Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha nem vesznek fel egyetemre...

Ha nem vesznek fel egyetemre menjek el dolgozni? Ciki 20 évesen még mindig eltartatni magam?

Figyelt kérdés

Mert mintha idegesítené a szüleim, hogy otthon vagyok!

De amíg ki nem dobnak, addig gondoltam kihasználom még a semmit tevést!

Pénzzel nincs gond, eddig se kellett többet fizetni miattam!


De már napról napra többet veszekednek velem, hogy nem segítek semmit a háztartásba, ami nem igaz, mivel itthon vagyok, néha mosogatok, meg takarítok, meg átveszem a postát!

Most remélem mehetek egyetemre, és nem lesz több vita, hogy csak lopom a napot!


De ha nem vesznek fel, keressek valami munkát, mert baj ha 20 évesen otthon vagyok még mindig?



2014. júl. 23. 15:18
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Én a helyedben kimennék külföldre egy évet dolgozni, és utána újrapróbálnám. Legalább nyelvet tanulsz addig is, és pénzt keresel.
2014. júl. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

0. osztályba is jártál meg év vesztes vagy, hogy csak most jelentkeztél egyetemre? Vagy csináltál közben szakmát?

A szüleidnek a hozzáállásoddal van baja. Baromi megterhelő átvenni a postát meg évente egyszer mosogatni. Kicsit aktivizáld magad. Ha nem vesznek fel, mindenképp keres munkát. Ha látják,hogy igyekszel máshogy fognak viszonyulni hozzád

21/L (otthon lakok,idén végeztem,jövő hónaptól dolgozok)

2014. júl. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan kérdezed, hogyha nem tanulsz, valami munkát kellene keresned?
2014. júl. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! :)

Sóval most otthon vagy, 20 évesen eltartanak úgy hogy nem is dolgozol nem is tanulsz, őszintén én sem nézném ezt jó szemmel a helyükben.

Néha besegítesz egy kicsit ez semmi amellett, hogy ők napi 8 órát dolgoznak, és még otthon is a házimunka nagy részét ezután ők végzik gondolom, miközben te otthon vagy, eltartanak.

Így a mérleg tényleg nem igazságos, gondolj bele. Legalább tanulj nyelvet magadtól csinálj nyelvvizsgát, mire hazaérnek legyen ebéd, rend, tisztaság, szerintem ha eltartanak, neked ez napi max 4 óra munka lenne, ők még így is kétszer ennyit dolgoznak minimum, és fáradtan érnek haza megértem, hogy inkább tőled várnák el a házimunkát ha már semmi dolgod. És igen, szerintem illene dolgoznod, ha nem vesznek fel egyetemre, bár most is illett volna szerintem (miért is nem? tudom hogy kényelmesebb, meg stb, de szerintem tisztességtelen kihasználni a szülőket), meg csinálhattál volna egy okj-t is.

Szóval csak gondolj bele ők mennyi mindent csinálnak, és eltartanak.

2014. júl. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Kihasználni a semmittevést azt jelenti,hogy lusta vagy,és visszaélsz a szüleid jóságával.El nem hiszem,hogy nem tudnál szakmát tanulni vagy dolgozni,feltalálni magad.Ilyenkor kéne ambiciózusnak lenned,és nem henyélned.
2014. júl. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
én is most jelentkeztem egyetemre, szintén 20 éves vagyok nyelvi előkészítőbe jártam. Nekem az a tervem hogy ha nem vesznek fel dolgozom, csinálok egy nyelvvizsgát hogy több pontom legyen és jövőre újra megpróbálom. Én azért választottam ezt, hogy azért legyen egy kis pénzem amit betehetek takarékba és mire végzek az egyetemmel már lesz egy kis "induló tőkém". A nyelvvizsgát is magamnak akarom kifizetni, nem akarok a szüleimen élősködni ha már keresőképes felnőtt vagyok. Remélem segítettem, sok sikert!
2014. júl. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem alap, hogy 20 évesen már dolgozol valamit. Nem kell napi 8 órában robotolni, csak valami olyasmit csinálni, amivel keresel egy kis pénzt.
2014. júl. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
figyu! én 20 évesen fogok érettségizni!!! szóval nem hiszem hogy nagy baj lenne, ha még otthon vagy... max segíts egy kicsit többet otthon, vagy nem tudom.
2014. júl. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, ciki.
2014. júl. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem vesznek fel egyetemre,akkor legyen egy B terv.

Mondjuk egy tanfolyam.

Ráérsz még dolgozni,alja melót akkor is,ha 2 diplomával nem találsz állást 30 évesen!


Tanulj,amíg van lehetőséged.

25 éves korodig kötelesek a szüleid támogatni a tanulásban!

2014. nov. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!