Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg nekem kellene még...

Tényleg nekem kellene még többet érdeklődni?

Figyelt kérdés
Pár hónapja költöztem el a szüleim házából, előtte sem volt valami jó a viszonyunk, apámmal volt, hogy hetekig egy szót sem váltottunk, mindenki élte a kis életét. Most többszáz km-re lakom tőlük, havonta kb. kétszer járok haza egy-egy hétvégére, illetve hetente 1-2x beszélünk telefonon vagy Skype-on, amit szinte mindig én kezdeményezek. Úgy gondolom, az, hogy ennyit utazok a hazajáráshoz, hogy heti szinte hívom őket, érdeklődök az otthoni dolgokról, az én részemről épp elég. Hozzátenném, hogy mikor otthon vagyok, kb felém sem néznek, ugyanúgy keresztülnéznek rajtam, mint régen. Apám viszont a minap a szememre vetette, hogy nekem kellene többet érdeklődnöm, én vagyok az, aki nem kezdeményez feléjük és én vagyok a hibás, amiért őket nem érdeklem, mert ők sem érdekelnek engem. Az egész abból indult ki, hogy családi vita volt, és én azt mondtam, hogy a testvérem állandóan körbe van ugrálva, rajongva, míg engem két hétben egyszer látnak, akkor sem kérdezik meg még azt sem, hogy élek-e még, erre mondta ezt apám. Vajon kinek van igaza, tényleg nekünk kell állandóan a szüleinket keresni, tényleg a gyereknek kell a felnőtt felé lépnie és a kapcsolatot fenntartania, alakítania?
2016. jan. 28. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
szerintem a szüleid csak nem hajlandóak belátni, hogy a tesódat jobban kedvelik,de őt is csak azért, mert még a szüleidre vannak szorulva így fontosnak érzik magukat. Szimplán sértettség van bennük amiért felnőttél és a fészekhagyást minden szülő nehezen viseli el.
2016. jan. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
En többet érdeklõdöm a gyerekeim iránt,mint forditva.
2016. jan. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

tenyleg hazajarsz kethetente?


Mi a fenenek?

2016. jan. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne vedd magadra, mi negyedévente, ha hazalátogatunk. Ha én nem telefonálok, akkor nem keresnek, akár hetekig sem, ami azért furcsa, mert már gyerekünk is van, így ha nem is miattam, de az unoka miatt azért csak kellene nekik is lépni valamit. Mindegy, már megszoktam. Nem idegesítem magam rajta, ez van, és kész. Arról, hogy idejönnének látogatni, már nem is álmodom...
2016. jan. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nálunk is ez van.

Apa máshol él mint mi, és ha nem keres, akkor nem beszélünk. Én még valahogy túlélem, mert már felnőtt vagyok, de a 13 éves húgom még gyerek. Ő már egyáltalán nem hívja őt, és én is kezdek leszokni róla.


Volt pl olyan, hogy nem volt kedve visszahívni és el felejtette legalább 3 napra...

Szóval igen. Akinek fontos vagy az keres.


Én a te helyedben tesztelném őket. Egy hétig nem hívnám őket és akkor meglátjuk ki nem keresi a másikat.

De ha sohasem volt olyan jó a kapcsolatotok, akkor ez nem meglepő.


Az is lehet egyébként, hogy azért nem keresnek mert nem akarnak zavarni. Nekem a nagyim nagyon sokszor hívott és volt h nem vettem fel neki, mert mindig rosszkor hívott. Természetesen amint észrevettem azonnal visszahívtam. Szóval lehet h van ebben is egy ilyen rész... Vagy nem akarnak a terhedre lenni...


Az idősebbek már sjanos így gondolják még ha nem így van akkor is.. Az anyósom pl hazacipelt 3 zsugor ásványvizet egymaga a bolttól 3 km-re. Egyszerűen annyira makacs volt. Nemhogy felhívott volna, hogy vigyük el kocsival bevásárolni...

2016. jan. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
felnött ember vagy vágd el a köldök zsinort
2016. jan. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!