Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám sokkal szigorúbb, mint...

.:MaRRz:. kérdése:

Anyám sokkal szigorúbb, mint amilyennek kéne lennie. Valami megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

fiú vagyok, 14 éves, és anyám már elég régóta szinte semmit sem enged meg.

Hol is kezdjem...

Tehát egy csomószor el szeretnék menni valahova, de anyám sokszor nem engedi, vagy ha engedi is, akkor 9-ig, 10-ig, amíg a haverok éjfélig is maradhatnak. Persze én is szeretnék, de mindig el kezd hívogatni, hogy gyere már, aztán kezdődik az egész kínosság, hogy ,,gyere, mert elmegyek érted" vagy ,,gyere mert megpofozlak, már elmúlt 10 óra". Nem iszom, nem cigizem, nem drogozom stb. Oké, egyszer-kétszer nyáron iszom a haverokkal, hogy bulizzunk, de akkor sem iszik senki sem sokat, tehát mértékkel iszunk, nem rúgunk be.

Egyébként sokszor barátaimmal sem enged el nappal, aztán amikor meg otthon vagyok csak csesztet, hogy egész nap otthon vagyok. Nem értem már...

Volna még egy dolog: Majdnem egy éve el kezdett egy idegtépő munkát, otthoni, viszont tényleg, nagyon idegesítő, meg nehéz is, kevés a fizu...

Szóval ez a munka amióta neki van, alig lehet hozzászólni. Még sokszor apámmal is el kezd ordítani, pedig csak valami semmiséget mondott.(Apám egyébként nem ilyen szigorú, csak ha kell, de ő legalább jogosan szid le stb.) Aztán én is kérdeznék tőle valamit, de a válasz: ,,Mi van már?"/,,Halgass!"


Szóval kérlek, segítsetek, már nem bírom, sehová sem enged el, és mondom, ha el is enged, akkor is csak nagyon néha, és kevés időre. Egy kivétel 1-2-szer van nyaranta, akkor éjfélig maradhatok, de akkor is úgy kell megbeszélnem, de az apukám legalább egyet ért velem: ,,Hagyjad, hadd maradjon tovább, már nem kis gyerek" De sokszor az anyukám rá veszi őt, és aztán muszáj elfogadnia, mert összevesznek bla..bla..bla

Iskolában full ötös vagyok, jól tanulok...


KÉRLEK SEGÍTSETEK!

Előre is kösz! :)

MaRRz



2016. jan. 22. 16:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%

Nem erre a válaszra számítasz, de 14 évesen neked semmi keresnivalód sincsen házon kívül este 9-10 után. Még szép, hogy nem drogozol, meg nem cigizel, nehogy már ezért vállon kéne veregetni!

Azoknak a szülei felelőtlenek, akik kiengedik az ilyen korú gyerekeiket olyan későig. Anyukádnak van igaza! Gyerek vagy még.

2016. jan. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
62%
Nyavalygó tini vagy. Nem az anyukád a szigorú, hanem a többi szülő a felelőtlen.
2016. jan. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
28%

Igazából ez a szülő nevelési elveitől is függ, illetve, attól, hogy mennyire bízik a gyerekbe és abban, hogy a gyerek mennyire tud magára vigyázni.

Engem elenged anya akár hajnal 2-ig is (+amíg hazaérek, elég nagy Budapest), ha másnap nincs iskola (nem gyakran szoktam addig lenni). Tudja, hogy jó társaságban vagyok, tudok magamra vigyázni. Persze 10 után fél óránként jelentkeznem kell, ha nem írok felhív, hogy jól vagyok-e. Természetesen a hétköznap más.

Ugyanakkor van volt osztálytársam, akinek a szülei számon tartják, hogy mikor van vége az óráinak és egy negyed órát sem késhet. Természetesen a szülei megengedi, hogy átmenjenek hozzá az emberek, de ki nem mehet, csak ha az tényleg indokolt.

