Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 23 Éve nem tartom anyámal a...

23 Éve nem tartom anyámal a kapcsolatot az unokáit nem is ismeri, sokan átverték kihasználták, sajnos én befogadni nem tudom. Viszont akik kihasználták az én nyakamba akarják varni. A törvény kötelezhet-e rá hogy, ezt megtegyem?

Figyelt kérdés

#tehetek??
2016. jan. 30. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:
5%

Anyáddal szemben is él a rokontartási kötelezettség - azaz ha nem is tudod befogadni, de az eltartására a bíróság által megszabott összeget fizetned KELL.


Ez alól csak mentesülhetsz, ha valamiért erre érdemtelenné vált - de erre csak igen kevés jogilag érvényes ok van.

2016. jan. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Az első nem írta jól. nem kell fizetnie.

Ha az anyád bead a bíróságra egy rokontartási kérelmet a bíró téged is meghallgat, és elbírálja, hogy kell támogatnod vagy sem.

23 éve nem látott szülő, akivel okok miatt szakadt meg a kapcsolat a bíró sosem szab ki rokontartást.

Tudom, én végig csináltam.

Engem is bíróság elé cipelt anyám akit 25 éve nem láttam, hogy rokontartást követeljen. De mivel jogom volt a saját verziómat is elmondani, nem csak az anyám verziója volt a bíró előtt, a bíró kijelentette, hogy nem vagyok köteles támogatni anyámat. Nem kötelezhet rá senki. Ha akarom támogatom, ha nem akkor nem támogatom.

De soha egyszer nem mondták, hogy KELL!

2016. jan. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
25%

tegnap 20:01-es:


Elöször is nem tudod, miért nem tartották a kapcsolatot - ha a kérdezö miatt, akkor azét az anya nem kerülhet hátrányba, nem lesz érdemtelen.


Másodszor nézz utána a rokontartás fogalmának, ott bizony van olyan, hogy kell, amennyiben a törvényben meghatározott feltételek fennállnak. Ahogy a gyerektartást is KELL fizetni, ugyanúgy a szülönek kell rokontartást fizetni, ha a bíróság megítéli!

2016. jan. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem én szakitottam meg vele a kapcsolatot,mivel elköltözött,és nemhogy rám de még az unokáira sem volt eddig kiváncsi,sőtt nem is ismeri őket.Mivel ő csak a fiának élt aki időközben meghalt.
2016. jan. 31. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!