Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Innen szép nyerni? Lent 27/N

Innen szép nyerni? Lent 27/N

Figyelt kérdés

Kérem, aki kicsit ráér, olvassa el, és adjon egy két hasznos tanácsot.Bár szülő gyerek kapcsolati témába írtam, a helyzet összetettebb.

Egyke gyereke vagyok, folytonos rettegésben, félelemben, elvárástengerben nőttem fel. Apám rendszeresen verte anyámat, engem is, néha minden ok nélkül, mert az asszony verve jó. Nem egyszer mentünk a balesetire egy egy ilyen kirohanása után. Mivel nő lettem, mást se hallottam, hogy hlye vagyok, csak elb*sz*m másnak az életét, ki ne nyissam a pofámat mert értelmeset nem tudok mondani, dagadt disznó vagyok ( kb 14 éves koromig voltam tényleg kövér). Ahol tudott, keresztbe tett, ha ötösnél rosszabb jegyet hoztam haza, elvert. Nem emlékszem, hogy én valaha önfeledten lettem volna a szüleimmel. De mással sem, sajnos ez az egész odáig vezetett, hogy nem voltak barátaim sem. Anyám, mint mára rájöttem mártír, elviselte ezt az egészet, anélkül hogy tett volna valamit. Minden, ami tanácsot adott, hogy soha ne menjek férjhez. Sajnos anyámra néha rájön, hogy öngyilkos lesz.Apám még azt is mindig mondta, gyereket se fo**ak, mert az ő életét is én tettem tönkre.Érettségi után az elvárásoknak megfelelően tanultam tovább, utáltam, de még nem volt annyi eszem, hogy lelépjek. Diploma után megismretem egy férfit, akivel egyből leléptem otthonról. Hiba volt. nem szeretett, kihasznált, dolgoztam ezerrel, hogy építsük a közös életünket. Neki a szülei vettek egy házat, berendezni közös pénzből rendeztük be. Mire kész lett a lakás, kirakott. 25 évesen, mindössze 50 ezer forint megtakarítással költöztem vissza a pokolba. További gond, hogy diploma után egy évig nem találtam munkát, majd az exemnél a vállalkozásában dolgoztam, feketén…persze megfizetett, de azt el is vette a házába. Teljesen össze voltam törve, apám jött a nalátod én megmondtam szöveggel, meg azzal, hogy ezentúl majd tarthat el megint, ahelyett, hogy én tartanám már el őt. Anyám titokban iszik, rájöttem. Egy évig vergődtem, el akartam menni innen,egész napokat aludtam végig, és még kimerültebb lettem. Belesüllyedtem, ez is hiba volt. Végül lett munkám helyben találtam egy állást, ahol 90 ezret kaptam kézhez. Az elmúlt egy évben, úgy, hogy gyakorlatilag egy gatyát nem vettem magamnak, össze tudtam spórolni 400 ezer forintot. A munka sima irodai papírtologatás sajnos itt ahol lakom ez is valami. De most ez is megszűnt, februáról megint „itthon lopom a napot”. Egyébként folyamatosan mentem fel Bpre interjúkra, az összes szabim szinte erre ment el tavaly, de nem jött össze. Annyira nem vágyok Bpre, de innen máshogy nem tudom, hogy juthatnék ki. Szeretnék továbbtanulni majd, olyan vonalon, ami érdekel, normális párkapcsolatot, egy olyan férfivel aki elfogadja a múltam. Normális, hogy ezek után én apámmal meg szertném szüntetni a kapcsolatot? Csak apámmal, anyámmal azért valamennyire tartani szeretném. Egyébként minden ellenére apám válltig állítja ó, hogy ő jó apa volt, én vagyok a hálátlan. Vajon van olyan férifi, aki elfogad ezzel a múlttal? Az exem sajnos mintacsaládból jött, és azt mondta, nem hiszi el, hogy valaki ilyet tesz a gyerekével, szerinte túlzok..amikor egyszer meglátogatta anyámékat, apám szívélyes és kedves volt, mint mindig idegenek előtt. Mit tegyek? Csak akkor akarok költözni,mikor van már munka, viszont így, hogy alig tudok valamit felmutatni az eltelt 4 évben, elég nehéz lesz.…vagy menjek külöldre? Sajnos nyelvet nem kellett használnom, tanultam angolt és németet is, az angol még megy, de a németből már sokat felejtettem. Bocsánat, kicsit össze vissza lett ez az egész, és biztos, hogy sok mindent ki is hagytam. Mi lenne a helyes lépés most? Lassan 28 leszek, és így visszanézve, az egész amit fel tudok mutatni, egy romhalmaz.Igaz barátot se tudok felmutatni, csak pár ismerőst. A legnagyobb gond, hogy már testi tüneteim vannak, úgy érzem, dolgozni se tudok. Éjszakánként felriadok, nappal van, hgoy annyira rosszul leszek, le kell dőljek. A kukába dobom a kanalat, a joghurtospoharat a mosogatóba, tikkel a szemem, stb…Egyébként verés itthon már nincsen, (illetve nagyon ritka) de ordibálás, hangos szó, mindennapos.Félek, megy az idő, lassan 28 leszek.


