Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy szűlő hogy tudja feldolgoz...

Egy szűlő hogy tudja feldolgozni a gyermeke halálát?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 28. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
kb sehogy
2014. ápr. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Sehogy.
2014. ápr. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Sehogy. Ha van másik gyermek, akkor miatta erősnek kell maradni.
2014. ápr. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Sehogy, még hosszú évek alatt sem.

Nem véletlenül mondják, hogy szép magyar anyanyelvünkben erre az egyetlen esetre nincs szó, van árva, van özvegy, de ennek nincs meghatározása sem.

2014. ápr. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos sajàt tapasztalatból mondom.

Nehezen!!


Belenyugodni, elfelejteni sosem lehet. Idö kell sok Idö megtanulni együttèlni ezzel a fàjdalommal.


Pàran mondtàk akkor hogy a màsik gyereked ott van. Igen valóban, de egyik nem pótolja a màsikat. Csak ezt azok nem èrtik akik nem èltek ât ilyen fàjdalmat.


Sok Idö, nagyon sok kell.

2014. ápr. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%
Sehogy.Én akkor voltam 11,mikor anya meghalt.A mama előtte koràhoz képest elég egészséges volt,de anya halála után nem sokkal rákos lett,és rá pàr évre meghalt. :( Sosem panaszkodott nekem,pedig tudom,hogy nagyon fàjt neki anya elvesztése,és már nem is élt ugyanolyan teljes életet,mint előtte...
2014. ápr. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
36%

A sehogyan sem az egy nagy baromság. Csak az nem dolgoz fel egy halálesetet, aki nem akarja. Akkor is, ha a saját gyerekéről van szó.

Meg lehet tenni és meg is kell tenni, még ha kutyanehéz is, mert különben az anya és hosszú távon az egész család látja ennek kárát.


Pszichiáterhez kell fordulni, ha nem megy egyedül.


Mivel gyászolok magam is, tudom miről van szó. Láttam egy német filmet, ahol többek között bemutattak egy fiatal nőt, aki egy balesetben elvesztette a két kicsi gyerekét és a férjét (a férj a sínekre hajtott az autóval). A pasi rögtön meghalt, a két gyerek később. A nő mindent és mindenkit elveszített. Arról beszélt, hogy hogyan tudott újra talpra állni.

2014. ápr. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!