Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit gondoltok arról ha...

Ti mit gondoltok arról ha valaki 25 éves koráig ingyen lakik a szüleinél?

Figyelt kérdés
Szóval dolgozik már 3 éve, de semmit nem ad haza a fizetéséből, mert a szülők nem fogadják el. Végülis egy ingyenélő, se rezsibe, se ételbe nem fizet bele. Csak a saját költségeit fedezi. Megvett magának pár dolgot az évek alatt, autót, laptopot, telefont, eljár nyaralni. Viszont ennek köszönhetően, plusz némi szülői segítséggel, 25 évesen saját hiteles lakásban kezdi az életét. Ha elmegy albérletbe, vagy ha hazaad a szülőknek, akkor ez kb 35 éves korára jöhetett volna össze, sok nélkülözés után.
2016. jan. 11. 17:03
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
98%
Semmit nem gondolok. Ez csakis a 25 évesre és annak szüleire tartozik. Ha a szülők úgy döntenek, hogy nem kérnek 1 forintot sem akkor senkinek semmi köze hozzá, hogy a 25 éves hol él, mire költi a pénzét. ennyire egyszerű..
2016. jan. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
96%
Ja, hogy gondolni kéne valamit? Szerintem ez mindenkinek maximálisan a magánügye. Ha ők ebben így békésen megegyeznek, akkor nem értem, mi lenne a probléma.
2016. jan. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
90%

Én azt gondolom, hogy ha a szülei nem fogadtak el semmi pénzt, akkor az ő gondolkodásukban ez a helyes. Mindenkinél más.

Nyilván a szülők anyagi helyzete megengedhette ezt a lépést, szóval én ebben semmi kivetnivalót nem látok.

Ha magától nem fizetett volna semmit, az már más ügy lenne, de így, hogy a szülők nem fogadtak el semmit, véleményem szerint ez a számukra helyes döntés volt.

2016. jan. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
97%

Ha a szülőknek nem okozott gondot eltartani a gyereket, aki emellett nem a lábát lógatja otthon, hanem dolgozik, akkor engem ez nem zavar. Én is addig fogom támogatni a gyerekemet, ameddig tudom.


A kívülállóknak amúgy sem kell tudniuk, hogy ő most hazaad pénzt vagy sem, mert semmi közük hozzá.

2016. jan. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
95%

Ha dolgozik, de a szülei nem fogadják el, ergo ő adna, akkor mégis mitől volna ingyenélő?

Nekem az jön le az írásodból, hogy nagyon irigyled az illető helyzetét.

2016. jan. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kérdés? Leírtál egy történetet. Miért kellene gondolni róla bármit? Irigy vagy rá? Vagy te vagy az, és pletykálnak rólad? Szóval. Miért írtad ki ezt a kérdést?
2016. jan. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy sokkal jobb lenne, ha mindenki a saját dolgával foglalkozna, nem pedig azzal, hogy másokat ki tart el vagy nem tart el.

Bocsánat, de kb naponta jelennek meg olyan kérdések, hogy "mit gondolsz arról hogy XY-t eltartja a családja/pasija/nője/stb." Tökre magánügy. És nem fog változni mások véleményétől.

2016. jan. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem, ha a szüleit nem zavarja, nem teher és a gyerek is kijön a lelkiismeretével, akkor nincs probléma. Én tőlem sem kérnek semmit a szüleim és amíg nem kezdtem el dolgozni én is "ingyenélő" voltam egyetemistaként. Aztán elkezdtem dolgozni, mert úgy éreztem ciki, hogy eltartanak, hogy felnőttként még ennyi pénzbe kerülök. Amit lehet fizetek magamnak, persze ez még így is semmi szinte, de ha minden jól megy, akkor egy év múlva már képes leszek megállnia saját lábamon. Igaz autó és saját lakás nélkül. 25/N
2016. jan. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolnék semmit,az ő dolguk...

Bár Magyarországon divatos -tisztelet a kivételnek -kutakodni más tárcájában,én undorodom a más anyagi helyzetében vájkálástól,leginkább,mert nem az én dolgom. Kérdező,talán te is elsajátíthatnád ezt a mentalitást...

2016. jan. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
63%

a való életben ez annyira nem téma, egyedül gyakorikérdéseken szoktam látni,hogy az emberek szabályos dührohamot kapnak attól,hogyha valaki otthon lakik 18 éves kora fölött ingyen.

az én szüleim pl szintén nem fogadtak el pénzt tesómtól és tőlem se.. nyilván ha gond lenne befizetni nekik a számlákat akkor nem így lett volna, de amíg nélkülözhető volt a mi pénzünk, addig megoldották.

egy ismerősömtől kért az anyukája havi szinten 50 ezret amikor otthon lakott és dolgozott. a csaj nagyon zabos volt,hogy nem ilyennek ismerte a szüleit, meg nem is kell nekik a pénz, mert keresnek eleget..aztán amikor elköltözött otthonról, megkapta az addig otthon leadott pénzt a szüleitől..minden forintot félre tettek amit elkértek tőle, mert tudták,hogy magától nem spórolná össze.. kb 1 millió gyűlt össze, ami nem rossz amikor elindul az ember egyedül, új háztartás stb..

na ez már valami, példamutató szülők!!


de olyat is tudok ahol szintén jól éltek, kb fél milliót keresett a két szülő. mégis szinte az egész fizetését elkérték a gyereküknek, bőven többet mint a rezsi+kaja rá eső része. hamar le is lépett otthonról. az ilyet olyan kihasználásnak érzem.

mondom, hogy kell a pénz meg nélkülöznek akkor alap, hogy felnőttként már fizeti a saját költségeit. de ha jól kijönnek a gyerek pénze nélkül, akkor hátráltatásnak érzem ,hogy vannak akik csak azért is kérnek.

2016. jan. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!