Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudtok példát arra, amikor az...

Tudtok példát arra, amikor az anya magához láncolta a felnőtt gyerekét, aki később sem tudott leszakadni róla? Milyen extrém esetek akadnak? Szerintetek miért van ez?

Figyelt kérdés
2015. szept. 22. 13:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
tudok rá példát. ehhez kell az akaratgyenge felnőtt is.. normális ember felfogja, hogy felnőtt, és bizony a szuloknek már kevesebb hatalmuk van felettük (semmi). persze ez nem azt jelenti, hogy mostmar egymáshoz se szolnak. egyszerűen csak azt, hogy felnőtt embernek max tanàcsot lehet adni, de dönteni nem lehet senki fölött amúgy tényleg sok ilyen pelda van, ahol 30 evesnek se engedik, hogy elkoltozzon, vagy élje a saját életét. ha valakinek ilyen szülei vannak, észnél kell lenni és leallitani még csíràjàban.
2015. szept. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Sokszor ilyenkor nem is a szülők láncolják magukhoz a felnőtté vált gyermeket, hanem annak kényelmesebb az, hogy csak későn önállósodik, cserébe eltűri hogy beledumáljanak a dolgaiba.
2015. szept. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én csak arra tudok a közvetlen környezetemből hogy szerette volna magához láncolni.. anyósom a párom! Kedvencem amit a páromnak mondott: egy feleségtől sose kapja meg azt a szeretetet mint egy anyától. Azért megkérdeztem volna ha ezt a jelenlétemben mondja hogy akkor ezek szerint ő sem adja meg azt a szeretetet apósomnak mint anno az anyja? vagy hogy van ez? Különben is ha belegondolok ez már perverz vmilyen szinten... A szerencse hogy a párom nem esett a fejére és tudja ki mennyit ér a zsarnok mondataival együtt!

Extrém esetet neten olvastam ott konkrétan teherbe is ejtette a srác az anyját (vmelyik afrikai országban volt), és az anya a úgy nyilatkozott jobb is így mert az ő okos fiát nem érdemelné meg egy nő sem meg a vagyon is a családban marad!

Miért van ez? Mert sok szülő nem fogja fel: a gyereket nem magamnak szülöm, a gyerek csak vendég nálam!

2015. szept. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%
Az a baj, hogy az akaratgyenge felnőtt egyszer akaratgyenge gyerek volt, és nem magától lett az.
2015. szept. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Tudok. A felnőtt gyerek már 50 körül jár és még anyucival él.

Elvált szülők, egy szem fiú, anyuci pici fia.

Aztán amikor már vágyott volna önálló életre a fiú, akkor anyucinak hirtelen mindenféle bajai lettek, még öngyilkossági kísérlete is volt. Ezzel zsarolja a fiát.

Természetesen a fiúnak (férfinak) nem sikerült így párt sem találnia.


Másik esetnél az anya anyagilag tette magától függővé a fiát. Hát igen. Itt is elvált szülők, anyu pici fia. Amikor dolgozni kezdett anyukája számlájára ment a fizetése. Hiába dolgozott, anyucitól kellett pénzt kérnie, ha elakart menni meginni egy kávét vagy bármit.

Őt a barátok szerencsére addig piszkálták, amíg erőt vett magán és merte vállalni a konfliktust az anyjával. De addig ő sem talált párt sem, mindenki menekült.


Én egyébként nem értem, hogy egy szülő hogyan képes ilyenre, hiszen láthatja, hogy szenved a gyereke és tudja, hogy ő az oka.

2015. szept. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szia! En meg elegge csirajaban vagyok a dolgoknak. Engem se engedne legsziveyebben sehova. Fenyeget hogy visszahozot ugy visszahozat folyton meg akarja szabni hova mehetek mikor erek haza stb stb. En csak azert is megyek ahova nem enged nwhogy ugy jarjak hogy kesobb is birtokolni akar. 19/L
2015. szept. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyim nővére művelte ezt a fiával.

Mari néni 10 éve halt meg, 82 évesen, egész addig egy egyszobás kis házban éltek (legalább külön ágyban, szoszo).

Most 75 éves a fia, öregek otthonában lakik, se kutyája, se macskája, és elviselhetetlenül depressziós :(.

2015. szept. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, ez gyakoribb mint gondolnád. De persze ebben nem csak az anya a hibás, a felnőtt "férfiak" többsége sem tud leszakadni az anyjáról, könnyebb nekik anyuci szoknyája mögött. És ezt nem csak a szélsőséges esetekre értem. Elég elkeserítő az is, ha már együtt él egy férfi és egy nő, a férfi pedig úgy jár az anyjához haza, mintha csak büntetésben, vagy börtönben lenne a párja mellett.
2015. szept. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#1: sajnos az akaratgyengeség nagyrészt pont az addigi hibás nevelésből fakad.


Elég sok példát láttam már, az enyhétől az elszomorítóan vészes fokozatig.

Adott egy nő, már felnőtt korú gyereke is van, de még mindig az anyja irányítja. Külön laknak (5 percre egymástól), de szabályosan retteg attól, hogy bármi olyat tegyen, amit az anyja nem engedett meg.

Vagy vegyük azt a 40 év feletti férfit, aki még mindig szélsőséges módon csak akkor csinál valamit, ha az anyja mondja. Olyan triviális dolgokra kell gondolni, hogy pl. csak akkor eszik vagy iszik, ha az anyja mondja neki. De ha melege van, sem vesz fel lazább ruhát, csak ha az anyukája rászól.

De olyanról is tudok, akinek azért nem lett soha komoly kapcsolata, mert még jóval túl a 20-on is csak olyannal jöhetett volna össze, aki anyukának tetszik...

2015. szept. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Anyósom van így a sogornommel. Lassan 40 éved, de senkije sincs. Ketten élnek otthon. Az anyja mindig megmondja, h mit csináljon a lánya. Az anyósnak még a cipojét is fel kell huznia, meg a kajáját is felvágni, egyszóval kiszolgálni mint a gyereket. Szerintem féltékeny ránk (tesojára és rám) mert kulon lakunk és 2 gyerkunk van. Tudatosult benne, h már neki nem nagyon lesz gyereke, ezt már hangoztatta is.
2015. szept. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!