2016. febr. 8. 19:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A spórolt pénzből bérelj ki Pesten vagy valamelyik nagyobb városban egy szobát és vesd bele magad kőkeményen a munka keresésbe. Küldd az önéletrajzodat mindenhová és ha sikerül valamit találnod, hozd egyenesbe magad valamennyire anyagilag és, ha ez meg van, akkor kezdj el azon gondolkodni, hogy mit is szeretnél még tanulni, mire vágysz. Nálad szerintem most az elsőnek annak kéne lennie, hogy elkerülj otthonról. Nem is értem, hogy lehet kérdéses, hogy normális e, hogy nem akarod az apáddal tartani a kapcsolatot.. Persze, hogy normális. Én a helyedben még búcsúzóul megpróbálnék hatni az anyámra, hátha meghallja, amit mondasz, aztán adios vissza se néznék.. Ha már rendben van az életed jönni fog a párkapcsolat és hasonlók is hidd el.
2016. febr. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Végigolvastam...

Szerintem teljesen normális, hogy meg akarod szakítani egy ilyen apával a kapcsolatot. Ez nem csak egy üres frázis, tudom, hogy miről beszélsz, részben....bár nem ilyen élesen, de rózsakertből feltámogatni, teraszról bevonszolni, megvannak...többit nem részletezem.

Biztos, hogy fogsz találni olyan férfit, aki ezt elhiszi, elfogadja és szeretni fog, csak ne hódolj be olyan gondolkodásmódnak, hogy ez normális viselkedés, neked csak ilyen jutott, "tedd magad magasabb polcra"!!! Önmagadnak te legyél a legfontosabb!

Szerintem nagyon fontos és tényleg kitörési lehetőség a jó munkahely, mind anyagilag, mind társaság szempontjából, könyörgöm, hát van egy diplomád! Budapest azért csak egy 2milliós főváros, ne add fel és keresd a jó munkahelyet vagy menj külföldre, igen minimális nyelvtudással is rengeted lehetőség van.

2016. febr. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező normálisak a panaszaid,de megoldható. SPorolj amennyit tudsz költözz el egyedül,vagy lakotársal 1 albérletbe tanulj szakmát,dolgozzál, és később a szerelem is rád talál. mond el anyudnak ha leköltözöl,miért mész el.
2016. febr. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

A spórolt pénzedből pár hónapra tudsz szobát bérelni valahol és tényleg, közben jelentkezz mindenféle munkára!

Én ezt tenném.

És bízz abban, hogy ennél csak jobb lehet. Sok sikert! :)

2016. febr. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, innen nagyon szép lesz nyerni! :)


Nagyon kellemes csalódás látni, hogy vannak még olyan emberek, akik tudatosan el szeretnének, és el is tudnak térni a szüleik életmódjától. Már önmagában erre büszke lehetsz. :) Teljesen nyilvánvaló, hogy a szüleid alkalmatlanok voltak a gyereknevelésre, de esélyes, hogy az élet többi területén sem álltak a helyzet magaslatán. Én azt javaslom, édesanyáddal is szakítsd meg a kapcsolatot, a te esetedben aki hagyja, az legalább annyira benne volt, mint aki csinálja, a szuicid hajlam alkoholizmussal kombinálva meg azért bőven rátesz erre a javaslatomra egy lapáttal.

Budapest jó ötlet, és ne add fel a keresgélést, most már nem kell szabadságot pazarolni erre. Valamelyik külső kerületben vegyél ki egy garzont, és onnan azért csak egyszerűbb bejárni, mint vidékről, ráadásul amellett, hogy Pesten sok kisebb tételű dolog olcsóbb, még mentálisan is felkészültebben mehetnél el egy felvételi elbeszélgetésre, mint otthonról. Alapszintű nyelvtudást, számítógépes ismereteket, tapasztalatot, mindent írj bele az önéletrajzba, illetve a fotó különösen fontos nőknél, ilyenek a HR-esek sajnos. Próbálkozz többféle területen, ami érdekel, vagy ahol akár egy kicsit is dolgoztál. Nagy város, sok lehetőség :)

Annak ellenére, hogy mennyi testi tünetet írtál, értelmesen, összeszedetten, választékosan írsz. Tarts ki, és gondolj mindig arra, mennyit számítanak ezek a dolgok is amellett, hogy kialakítottad ilyen körülmények között is a saját személyiséged.


