Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kötelezhet a munkáltatóm,...

Anetto kérdése:

Kötelezhet a munkáltatóm, hogy a személyes Facebook profilomat használjam a cégük népszerűsítésére? Törvényes az, ha emiatt nem vesz fel?

Figyelt kérdés

2013. júl. 9. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:
7%
Törvényes. Ha olyan munkatársakat keres, akinek a cég ügye a sajátja, és tényleg törődik a vállalkozással, népszerűsíti ahol tudja, akkor bizony nem téged keres, és minek alkalmazna?
2013. júl. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem is tudom. Szerintem egy jó ügyvéd jó kis pert tudna a nyakukba varrni diszkrimináció címszó alatt. Mi van azokkal, akiknek nincs is Facebook profiljuk (pl. nekem sincs).


Az már más kérdés, hogy én ilyen cégnél nem is dolgoznék. Már arra is volt példa, hogy csak azért nem kötöttem meg a biztosítást egy cégnél, mert akkor kaptam volna kedvezményt, ha lájkolom őket. Találtam olyan céget, akik e nélkül is érvényesítették a kedvezményt.

2013. júl. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszolóval ellentétben: Nem törvényes!

Ilyet nem kérhet a munkáltató. De ezek szerint majd ez lesz a következő törvénytelenség, amivel élni fognak a cégek.


Ha bizonyítani lehet azt, hogy emiatt nem vesznek fel dolgozónak, akkor egy polgári per esetén máris nyert ügyed van.


Csak halkan teszem hozzá: Én sem mennék ilyen céghez dolgozni, soha, soha, de soha.

Ezzel a mentalitással gondold el, mi várhat még Rád ott...

2013. júl. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha ezzel kezdenek, elég gáz, később is lehetnek meglepetések, nem érdemes odamenni. Ez vékony jég egyébként, mert nem köteles megindokolni, miért nem vesz fel (és nem is fogják írásban).


Arról nem beszélve, hogy az a cég, aki ilyen hirdetési módszerekre van rászorulva, anyagilag nem lehet valami stabil.

2013. júl. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Valóban nem elég stabil. És azt is tudom, hogy nem ezzel fogja indokolni a döntését, csak érdekelt néhány vélemény. Köszönöm a hasznos válaszokat mindenkinek :)
2013. júl. 13. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!