább levegőn legyen a gyerek, visított, hogy ő nem megy a Bakonyba, mert ott nincs számítógép...Otthon maradt egész nyáron. Barátai soha nem is voltak. Viszont valószínűleg jól fog keresni, mert világéletében az informatikával foglalkozik majd, csak az emberek, a kapcsolatok fognak kimaradni a függőség miatt. Szerintem ez beteg dolog, én biztos nem engedném.
2016. jan. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!