Sok sikert! :)


21/F

2016. febr. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

En megprobalnek olyan messzire menni tölük amennyire csak tudok. Nem tudom hova valosi vagy, a nyugati orszagreszben, Pesten meg azert lehet talalni allast. Vagy akar külföndön is. Van ahol szallast is kapsz rögtön, arra sem kell költened.

En is mintacsaladban nöttem fel, megis elhiszem ( nem elhiszem, hanem tudom), hogy nem mindenki ilyen szerencses. Es azt is tudom, hogy vannak nem öszinte emberek is. Nem tudom az exed miert nem hitt neked. A helyedben en se akarnek hallani apamrol, nincs ebben semmi ami ne lenne termeszetes.

Ha a külföld mellett döntesz, tudd, hogy nehez ott is, küzdeni kell, de a hazi pokolnal csak jobb lehet. Milyen vegzettseged van amugy?

2016. febr. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
15%

Igen előző "pszichomókus" válaszoló, jó hogy végre valaki észreveszi, hogy segíteni-akarás miatt írnak sokan, mint pl. én is (végigolvastam kezdetű) nem pedig kioktatás gyanánt, de ahhoz persze kell egy értelmes kérdésíró is, aki valóban megoldást keres, nemcsak a saját megrögzött balgaságának megerősítését.

Üdv. 40/N

2016. febr. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
33%

"Normális, hogy ezek után én apámmal meg szertném szüntetni a kapcsolatot?"

Te elolvastad amit leírtál???

Ez komoly kérdés volt??????

"Csak apámmal, anyámmal azért valamennyire tartani szeretném."

Anyuddal még csak csak megértem, de milyen elbashzott logika mondja, apuddal tartsd vagy ne kínhalált szánj neki már holnap?

"Vajon van olyan férifi, aki elfogad ezzel a múlttal?"

Van-e normális férfi? Igen.

"Az exem sajnos mintacsaládból jött, és azt mondta, nem hiszi el, hogy valaki ilyet tesz a gyerekével,"

Az exed egy tudatlan, nem gondolkodom farok volt. Ez nem te hibád.

"apám szívélyes és kedves volt, mint mindig idegenek előtt. Mit tegyek?"

Kérdezd meg ott apád, most miért viselkedik ilyen furán, emberien. Mond el párodnak, egyáltalán nem ilyen, te e embert nem ismered akit ő apádként tapasztalt akkor. Persze már mind1 de legközelebbi partnerednek ha leszel olyan idióta, akkor még kapcsolatban leszel apáddal.

"Mi lenne a helyes lépés most?" Várj lehetőségekre, ne beszélj apáddal.

Változtass hozzáállásodon de nagyon nagyon gyorsan. Ezen tudok segíteni ha írsz. Így már egyébként is tönkretett magadat teszed tönkre.

2016. febr. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%

Végigolvastam. Az én családom sem jobb, de ennél valamivel jobb.

Én azt tanácsolom hogy költözz el minél hamarabb. Társasbérlet a legjobb megoldás számodra, sok ilyet találsz Budapesten főleg az egyetemek környékén. Kávézokban, egyetemeken találsz apróhirdetéseket is. Találsz munkát is szerintem. Mi a végzettséged? Ezek után mindenképp jobb lesz de elöszőr talpra kellene állnod és ehhez a legfontosabb hogy elköltözz.

Szerintem egy normális férfi nem ítélne el mindezért. Nem tehetsz arrol hogy a szüleid ilyenek. Nagyon keveseknek van minta családja, sajnos.

Kitartás! Új év kezdödött új lehetőségekkel! Keress már holnap albérletet és költözz! :) Sok sikert ! :)

2016. febr. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek :)

Sokan írtatok privátban is, azt is köszönöm.

Jó érzés, hogy újrakezdhetem. Azt hiszem, körülkérdezek pár volt osztálytársamat, akik már Bpn élnek, hogy segítsenek.

Nem írtam, de apám nevelőotthonban nőtt fel, mert a szülei 4 éves korában meghaltak. tudom, miket élt át. Anyámat meg mostohaapja volt, aki még meg is erőszakolta. Nem mentegetni akarom apám.

Köszönöm még egyszer. Belevágok. Angolul azért még elkommunikálok. Gazdálkodás-menedzsment végzettségem van.

2016. febr. 8. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!