Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek baj ha egy 13...

Szerintetek baj ha egy 13 éves ilyen formában győzi meg a szülőt?

Figyelt kérdés

Tegyük fel,hogy van egy 13 éves aki szeretne valamit,de a szülei ellenzik.Tegyük fel,hogy a szülő fél attól hogy a gyerekét kiközösítik.Ha a gyerek ezt a félelmet amitől a szülő fél és ő is,túljátszva használja megyőzéshez.


Akkor az baj a gyerekre nézve?


2016. febr. 24. 05:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Tegyük fel, hogy egy nagyon huncut kis 13 évesről van szó. Azt tudni kellene, hogy mitől féltik a szülők? Mert van olyan, hogy inkább a "kiközösítés" a jobb, mint valami esetleg egész életre kiható rossz dologba belemenni.
2016. febr. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, csak a szülő nem hülye :)
2016. febr. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az is kérdés, miért ellenzik. Lehet reális elvi oka: veszélyes, káros, ostobaság. Lehet anyagi: túl drága, ugyanolyan, de olcsóbb márka is megállja a helyét (pl. telefon, ruha esetében). Az is lehet, hogy csak túlféltik, ez is előfordul, és indokolatlanul tiltanak valamit.


Mindenesetre szerintem aljas módszer, én nagyon szomorú lennék, ha ilyennel lebukna a gyerekem előttem. Akármi is az, a szüleid bizalmához nem mérhető, ebben biztos vagyok. Három év múlva mehetsz diákmunkázni, és megveheted magadnak, amire vágysz. :)

2016. febr. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Fogalmam sincs róla, hogy mi lehet ez. Leírnád konkrétan. Mert nem mindegy.
2016. febr. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem "meggyozes", hanem manipulacio, illetve erzelmi zsarolas. Meggyozes az, ami ervekkel tortenik.
2016. febr. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Gondolom arról van szó, hogy "Anyuuuuu, ha nem veszed meg nekem a legújabb iPhone 7-et, a Ciliék ki fognak közösíteni!"
2016. febr. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Ezzel én is próbálkoztam. Még mindenféle manipulációval. Hisztivel...

Ha anyukának 100felett van az IQja, észre fogja venni a manipulációt. Lehet nem elsőre.

Én harmadik gyerek vagyok, a tesóim ellőttek minden ilyen piszkos trükköt.

A lányom is próbálkozik, öt évesen olyanokat nyomat, hogy ha nemet mondok, fancsali képpel kijelenti: engem senki se szeret!

Na ez az amikor már csak azért se kapja meg.

A gyerekek igazi kis szörnyecskék tudnak lenni. :D

Aki bedől nekik, magára vessen.

2016. febr. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%
Hogy érted, hogy "baj"? 13 éves, akar valamit, nyilván azzal próbálkozik, amiről úgy látja, hogy hatni tud vele a szülőre. A szülő meg remélhetőleg előbb-utóbb rájön, hogy a gyerek rájátszik a dologra. De igazából minden gyereknek van valami titkos csodafegyvere, ha valamit el akar érni. HOgy ez mennyire tartós, az azon múlik, hogy milyen gyakran alkalmazza ezt.
2016. febr. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Zsebpénzéből akar venni telefont amit a nagyszülőtől kap.
2016. febr. 24. 16:56
 10/11 anonim ***** válasza:
Szeintem az a nagy baj, ha ezt a szüleid elhiszik.
2016. febr. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!