Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet feldolgozni a...

Hogy lehet feldolgozni a szülők halálát?

Figyelt kérdés

Azt, hogy a családból ahova születünk nincs már felettünk senki.

Hogy a segítő kezek elmentek.

( már azt is, hogy a segítő kezek nem tudnak segíteni,mert ők szorulnak segítségre,ápolásra - nehéz ezt egy olyan emberrel kapcsolatban akik mindig egészséges volt,és tudott nem csak magáról,de másokról is gondoskodni)


Kinek hogy sikerült?

Sírás-rívás?

Van kor amikor könnyebb ezt elfogadni?

Mi nyugtatja meg az embert ilyenkor?


Fel lehet valahogy készülni rá? Arra,hogy ne fájjon annyira.


Vissza csengenek utána még a szavai(k)?


Nálam még nem történt meg,de évek kérdése ha nem jön közbe valami betegség pl.



2016. febr. 12. 17:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindent fel lehet. Hozzáállás kérdése.

"Van kor amikor könnyebb ezt elfogadni?"

Hozzáállás kérdése, nem koré.

"Mi nyugtatja meg az embert ilyenkor?"

Bizonyos tények realizálása. Pl.: Jó emberek voltak, boldogok, sokat tanultak s segítettek életük során.

"Fel lehet valahogy készülni rá?"

Elképzeled helyzetet.

"Arra,hogy ne fájjon annyira."

Fájdalom csak rossz hozzáállásból fakad.

"Vissza csengenek utána még a szavai(k)?"

100%, igen.

2016. febr. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Nekem edesanyam halt meg 2006ban... 9eves voltam.

Sajnos autobalesetbe, teljesen atlagos csaladi hatterrel, van egy hugom is. En nagyon nehezen dolgoztam fel, egyik egyte meg beszeltem vele meg minden masnap delelott mar nem volt mellettem. Emlekszem meg mikor utoljara szoltam hozza aznap este mikor kocsiba ulet, meg leis hulyeztem mert nem akartam, h elmenyjen... Ez a dolog azert picit szurja a szivemet meg mai napig is, h igy tidtam csak elbucsuzni tole dehogy ez van.


Kinek hogy sikerült? Mint ahogy mondtam nekem meg mai napig is nagyon hianyzik, mert ha o meg elne akkor egeszen biztos mashogy alakult volna az eletem...


Sírás-rívás? Az a delelott mikor apu elmondta hogy mitortent, szinte egesz nap es meg vagy 1heten keresztul. Probaltak elvonni a figyelmemet dehat a hianya megis bennem maradt, ugyhogy van, hogy meg mai napigis ha ugy van es ragondolok kijon egy ketto konny csepp.


Van kor amikor könnyebb ezt elfogadni? Nincs, merg anya csak egy van (vagy apa).


Mi nyugtatja meg az embert ilyenkor? Vele azt probatak apuek es mamaek, hogy elmentunk ide meg oda, szoval, hogy masra gondoljak, de nem igazan ment



Fel lehet valahogy készülni rá? Arra,hogy ne fájjon annyira.

Nem

Vissza csengenek utána még a szavai(k)? Igen, nagyon sokaig.


Remelem segitettem, bocsi hogy igy irtam, de ez az en peldam.

2016. febr. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Apum 17 éves koromban halt meg. Anyum 71 éves. Naponta beszélünk telefonon, és rettegek a gondolattól, ha nem lesz. Elképzelni sem tudom, hogy fogom feldolgozni. Nem fogom tudni. Szerencsére egészséges, semmilyen gyógyszert nem szed, de rettegek. És az jut eszembe, amikor 20 éve Anyu mondta, hogy látogassuk a Nagyit, és a 75. szüli napja volt, mert nem tudni, meddig lehet közöttünk.


És most csak reflektálok egy párnapos kérdésre, ahol megkérdezték, a gyerek legyen hálás vagy a szülő. Mert ugye valóban nem a gyerek kérte az életét.


Én végtelenül hálás vagyok ANYUNAK!!!!!!

2016. febr. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Van kor amikor könnyebb ezt elfogadni?"


NINCS!


És sajnos már felettem sincsenek, Anyut leszámítva, pedig annyira nem vagyok öreg 45 évesen. Szinte naponta gondolok rá. Ezt nehéz megemészteni. Nem lehet, de el kell fogadni. És én azért fogadom el, mert tudom, Anyum nem akarná, hogy a majdani halálába menjek tönkre.

2016. febr. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan ? Sehogy. Elfogadom, de feldolgozni soha sem fogom. Autóbaleset, 2012 . Mind a ketten meghaltak.............

38N

2016. febr. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Részvétem.....
2016. febr. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy fel lehet-e dolgozni ezt, felkészülni szerintem nem igazán tudsz rá, mert elképzelni sem lehet, mekkora csapás és fájdalom ez. Nekem egy hete halt meg édesapám, teljesen váratlanul, egyik pillanatról a másikra, szívinfarktust kapott. Majdnem 33 éves férfiként azóta naponta számtalanszor zokogok, mert képtelen vagyok ezt elfogadni és feldolgozni, mert teljesen másképp képzeltem eddig is az életemet, de most még nehezebb lesz, mert egymáshoz nőttünk, és én egyébként is érzékeny vagyok. Ha idősebb a szülő (mondjuk 80 már jóval elmúlt), akkor talán azt mondhatja az ember, hogy végigélte az életét, de elengedni akkor sem könnyű, ha meg fiatalon hal meg valamelyik - vagy ne adj' Isten, mindkét - szülő, azt még nehezebb megemészteni. Én nem voltam felkészülve arra, hogy édesapám 67 évesen el fog menni, teljesen magamba roskadtam, és fogalmam sincs, hogyan lehet ezzel együtt élni.
2016. okt. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!