Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukák! Hogy volt később?

Apukák! Hogy volt később?

Figyelt kérdés

Nagyon félek attól, hogy rossz apa leszek. Az én szüleim nem voltak mintaszülők, sőt... Mi van ha nem fogom szeretni? Mi van ha megijedek? Mi van ha valamit rosszul csinálok?


Bennetek volt ilyen előtte? Hogy történt később?


Köszi előre is!!


Ui: Csak apukák őszinte válaszát várom! Anyukák ne írjanak, még akkor sem, ha tudják, hogy mi zajlott a párjuk fejében! Remélem nem gond! :) Köszi



2016. jan. 26. 09:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodj meg, ha ilyen gondolataid vannak, akkor mar nem leszel rossz apa :)


Volt persze bennem is, honnan fogom tudni mit hogy, mikor a kezembe adtak szuleteskor alig mertem megfogni, mi van ha rosszul nyulok hozza, valamit nem jol csinalok stb...


Olyan nincs hogy nem fogod szeretni. A tied. Olyan eros oszton, hogy nem lehet felulirni. A kulonbseg talan az, hogy amig az anya mar a terhesseg alatt elkezdi kialakitani a kapcsolatot a kicsivel, addig az apanal inkabb a szuletessel indul. (Most az eneklunk neki, kopogunk neki stb ne szamitsuk ide.)

Es van valami ami kivaltja. Vagy mikor a kezedbe adjak, vagy mikor megfogja az ujjad, vagy mikor rad nez, de van hogy ez nem rogton van, hanem par nappal/hettel kesobb.


Nalam az valtotta ki mikor a szemembe nezett. Olyan szintu bizalmat lattam a szemeben (a legkisebb fenntartas nelkul, teljesen rambizta mindenet a kicsi eletet amije csak volt) hogy megrendito. Akkor ereztem csak meg a felelosseget, de ezt ugyse lehet leirni, majd megtapasztalod te is. Igazi csoda.

2016. jan. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

"Olyan nincs hogy nem fogod szeretni. A tied. Olyan eros oszton, hogy nem lehet felulirni. "


Tényleg? Na ezt elmesélhetnéd az én apámnak is, aki 5 éves koromban lelépett, és egész jól felül tudta írni az ösztönét, mert azóta le sem sz.r.

2016. jan. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Apukám normális , szerető családból származott, mégis beijedt mikor megtudta gyerek lesz. 6 év együtt élés után visszaköltözött anyukához. Aztán átgondolta és 1 hét után rendezték a dolgot. Úgy hogy ez bárkivel megtörténhet.

Veled egyébként nem fog. És tudod miért? Mert már most ezen gondolkodsz és félsz hogy nem leszel jó apa. Hidd el valóságban nagyon jó, törődő apa leszek.

2016. jan. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
leszel
2016. jan. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Két és fél éves kisfiú apukája vagyok.


Bennem örömteli várakozás volt. Igaz, én szüleimtől jó mintát hoztam. A születése után azonnal kézbe vehettem, már ott megszerettem a kicsit. Sőt már előtte, amikor esténként a feleségem hasára tettem a kezem és éreztem, ahogy mocorog belül a belőlem fakadt kis élet. :-)

Meglepően könnyen viseltem az életünk átalakulását is.


Szerintem a legfontosabb, hogy pároddal meglegyen az összhang. Ha pl. egyikőtök 100.000 Ft-os babakocsit akar venni azzal a felkiáltással, hogy "a mi gyerekünk mindenből csak a legjobbat kaphatja", míg a másik ezt komplett marhaságnak tartja, az ellene dolgozik a szülő-gyerek közti viszonynak is.


Foglalkozz vele minél többet! Születésétől beszélj hozzá, vedd kézbe, öleld magadhoz, hogy megszokja a hangodat, testedet, illatodat. Akkor elég hamar jól el lesz veled is, ami párodnak könnyebbség lesz.

Én 1-2 hónapos korától esténként gyerekverseket olvastam föl neki. Nyilván nem érti, de a szavak ritmusa jó neki, hallja az én hangomat, szóval ezek erősítik a kötődést.

Amikor meg (feleségem elmondása szerint) egész nap csak az mondogatja, hogy "apa, apa, apa", és hazaérkezésemkor odaszalad hozzám megsimogatni, puszit adni, akkor meg már nem is tudnám nem szeretni. :-)

2016. jan. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az őszinte válaszokat!

Akár hiszitek, akár nem de sikerült megnyugtatni! :)

Köszönöm mégeygszer!

2016. jan. 26. 12:05
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tudtam előre, sokat gondolkodtam, hogy milyen is lesz majd. Aztán, amikor megszületett a kislányom, és a kezembe adták, olyan szeretet öntött el, amit még soha nem éreztem előtte, hihetetlen érzés volt. Már elmúlt egy éves, de soha nem fejeltem el azt a pillanatot.


Persze a rosszul csinálni valamit érzés is ott van, főleg, amikor ott állsz mellette, és mondjuk elesik,és akkorát nyekken, hogy üvölteni kezd, akkor nagyon meg tud ijedni az ember. De erősek a gyerekek nagyon, meglepően.


Szóval hajrá, bár ez most nem a legjobb alkalom azt mondani, hogy apának lenni jó, mert belekeverték a politikát, de attól még úgy van!

2016. jan. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
25%

Ha logikusan csinálsz mindent, nem lehet baj.

"Anyukák ne írjanak, még akkor sem, ha tudják, hogy mi zajlott a párjuk fejében" Ez nem sok logikai érzékre utal.

Én mindig tudtam, jó.. illetve, tökéletes apa leszek. Régen is s most is logikával dolgoztam. Ha nem adsz esélyt hibára, nem lesz.

2016. jan. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló és Goldmund73!

Könnyet csaltatok a szemembe.Bár az elmúlt napok így telnek most, mert 1 hónap múlva lesz a lányom 18 éves és míg más gravírozott órát, medált, gyűrűt, karkötőt vesz neki a családból, addig én egy fényképalbumot állítok össze a 18 évéből és ez a múltidézés igen könnyes. Bocs a kitérőért. Szóval kérdező úgy van, ahogy a többiek írják. Ösztönösen jön. Jön, mikor jönnie kell.Ha normális értékrendekkel rendelkezel és várod az érkezését nem lesz gond. Imádni fogod! A lényeg, hogy az anyukáját is imádd!Nekem apaszerepet szánt a sors, mert míg a legnagyobb 18 éves, a legkisebb 1 éves lesz. És a szeretet nem lesz kevesebb az egyiknél, ha a másikat is szereted. Olyan mint a gyertyaláng. Egy égő gyertyaszállal meggyújthatsz akármennyit, nem lesz kevesebb.

2016. jan. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

8-as! Azért írtam ezt, mert az apukáktól akartam ezt "hallani", hogy ők szólaljanak meg és ne az anyukák! Már valaki feltett egy hasonló kérdést, és jöttek a kommentek, hogy "Az én férjem ezt meg ezt érezte, stb..."

Nem tudhatja mit érzett a férje, csak amit elmondott neki belőle. De köszi, hogy 3 mondatból már következtetéseket teszel...


Többiek! Annyira köszönöm amiket írtok. El sem hiszitek mennyire feltöltődtem ezáltal. Már 2 babakönyvet is vettem és azokat lapozgatom délután óta! :)

2016. jan. 26. 18:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!