Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az ciki, ha a pénz miatt nem...

Az ciki, ha a pénz miatt nem látogatnak?

Figyelt kérdés

"Nem tudunk meglátogatni, mert nincs pénzünk." (Havonta többször elhangzik.)


Én felnőtt vagyok, albérletben élek. Tárgyi javak: 0. És nem, nem keresek fényesen.


Szüleim: saját kertes ház, autó, mindez a nagyszülői örökségből. Rendszeres szektába járás, befizetési kötelezettséggel.


Egyébként jöttek látogatni rendszeresen évekig - amíg fizettem a benzinjüket. Mióta nem teszem, azóta csak én megyek. Ez persze nem volt így kimondva, hogy csak akkor megyünk, ha fizeted a benzint. Csak mindig azt hajtogatták, nincs pénz, nincs pénz. Mióta nem adok, azóta "sincs pénz", de érdekes módon azt látom, hogy mindenre van, amire eddig volt (a szektára is, havi 20 000 körül kell elképzelni), csak arra nem, hogy eljöjjenek meglátogatni.


Kommunikáció kizárva. Általában nem értik, amit mondok, plusz ne szóljak bele, mire költenek, (ők bele szoktak, de most már ezzel vágok vissza én is), és amúgy is túlérzékeny vagyok, és ők nem rossz szülők, mert nem voltak alkoholisták és nem vertek. Szóval igen, említettem már a dolgot sokszor, mielőtt ide írtam, de nulla eredmény.


Most akkor mit csináljak?... Meddig fog ez a kapcsolat fennmaradni? Én elmenjek látogatni ezek után?



2016. jan. 29. 13:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Szóval telebeszélték a fejüket, és jelenleg fontosabb a szekta, mint te. Sajnálom, ez igen szomorú. Azt csak te érezheted, és döntheted el, hogy így is látogatod e őket.
2016. jan. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%

Szekta... akkor agymosottak lettek szegények.

Állapodj meg velük: egyszer te mész, egyszer ők.

Én biztos szóvá tenném, hogyha van pénz a szektára, akkor talán a gyerekre is futja egy kis benzinpénz...

2016. jan. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

1: Igen, anyám rendszeresen mond ilyeneket, hogy a gyerekről le kell válni. Akkor gondolom onnan hallja.


Hát, nem biztos, hogy akarok azzal a tudattal élni, hogy nekik a szekta fontosabb. Kíváncsi vagyok, akkor öregkorukban elvárják-e majd, hogy segítsek rajtuk, mert hogy a szekta nem fogja ezt megtenni, az biztos.


2: Én is szóvátettem. Nem volt válasz, aztán lerakta a telefont.

2016. jan. 29. 13:48
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Én elmondanám nekik, hogy ez nagyon rosszul esik, hiszen valójában nem anyagi oka van, hogy nem jönnek, és ezek után amíg ők nem jönnek el hozzám, én nem mennék hozzájuk.
2016. jan. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
64%
A szekta áll a háttérben! Melyik az? Jehováék vagy a szciók?
2016. jan. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
75%
esetleg Hitgyüli
2016. jan. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

4: Jó ötlet. Ha nem jönnek, az úgyis vízválasztó.


5: Se nem jehova, se nem szci, de a lényeg ugyanaz, csak a ruhája más. "Spirituális" cucc. Bármibe be lehet magyarázni bármit és még fordítva is.


"Mert te nem vagy spirituális, és azért nem érted ezt."


Agyam eldobom az egésztől. Én már fel se hozom a dolgot, és azt is csak némán tűrhetem, ha ők felhozzák, (mert ez rendszeresen megtörténik a kérésem ellenére, hogy ne beszéljünk erről!!!) mert csak magamat idegesítem fel bármit reagálok rá, mert őróluk úgy lepereg, mintha meg lennének hipnotizálva...

2016. jan. 29. 14:58
 8/20 anonim ***** válasza:
Nekik ciki, de kapós indok
2016. jan. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
76%
Látogasd azért őket, de elég évente egyszer-kétszer.
2016. jan. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%

Ha pedig odamész, ne is hozd fel a témát, hogy ők is látogathatnának, stb. Felejts is ezt el.

Egyszerűen csak menj évente egyszer. Ha kérdezik miért, mondd, hogy saját lakásra gyűjtesz, utazásra már nem telik.

2016. jan. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!