Mondd meg az osztálytársaidnak, hogy beszéljenek anyukáddal, vagy az ő szüleik beszéljenek a te szüleiddel, de igazából a szülők nevelésmódszerei általában szilárdak. Féltenek.

15/F

2016. jan. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
39%

Én a legszívesebben levernék neked egyet.

14 évesen hova a retekbe akarsz menni?

Engem 18 évesen nem engedtek el este 8-ig. 14 évesen eszembe nem jutott volna ilyesmi.

Szegény anyád!

2016. jan. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%

"14 éves, és anyám már elég régóta szinte semmit sem enged meg."


Az "elég régótán" röhögök. Most jöttél ki a pelenkából, mikor és mit nem engedtek meg neked? Hogy 2 évesen belenyúlj a konnektorba? :D

2016. jan. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
63%

Úgy látszik, a válaszolók már mind elfelejtették, milyen a kamaszkor. Adott egy 14 éves fiú, aki korát meghazudtoló értelmességgel leír egy szituációt. Az erre érkező reakciók egy része viszont kifejezetten tirpák: "nyavalygó tini vagy, lekevernék neked egyet, most jöttél ki a pelenkából". Ordít belőlük a lenézés. Komolyan ilyen példát kellene mutatni a tiniknek: Ha valaki tanácsot kér, akkor oltsd le bunkón, ne is próbáld magad a helyébe képzelni? Hölgyeim és uraim, ez szégyen! Nem a véleményükkel van baj, véleménye mindenkinek lehet - hanem a vélemény-nyilvánítás módjával!

MaRRz! Úgy látom, magad is érzékeled, hogy édesanyád feszült, frusztrált a munka miatt. Azt javaslom, segíts be neki a házimunkában, próbáld tehermentesíteni, és egy nyugalmas pillanatban beszélj neki őszintén a problémáról. Kérd meg, hogy bízzon benned jobban. Ne kérj nagy engedményeket, csak egy kicsivel több szabadságot. És ha kapsz egy plusz fél órát, azt mindig tartsd be, ne késs egy percet se! Egy idő után be fogja látni, hogy bízhat benned. De csak akkor, ha soha nem élsz vissza ezzel egy icipicit se, ha mindig pontosan betartod az ígéreteidet, és nem akarod a karját is, ha a kisujját nyújtja. Valóban fiatal vagy még, nem maradsz le semmiről, rengeteg időd lesz még szórakozni.

2016. jan. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
66%
Semmit nem írt le korát meghazudtoló értelmességgel, ennyi egy nyolcadikostól elvárható. Ennek ellenére az ég adta büdös világon semmi keresnivalója nincs egy 14 éves kezében alkoholnak, sem hétvégenként, sem alkalmanként, és neki magának sincsen semmi keresnivalója az utcán este 10 után. Mindezt mondom úgy, hogy 24 évesen még nagyon nem felejtettem el, milyen volt "fiatalnak" lenni.
2016. jan. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
46%
Oké, de ezt is meg lehet írni normálisan, indokokkal alátámasztva, meg ilyen magas lóról is, "énvagyokazokosfelnőtt- temegvagyahülyegyerek" attitűddel. Én 36 vagyok, de arra pontosan emlékszem, hogy az "azértmercsak" válaszok mindig inkább dacot, ellenkezést, bizalmatlanságot váltottak ki bennem, nem megértést.
2016. jan. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
76%
Pont jó anyukád van ,semmi keresni valod este 10 után az utcán ,szerinted ha este 10 óra után érnél haza akkor jól tudnál tejesiteni a suliban mondjuk hétfőn regggel ?
2016. jan. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
38%
Szóval sem mondta, hogy hétköznap, vagy vasárnap akarna kimaradni, csupán időnként, egy-egy alkalommal, gondolom szünetben vagy szombati napon. Tényleg pont jó az olyan anyuka, aki "mi van már? Hallgass"-sal kezeli a problémákat.
2016. jan. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!