Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van akinek a gyereke az...

Van akinek a gyereke az anyukája nevét is megkapta valamilyen formában?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, hogy apuka nem foglalkozik a gyerekkel és anyuka nevét kapta, hanem hogy valamilyen megfontolásból anyuka vezetéknevét is megkapta gyereke. Mi lett így a gyereketek neve? Mi volt az oka hogy így döntöttetek? Össze vagytok házasodva?

Mi párommal nem vagyunk összeházasodva, kitöltettük az apasági elismerő nyilatkozatot ahol be kellett írni, hogy a gyermekünk vezetékneve a párom vezetékneve legyen. Ezen még a klinikán mikor jön az anyakönyvvezető lehet módosítani, vagy az a papír alapján megy minden?


2014. jún. 26. 10:27
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Nem írom le, hogy mi lett a gyerek neve természetesen, de nálunk így volt.:)


Nekem kettős vezetéknevem van (apa és anya neve, az első i-s, a második foglalkozásnév, a férjemé csak egy másik foglalkozásnév), mindkettőnk neve az én i-sem kötőjel a férjem vezetékneve lett, és ezt kapta a gyermek is.


Miért? Mert mindkettőnké a baba, és mert a kettős vezetéknév jól hangzik, nem hosszú, és így mindhárman egy vezetéknéven leszünk.:)


fiktív példával:


Zolnai-Kovács Ilona a leánykori nevem

Szabó Viktor a férjem vezetékneve

Így lettem Zolnai-Szabó Ilona, a férjem Zolnai-Szabó Viktor.

A gyermek pedig Zolnai-Szabó Zsanett.


sajnos azt nem tudom, hogy lehet-e még később módosítani, talán majd a többiek.:) mi ezt diktáltuk be már házasságkötéskor, egyértelmű volt mindkettőnk számára, hogy a gyermek mindkettőnk nevét kapja.


30N Bp

2014. jún. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
A fiam mindkettőnk vezetéknevét viseli, a párom vetette fel, hogy így legyen, és nekem is tetszett az ötlet. Az én vezetéknevem rövid, az övé kicsit hosszabb, így nem zavaró a két vezetéknév, olyan, mint egy hosszabb. Mi nem vagyunk házasok, nekünk is apasági nyilatkozatban kellett rögzíteni, hogy mi legyen a baba neve. Szerintem hívd fel a hivatalt, ahol a nyilatkozatot tettétek, ott meg tudják mondani, hogyan lehet ezt módosítani.
2014. jún. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Lehet gyors rájuk csörgök, bár így hogy már csak pár napom maradt nem tudom mennyire lehet intézkedni, 1 hónappal ezelőtt is már furán néztek, hogy csak most megyünk. Azt tudom, hogy a kereszt nevét még tudom módosítani 1-2 napig, mert az ugye nincs benne az elismerő nyilatkozatban csak a vezeték név. Igazából nem is tudom hogy lenna jó, de páromnak nagyon rövid és szokványos a vezetékneve és azért gondoltam, hogy az én nevem, ha máshogy nem max pl. Nagy B. Alexandra beletettetem, nem tudom így pl. lehet-e vagy csak kötőjellel kiírva?
2014. jún. 26. 11:00
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Nem lehet egy betű a vezetékneved:D Nem lehet. Persze informálisan igen, de amúgy nem...lehet pl. a művészneved, ha publikálsz vagy énekelsz vagy ilyesmi.


legyen mindkettő, ha nem hosszú, én se adtam volna a fiktív Szabót a gyerekemnek, ha már az én vezetéknevem szép.

2014. jún. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem fiktív, az én vezetéknevem azzal a betűvel kezdődik, volt is ismerősöm akit úgy hívtak, hogy Balogh B. András gondolom neki is valami hasonló dolog miatt lett ilyen neve:) vagy például D. Tóth Krisztina műsorvezető stb. de lehet akkor így nem lehet:)
2014. jún. 26. 11:13
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Felvenni nem tudod így, h Nagy B. Alexandra, az max egy rövidítés, amit később fog használni , ha úgy akar. Tehát neki is az eredeti neve Nagy-Balogh Alexandra.
2014. jún. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

"Nem fiktív, az én vezetéknevem azzal a betűvel kezdődik, volt is ismerősöm akit úgy hívtak, hogy Balogh B. András gondolom neki is valami hasonló dolog miatt lett ilyen neve:) vagy például D. Tóth Krisztina műsorvezető stb. de lehet akkor így nem lehet:)"


Az én példám fiktív, te...ajh.


D. Tóth Kriszta MŰVÉSZNÉV. Nem lehet egy betű a vezetékneved, egyik sem.


hú, de be tudnék most húzni valakinek, nagyon nem szeretem az értetlen embereket, főleg ha azok nők...:/

2014. jún. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%
Én a férjem nevét kötőjellel vettem fel és a fiunk is ezt a kötőjeles vezetéknevet kapta.
2014. jún. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%
A húgom második keresztnévnek kapta anya keresztnevét.
2014. jún. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!